Наверх
Меню
Меню
Событие
19/09
ART 14: Олександр Найден. Шанувальники пустирів
Найден_afisha.jpg
Найден_afisha.jpg

ART 14: Олександр Найден. Шанувальники пустирів

Олександр Найден. Шанувальники пустирів

19.09 - 19.10.2019

Галерея АРТ 14 розпочинає виставковий сезон 2019/2020 експозицією нових творів художника мистецтвознавця і письменника Олександра Найдена.
В унікальній, завжди впізнаваній авторській стилістиці гуашей О. Найдена сплітається у дивних пропорціях химерний світ образів, світ одночасно емоційний, споглядальний, серйозний та іронічний. І тільки таланту автора відомо, яким чином, в рамках одного твору, можливо поєднати ці, здавалося б, взаємовиключні речі. Як писав про свої твори сам автор: «може воно й не зовсім так, але, як на мене, реальні речі в пам'яті набувають якості привидів, а ті, що побували в забутті, - тіней. Комбінацію привидів і тіней являють собою показані тут гуаші. Але основу їх складає те, що колись було реальністю. Тільки Бог здатний творити матерію з нічого».
Композиції складаються з речей начебто підкреслено повсякденних – обличчя, люди, рослини, будівлі. Часто «неправильні», гротескові. І все це у чудернацьких ракурсах, з порушенням масштабу, перспективи і пропорцій. Проте, безпосередність і відвертість стилістики наївного мистецтва, іронічна грайливість і емоційність, які першими кидаються в око глядачеві, складають тільки один з шарів твору. Вдивляючись, ми бачимо, що це не «звичайний» наїв. При більш уважному спогляданні розкриваються набагато глибші, серйозні та навіть драматичні сенси. Це роздуми над книгами, власним життям, існуванням людини у Всесвіті. Недарма на деяких творах можна зустріти цитати з улюблених автором філософів Ж. П. Сартра або М. Гайдеггера.
Можна було б вважати, що перед нами постмодерністський пастиш елементів сюрреалізму, наївного мистецтва, інтелектуалізму. Проте не постмодерністська іронія, не трансавангардне жонглювання ремінісценціями складає основу творчості автора – хоча все це присутнє і навіть з надлишком. Треба згадати, що автор не просто художник, а дослідник і мистецтвознавець. Згадати, що важливу частину його творчості складають наукові розвідки, дослідження ролі традиційної культури у новаторських тенденціях сучасного мистецтва. І такі назви як «Самопізнання у серпні №2», або «Бузина цвіте. Дюшан з нами» не є грайливими лаштунками постмодернізму. Справжньою основою побудови химерних композицій автора є зустріч художника, письменника і вченого.
Аркуші творів О. Найдена є тими площинами, де художник, письменник і вчений працюють разом. Вони є свідоцтвом існування цієї загадкової «єдності трьох», вони органічно сполучають у собі інтелект і емоції, вченість і безпосередність.
Гліб Вишеславський

Адреса: провулок Михайлівський, 14 (ART 14 Gallery)

Среда - субота, 13.00 - 19.00
Вхід на виставку вільний

комментарии
Календарь
23/04

Art People.Space запрошує на новий формат мистецьких вечорів у Гостерiя Хата Подопригора. Арт-вечір з інтелектуальним характером, насолода мистецтвом та відпочинок у моменті!  На вас очікує ...

25/04

Ввечері 25 квітня, на Європейській площі, з 20:00 до 22:00 години, відбудеться видовищний світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай» (фасад Національного центру «Український ...

25/04

Мистецький проєкт про Чорнобильське Полісся: Онлайн-виставка «Темний Рай» Унікальний світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай»   25 квітня о ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **