Наверх
Меню
Меню
Событие
10/10
Зооморфна пластика в сучасній кераміці
afisha_ryba-03.jpeg
afisha_ryba-03.jpeg

Зооморфна пластика в сучасній кераміці

ZOO ZOOM

зооморфна пластика в сучасній кераміці

10 жовтня 2019 року о 17 год. Національний музей українського народного декоративного мистецтва спільно з «ЦеГлинаАрт» запрошують на відкриття виставки ZOO ZOOM (зооморфна пластика в сучасній кераміці)  в рамках всеукраїнського виставково-мистецького проекту. Це багатофункціональний художній захід, спрямований на популяризацію сучасного мистецтва кераміки в Україні. 

Метою проекту є формування сучасного погляду на зооморфну пластику, популяризація творів художників-керамістів України, творче спілкування музейників, мистецтвознавців, майстрів та художників різних стильових напрямків у мистецтві кераміки, поповнення музейної колекції сучасними творами. Мета й основні завдання проєкту реалізовуються через проведення презентацій творчого доробку художників-керамістів, відкритих мистецьких вечорів за певними темами, майстер-класів, лекцій, перегляд відеофільмів тощо.

Виставка є продовженням мистецького музейного проєкту 2016–2017 рр. «Aqva vita від гончарних красенів» (зооморфний посуд з колекції музею), під час якого було презентовано понад 120 зооморфних посудин ХІХ–ХХ століть з фондової збірки музею. В рамках проєкту відбувся круглий стіл під назвою «Зооморфний посуд в українському народному та декоративному мистецтві.  Історія. Призначення. Використання.», в якому взяли участь мистецтвознавці, музейники, колекціонери. 

 У виставці ZOO ZOOM беруть участь понад 60 художників-керамістів, які спеціально до проєкту створили тематичні фігурні посудини та скульптури у вигляді різноманітних тварин, декоративні пласти та композиції, інсталяції та ігрові набори з елементами зооморфної пластики.

Географія поданих на проєкт творів досить широка: міста Київ і Львів, Полтава та Харків, Кропивницький і Черкаси, Запоріжжя та Івано-Франківськ, Чернівці та Вінниця, Васильків, Вишгород і Бровари, Ужгород і Луцьк, села Малютянка та Плюти Київської області, Межиріч Черкаської, Опішня Полтавської та Рожнів Івано-Франківської областей. В експозиції презентовано понад 100 скульптурних форм, близько 20 багатофігурних композицій та  пластів.

Виставковий проєкт засвідчує, що поряд із відомими художниками-керамістами з’являються молоді амбітні майстри, чиї імена ще невідомі шанувальникам мистецтва кераміки. Представлені роботи, створені з використанням різноманітних керамічних матеріалів та застосуванням багатьох технологічних прийомів, демонструють традиційні риси, притаманні українському гончарству,  та підкреслюють особливості творчого стилю кожного з художників. 

Спорідненість традиційного та інноваційного напрямків в одному виставковому просторі є особливістю проєкту сучасної зооморфної пластики в залах Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Музейна експозиція, як маленька мистецька крапелька, демонструє стан та процеси, якими хворіє та живе сучасне суспільство. Нове свіже молоде бачення, віддзеркалення у творчості митців викликів та процесів, що турбують сучасників, помітно відбиваються в представлених творах.

Несподіванкою для організаторів стало зацікавлення  багатьох художників фантазійною темою драконів. Мабуть, ці істоти як символи неспокійного, дратівливого, мінливого часу, в який ми живимо, є засобами висловити своє ставлення до сьогодення. А образи мамонтів, як давніх викопних істот, закликають до стабільності та демонструють непереборну впевненість у невідворотності бігу історії. В той же час, численні образи пташок свідчать про потяг митців до романтичності, замріяності, сподівання на позитивні зрушення. 

Під час відкриття виставкової експозиції організаторами буде представлено каталог учасників виставки. Видання підготовлено організаційними зусиллями кураторів та творчої видавничої роботи Ореста Голубця та за фінансової підтримки дирекції музею, компанії Sergey Makhno Architects та кожного з художників. 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва висловлює особливу подяку всім учасникам створення видання: дирекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва, компанії Sergey Makhno Architects, компанії ЦеГлинаАрт, особисто члену-кореспонденту Національної академії мистецтв України О.М. Голубцю та видавництву ТзОВ «Koлір ПРО».

 

Куратори виставки:                                         

Бекетова Ірина, зав. відділу Національного музею українського народного декоративного мистецтва

Дворак-Галік Олеся, керівник компанії ЦеГлинаАрт

 

Адреса музею:

вул. Лаврська, 9, корп. 29

 

 

 

 

Для довідки.

Мистецтво кераміки – один із найдавніших видів народної творчості, який своїми коріннями сягає у первісні часи та розвивається в руслі загальноєвропейського художнього процесу. Художня кераміка пройшла довгий шлях від простих утилітарних речей до витончених декоративних композицій, які виходять за межі повсякденності. Сучасна кераміка продовжує давні традиції, вдало поєднуючи їх з модерновими технологіями та ідеями.

Колекція народної та професійної кераміки музею почала формуватися наприкінці ХІХ ст. На сьогодні налічує понад 15 000 творів. Музей постійно популяризує власну збірку та організовує авторські та колективні виставки українських керамістів.

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва — один із найбільших художніх музеїв України. Розташований він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщеннях колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам′ятками архітектури ХVІІІ – поч. ХХ ст. Колекція музею була започаткована у 1899 р.

В експозиції музею, яка займає площу 1500 кв. м., представлені всі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, фарфор, емалі, писанкарство, народний живопис та іконопис. Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ - поч. ХХ ст. всіх регіонів України.

Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народного художника України Марії Примаченко (1909 — 1997), яка складає понад 500 казково-фантастичних композицій. В окремій залі представлені живописні полотна народного художника України Катерини Білокур (1900 — 1961).

комментарии
Календарь
20/05

ЦСМ "Білий Світ" повертається до виконання своїх планів, перерваних війною. 20 травня у ньому відкриється довгоочікувана виставка левкасних мініатюр – художніх робіт, створених учасниками ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **