Наверх
Меню
Меню
Статья
26/06
СЕКРЕТИ ГЕНІАЛЬНОСТІ ІВАНА МАРЧУКА
Іван Марчук.jpg
Іван Марчук.jpg

СЕКРЕТИ ГЕНІАЛЬНОСТІ ІВАНА МАРЧУКА

З жовтня 2019 року мистецький простір «ARTAREA» презентує проект видатного українського художника, народного художника України Івана Марчука, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка «Секрети геніальності».

Масштабний проект, який чи не вперше охоплюватиме невідомі сторінки творчості І. Марчука як живописця, графіка та кераміста. Мистецький проект має намір розкрити взаємовпливи художніх концепцій і творчих підходів майстра, його філософські та соціально-побутові аспекти. 

Проект «Секрети геніальності» включатиме маловідомі твори раннього періоду творчості митця (1965 – 1976), часів початків української Незалежності (до 1995 року) та новітню серію образів художника (2014 – 2019). Графічні твори художника стануть доповненням до експозиції. Справжньою родзинкою виставки стане невідома дрібна пластика Івана Марчука малознаного раннього періоду. 

Стилістика ранніх творів художника варіює між примітивізмом, символізмом і сюрреалізмом. Символи і алегорії, закодовані смисли і просторові деформації спонукають до роздумів про вічне і минуще, добро і зло, життя і смерть, першовитоки всього сущого.  Цей час позначений пошуками митцем авторського почерку для відображення власної світоглядної системи.  

Міцно пов'язаний з українським архетипом, Марчук поетизує його первинні природні образи, задіявши інтуїцію та підсвідомість як ірраціональні складові процесу творення, а художню стилістику примітивізму – як найпростіший спосіб пояснення складних речей. Створені картини-притчі за допомогою символів і алегорій, закодованих смислів і просторових деформацій пролонгують роздуми. 

З роками наїв на полотнах трансформувався у статичні узагальнені образи, заглиблені у внутрішній світ переживань, де статика доведена до крайньої межі і зупинилася за мить до вибухової пристрасті, а ритмічність техніки зображення – до музичних асоціацій. Його мотиви та сюжети – це передусім сконцентрована і часто спонтанна передача власних відчуттів.   

Проект «Секрети геніальності» Івана Марчука в Artarea також включатиме відеоінсталяції творчості художника, де глядач зможе поринути у глибокий, невідомий і безмежний світ Марчукових малярських видінь. 

Близько 100 невідомих творів геніального Івана Марчука різних періодів, стилів і жанрів експонуватимуться вперше у мистецькому просторі «Artarea»! 

Автор статті: Володимир Петрашик, кандидат мистецтвознавства

Фото надані Тамарою Стрипко

комментарии
ТОП Статья
18/10

Текст і фото: Андрій Котлярчук   Знайомство з поліськими язичниками сталося випадково. Я досліджував притоки річки Тетерів на їх фотогенічність. Час від часу ці струмки нагадували мені справжні ...

Календарь
11/11

МУХі 2021 Організатор: Щербенко Арт Центр.   Проєкт МУХі 2021 – восьма виставка фіналістів та фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **