П’ять митців з Туреччини, Люксембургу, Іспанії та України протягом двох тижнів працювали над створенням скульптур на міжнародному симпозіумі скульптури Interaction, організованого Booryak (BOORYAK - команда кураторів, які об'єднали свій творчий та професійний потенціал задля реалізації культурних ініціатив).
Команда Booryak: Валерія Голоскокова, Анна Лєдєнєва, Юлія Рахманова, Андрій Сігунцов, Олена Балова, Ольга Гуріна, Олена Радченко, Андрій Войчук.
У міжнародному симпозіумі взяли участь: турецький скульптор Ілкер Ярдімчі (Ilker Yardimci), Флоренс Хоффманн (Florence Hoffmann) з Люксембургу, Пласідо Родрігес Боннін (Placido R.bonnin) з Іспанії, українські скульптори Михайло Левченко (Michael Levchenko Sculpture) та Сергій Баранник (Sergey Barannik).
Учасники міжнародного симпозіуму Interaction з кураторами проекту.
Скульптура «Ліричне послання», створена турецьким митцем Ілкером Ярдімчі.
Митець порівнює міста з живими організмами. Вони ростуть і змінюються. Вулиці, бульвари, будівлі - частини міста, а мистецтво - його душа.
Робота «Ліричне послання» турецького скульптора Ілкера Ярдімчі (Ilker Yardimci). Фото: Spartak Dobriyranok
Флоренс Хоффманн з Люксембургу - представила роботу під назвою «Mass instruction weapon» (“Зброя масового навчання”). ЇЇ скульптура представляє собою книгу на колесах, образ якої нагадує гармату. Авторка впевнена, що знання можуть запобігати війнам. У своїй роботі Флоренс Хоффманн задає питання: «Чому ви вважаєте, що ваша ідеологія краща за мою або які в мене підстави думати, що моя ідеологія краща за вашу?»
Ідеологія не варта жодної війни, ніде і ніколи. Це основна ідея скульптури Флоренс Хоффманн, яку вона хоче донести до глядача.
Робота «Mass instruction weapon» худодниці з Люксембургу Флоренс Хоффманн (Florence Hoffmann). Фото: Spartak Dobriyranok
Скульптура «Стійкість» художника Пласідо Родрігес Боннін, Іспанія, виконана в чорному металі.
Скульптура Пласідо представляє великий бутель ацетилену, зв'язаний кабелем. Через деформування кабелю від напруги, бутель перетворюється у фігуру Людини. Робота Пласідо несе в собі ідею відродження людини після складних, травмуючих подій його життя.
Скульптура Пласідо Родрігес Боннін - це вираз поваги всім людям України за їх внутрішню силу і здатність відродження після складних і травмуючих подій.
Робота «Стійкість» художника Пласідо Родрігес Боннін (Placido R.bonnin) з Іспанії. Фото: Spartak Dobriyranok
Скульптура Михайла Левченка «Радість», являє собою образ людини, природне бажання якої бути щасливою.
Михайло Левченко про свою роботу: «Моя скульптура JOY - РАДІСТЬ символізує фігуру людини. З одного боку, ця людина намагається тягнутися вгору і стояти прямо, впевнено будувати свою радість і щастя з маленьких простих речей, які символізують прості форми. Але з іншого боку, ці радість і щастя дуже нестійкі і уразливі. Вся вертикальна конструкція може візуально легко зруйнуватися, і весь цей стрункий ряд геометричних фігур може розпастися на окремі елементи. Радість - це те, чого сьогодні дуже не вистачає в Україні, те, що ми повинні в Україні культивувати, радуючи один одного якимись маленькими приємними речами».
Робота «Радість» українського скульптора Михайла Левченка (Michael Levchenko Sculpture). Фото: Spartak Dobriyranok
Скульптура Сергія Баранника нагадує фігуру людини з двома крилами. Де одне крило - це земна матерія, інше, не прив'язане до землі символізує гармонію і духовність. Таким чином, Сергій Баранник бачить людину майбутнього сильною, відкритою, в гармонії із собою.
Робота українського скульптора Сергія Баранника (Sergey Barannik). Фото: Spartak Dobriyranok
На скульптурах вказан QR код, за яким кожен бажаючий зможе прослухати інформацію про арт-об’єкт за допомогою свого смартфону.
Відео з відкриття:
Урочисте відкриття парку сучасної скульптури відбулось 31 травня. Арт-об’єкти були встановлені на Олександрійському бульварі.
Фото галереї та головне фото надані Михайло Левченко (Michael Levchenko Sculpture)