Наверх
Меню
Меню
Новость
11/09
Щербенко Арт Центр оголошує список фіналістів сьомого конкурсу молодих українських художників МУХі 2019
Изображение сделано 11.09.19 в 09.12.jpg
Изображение сделано 11.09.19 в 09.12.jpg

Щербенко Арт Центр оголошує список фіналістів сьомого конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Щербенко Арт Центр оголошує список фіналістів сьомого конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Міжнародна експертна комісія оцінила подані заявки від українських художниць та художників. За результатами оцінювання було обрано 12 фіналістів конкурсу, чиї роботи будуть презентовані на виставці в Національному музеї Тараса Шевченка. До шорт листа конкурсу ввійшли:


Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ) 

Світлана  Бєдарєва (Київ / Мехіко)

Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань)

Оксана  Казьміна (Київ)

Поліна Карпова (Харків / Київ)

Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ)

Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків)

Станіслав Холодних (Донецьк / Київ)

Антон  Шебетко (Київ / Амстердам)

Аліна Якубенко (Київ)

EtchingRoom1 (Київ)

fantastic little splash (Дніпро)

 

Попередньо планувалося вибрати 10 фіналістів конкурсу, але оргкомітет прийняв рішення розширити список, надаючи експертам і глядачам можливість ознайомитися під час виставки з проектами фіналістів, що отримали в сукупності високі бали.

Конкурс МУХі 2019 отримав 255 заявок від художниць та художників із різних міст України (Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, Ужгорода, Херсона, Вінниці, Івано-Франківська, Житомира та відповідних областей. А також з Миколаєва, Хмельницького, Чернігова, Луцька, Сум, Кривого Рогу, Полтави, Черкас та з міст і містечок Запорізької, Донецької та Луганської областей), а також із-за кордону (Кракова і Познані, Берліна і Дортмунда, Вільнюса, Мілана, Праги, Амстердама, Тбілісі, Льєжа, Ванкувера і Секешфагервара).

 

Виставка фіналістів триватиме у Національному музеї Тараса Шевченка із 17 жовтня до 10 листопада 2019 року.

Виставку буде доповнено паралельною освітньою програмою «Випробування меж», що складатиметься із лекцій та майстер-класів експерток та експертів конкурсу, спеціалістки від партнера проекту AEQUO, а також лекціями від молодих українських мистецтвознавиць - лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу.

 

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2019 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн. та можливість реалізувати власний проект у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2020 році.

Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.

 

Проект МУХі 2019 реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Склад експертної комісії:

 

Брайан Геттон (Brian Hatton) -  викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard. 

Олександра Гоменюк - директор Hales Gallery, Лондон - Нью Йорк

Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) - соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів) 

Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) - директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 - 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 - 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років

Марія Куліковська - художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010

Рорі Макбет (Rory Macbeth) - художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus,  Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds

Катерина Носко - мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, співавторка книги “Де кураторство”, кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM 

Анастасія Платонова - культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка

Катерина Філюк - кураторка, художня критикиня

Дарина Якимова - мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ - ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка

APL315 - сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011

 

Концепція проекту:

 

Від цього року, проект матиме свою тему із метою фокусування та аналізу певного аспекту розвитку української арт-сцени. У 2019 році тема конкурсу МУХі – «Випробування меж».

 

Аналізуючи досвід і проміжні результати проекту МУХі, що триває вже 10 років, команда Щербенко Арт Центру пропонує разом замислитись над питанням ролі, місця та умов становлення сучасних українських художниць та художників.

 

Адже художник – той, хто випробовує межі досвіду, випрацьовуючи все нові й нові форми його вираження. Через творчість, привласнення, переосмислення ідей, що в сукупності своїй формують Zeitgeist. Ось чому це медіатор нагальних соціально-політичних процесів, в тому числі. Художник – ключовий елемент системи мистецького виробництва (та її продовження у культурних індустріях), яка переживає кризу або ж перебуває напередодні світанку… В умовах «промислового феодалізму», можливо, український художник очікує на свого Лоренцо Медічі чи папу Сікста ІV. А може, готовий до того, щоб радикально перевернути гру.

 

Інформація про конкурс

МУХі – це поліфункціональний проект, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.

Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Перша виставка МУХі була презентована в 2009 році в Боттега Галереї. У 2019 році проект буде реалізовано всьоме.

В основі проекту – конкурс, що проводиться за такими правилами:

- участь беруть молоді українські художники віком від 21 року;

- учасником може бути тільки громадянин або громадянка України;

- фіналістів і переможців конкурсу обирає (з 2015 року – міжнародна) комісія експертів, до складу якої входять куратори, директори музеїв, арт-центрів, галерей, мистецтвознавці та художники, що мають високий авторитет у професійному художньому середовищі;

- художник може потрапити до складу фіналістів МУХі лише один раз.

 

Засновниця проекту МУХі - кураторка і галеристка Марина Щербенко.

 

 

www.shcherbenkoartcentre.com/uk/myxi/muhi-2019/

FACEBOOK МУХі

+38 096 01 701 41

 

Питання:

muhi2017contest@gmail.com

 

Пропозиції співпраці:

ievgeniia@shcherbenkoartcentre.com

 

Партнери проекту:


pastedGraphic.png   

pastedGraphic_1.png

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **