Наверх
Меню
Меню
Новость
25/10
Аліса Ложкіна випустить книгу про українське сучасне мистецтво
fullsizeoutput_e1b.jpeg
fullsizeoutput_e1b.jpeg

Аліса Ложкіна випустить книгу про українське сучасне мистецтво

Аліса Ложкіна випустить книгу про українське сучасне мистецтво.

 

Книга провідної української кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент – на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.

 

Перший наклад книжки, реалізований за підтримки Українського культурного фонду, вийде у 1500 примірників французькою мовою та 1000 примірників українською, що будуть безкоштовно передані у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні та у Парижі. 

 

Проект є тристороннім партнерством. Для задіяних організацій̆ дана ініціатива є першою широкомасштабною співпрацею. Професіоналізм, відповідний̆ досвід та бездоганна ділова репутація кожного з учасників партнерства є запорукою успішного втілення проекту у життя.

Ініціатором і координатором проекту виступає Zenko Foundation. Фундація протягом останніх років є активним популяризатором сучасного мистецтва всередині країни та за її межами. Реалізація міжнародного проекту у тристоронньому партнерстві стане цінним менеджерським досвідом для фундації і вагомим кроком на шляху до популяризації сучасного мистецтва в Україні та інтеграції українського мистецтва у європейський контекст, а отже, повністю співпадатиме з місією фундації. Початок співпраці з Українським культурним фондом та іншими державними акторами – одна зі стратегічних цілей Zenko Foundation на шляху до втілення довгострокової програми зі сприяння просуванню української культури у світі.

Французьким партнером проекту виступило видавництво Nouvelles Éditions Place. На сьогоднішній день Nouvelles Éditions Place публікує літературу культурологічного, мистецького та філософського характеру, а також розповсюджує її окрім спеціалізованих магазинів та онлайн-платформ у книжкових крамницях провідних французьких арт-центрів, музеїв та галерей. Завдяки цьому інформація про українське мистецтво гарантовано матиме шанс на якомога ширший резонанс. Видання книги Аліси Ложкіної стане унікальною подією для французького культурного середовища, де досі, на жаль, майже нічого не відомо про сучасні образотворчі практики в Україні. Книга і супутня освітня програма у Парижі стане першим досвідом співпраці видавничого дому з українськими колегами, що у перспективі може перерости у довгострокове партнерство щодо популяризації вітчизняної культури у Франції.

Українським видавцем книги Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України XX-XI століття» і партнером супутнього культурно-мистецького і освітнього проекту виступить видавництво ArtHuss – один з найпотужніших і найпрофесійніших гравців на вітчизняному видавничому полі. Протягом останніх років у ArtHuss вийшли друком десятки мистецьких книжок та альбомів. На сьогоднішній день видавництво є лідером по роботі з контентом мистецького спрямування. 

 

Наукове редагування — Костянтин Акінша, Оксана Баршинова, Олександр Соловйов.

Переклад з російської — Сашко Ушкалов. Над виданням працювали — Ярина Цимбал,

Маргарита Єгорченко, Олександр Михед. Дизайн-концепт — Альона Соломадіна.

Верстка — Уляна Биченкова, Сергій Фединяк. Більд-редактор — Максим Білоусов.

Видання здійснено в рамках ґрантового проекту міжнародної співпраці Українського культурного фонду в тристоронньому партнерстві між ініціатором та координатором проекту Zenko Foundation, а також видавництвами ArtHuss (Київ, Україна) і Nouvelles Éditions Place (Париж, Франція). 

Генеральна продюсерка проекту — Каріна Качуровська.

комментарии
ТОП Новость
09/06

Ретроспектива Оксани Чепелик в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі. 4 червня 2022 стартувала Ретроспектива Оксани Чепелик в "Залі Слави" в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі, США, в рамках ...

09/06

  Музей Шевченка у Києві відкривається з виставкою творів Примаченко   Поки постійні експонати зняті і сховані, у музеї продовжать експонування творів Марії Примаченко. Виставка «Справдешні ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **