Наверх
Меню
Меню
Новость
21/10
Мистецтво діалогу: український арт- проєкт «Greek accent: Ukrainian vision» в Греції
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb.php.jpeg
thumb.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg
thumb_show.php.jpeg

Мистецтво діалогу: український арт- проєкт «Greek accent: Ukrainian vision» в Греції

Мистецтво діалогу:  український арт- проєкт «Greek accent: Ukrainian vision» в Греції

Початок  жовтня в Греції відзначився українською арт-складовою. 8-го жовтня відкриття Українського арт- проєкту «Greek accent: Ukrainian vision»  відбулося в самому серці України в Греції – в Посольстві України . А вже за кілька днів проєкт відправився у подорож до міста Ламія, де з 11 по 25 жовтня  галерея “PurPur Gallery” гостинно відкрила свої двері для українського мистецтва. 

Організатором проєкту виступив Культурний центр «АртЛайн» за підтримки  МЗС України та Посольства України в Греції. Реалізація проєкту стала можливою завдяки плідній співпраці  Культурного центру «АртЛайн» з центральною галереєю міста Ламія  - «PurPur Gallery» та Муніципалітетом міста Ламія. 

Куратор  проєкту  Маріанна Абрамова – українська художниця, журналіст, арт-директор КЦ “АртЛайн” , член Асоціації художників Центральної Греції (VAACG) -  поставила на меті презентувати розмаїття українського сучасного мистецтва  та  створити прецедент для плідного арт-діалогу між  Україною та Грецією, вибудувати місточок взаєморозуміння  та єдності між двома країнами на емоційному рівні.

 Греція подарувала світу класичні ідеали краси та гармонійного розвитку особистості. Але які трансформації  пережили ці ідеали в сучасному суспільстві? Що для  мешканця мегаполісів є ідеалом краси та гармонії сьогодні?

Дванадцять  яскравих українських художників шукали відповідь на ці питання та відтворили своє бачення в роботах, створених спеціально для цього проєкту. Таким чином українські митці не лише віддали данину величній культурі Греції,  але й підняли багато  таких важливих глобальних питань, як побудова ідеального  суспільства, екологічні проблеми, що є невід’ємною частиною нашого розвитку,  вплив інтернет- технологій та медіа  на формування нашого стилю життя та уявлення про красу,  велич Природи та Вічні цінності, що виявляються сильнішими, ніж будь-які ідоли сучасного технократичного суспільства. 

Отже  тема проєкту: краса, гармонія, гармонійний розвиток особистості -об’єднала роботи  українських авторів, що працюють у різних жанрах та техніках. На виставці було презентовано живопис, колажі, пастель, роботи, виконані в унікальній авторській техніці живопису на склі, та авторська лялька. 

Обидві презентації проєкту – в Афінах та Ламії - пройшли з успіхом та пригорнули увагу вимогливої публіки. На  презентації  в Посольстві України були присутні представники дипломатичних кіл, місцевої діаспори, бізнес еліти. Відкриття виставки в м. Ламія відвідали представники Муніципалітету міста, арт- критики, письменники, ділова та професійна  творча аудиторія. 

«Публіка тепло прийняла нас, жваво реагувала на тему проєкту та її бачення українськими митцями. Глядачі були вражені розмаїттям точок зору та творчих методів.  Виникали цікаві питання та обговорення. Рада, що проєкт  став поштовхом для дискусій. Склався живий, невимушений діалог. Щиро вдячна всім учасникам, партнерам та медіа-партнерам як з української, так і з грецької сторони!  І сподіваюсь, що це стане початком  для нових цікавих двосторонніх проєктів. В наших планах продовження та розширення успішної  співпраці», - каже куратор проєкту Маріанна Абрамова.

 Учасники проєкту: 

Маріанна Абрамова, Ірина Акімова, Лідія Гринько, Лілія Задоянчук, Інна Катющенко, Лана Кауфман, Олена Кічкіна, Тетяна Король, Олександра Мусієнко, Катерина П’ятакова, Наталя Стрижко, Олена Смаль  

Фото: The Gate Agency (Григорій Вепрік)

Партнери проєкту:

pastedGraphic.png pastedGraphic_1.png  pastedGraphic_2.pngpastedGraphic_3.pngpastedGraphic_4.png єpastedGraphic_5.pngpastedGraphic_6.pngpastedGraphic_7.png

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **