Наверх
Меню
Меню
Событие
09/06
День ІЗОЛЯЦІЇ
DAY IZO 2019 - web - 01-03.jpg
DAY IZO 2019 - web - 01-03.jpg

День ІЗОЛЯЦІЇ

Цього року в День ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться перша публічна презентація проекту TOY відомого українського художника Романа Михайлова та відкриється пункт прийому іграшкової зброї. А о 20:00 на вас чекає серія музичних сетів від Diser Tape, Fynjy_&_Lishe, GUMA. Вечір завершиться показом відеороботи Ганни Тихої, створеної на основі фільму Дзиґи Вертова Симфонія Донбасу (копія фільму люб’язно надана Довженко-Центром).

Протягом всього дня можна буде відвідати поточну виставку фонду ІЗОЛЯЦІЯ Ширін Нешат Турбулентність, виставку Bardubaz Steps, в якій йдеться про життя людини в індустріальному місті, представленому в образі великого звіра, а також виставку робіт донецького художника Володимира Бауера, в центрі творчості якого шахтарське життя.

 

Що сталося  9 червня?

Вже протягом п’яти років 9 червня фонд ІЗОЛЯЦІЯ традиційно відзначає День ІЗОЛЯЦІЇ відраховуючи ще один рік перебування у вигнанні після того, як територія заводу в Донецьку була захоплена мілітарізованими проросійськими угрупованнями, що власне і змусило інституцію перебратися до Києва. Саме день захоплення – 9 червня – є певним вододілом та приводом для обговорення “незручних” тем, таких як мілітарізація, вимушене переселення та роль культури під час війни. 

 

Проект TOY (1 червня — 31 серпня, 2019)

Проект символічно розпочався 1 червня — у міжнародний день захисту дітей. На першій стадії, в Києві відкриються пункти прийому іграшкової зброї, куди кожна дитина зможе принести власні іграшки. Згодом із зібраних іграшок художник Роман Міхайлов створить предмет сучасного мистецтва.

 

Концепція

Наступне твердження спочатку може ошелешити, але в Україні росте перше покоління дітей, що народилися за військових часів. Зараз їм вже п’ять й, як і багато їхніх однолітків, вони грають у війну. Голівудські бойвики, комп’ютерні ігри, тир та кінець кінцем випуски новин формують толерантне, або частіше навіть бездумне ставлення до зброї та того факту, що вона створенна аби вбивати. Таким чином, здавалося б невинні дитячі ігри дають першу прошивку жорстокості та розуміння того, що якщо не вб’єш ти, то вб’ють тебе. Часто-густо під час гри можна почути такі фрази: Тебе вбито!, Ні, це тебе вбито! Я перший стріляв. Однак у справжній війні не можна оскаржити, хто стріляв перший, або пройти цей рівень гри ще раз, аби виправити помилку.

Починаючи роботу над проектом TOY Роман Міхайлов припускає, що діти нарожденні за часів війни, потенційно можуть бути більш чутливими до усвідомлення реальної небезпеки, що її приховує будь-яка зброя. А отже, він пропонує “переплавити” агресію та жорстокість на творення. Поштовхом до такого оптимістичного погляду стали знайдені біля смітника іграшкові автомати та пістолети з маленькою записочкою, де дитячою рукою виведені слова: “Війна – це погано”.

 

ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив 

ІЗОЛЯЦІЯ — це неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, заснована 2010 року в Донецьку. У червні 2014 року територія ІЗОЛЯЦІЇ була захоплена, після чого інституція перебралася до Києва. Місія ІЗОЛЯЦІЇ — через культурні проекти стимулювати системні зміни в українському суспільстві. ІЗОЛЯЦІЯ здійснює проекти на перетині сучасного мистецтва і громадянського суспільства та працює у таких напрямах: дослідження, проектна та виставкова діяльність, резиденції.

 

Адреса: Фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив» (вул. Набережно-Лугова, 12 Київ).

 

Відкриття:  9 червня 2019  о 18:00.

комментарии
Календарь
28/06

Персональна виставка художниці ZINAIDA "Рушникові полотна" 28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **