Наверх
Меню
Меню
Новость
11/11
Щербенко Арт Центр оголосив володарів премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019
IMG_6521.jpg
IMG_6521.jpg

Щербенко Арт Центр оголосив володарів премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Щербенко Арт Центр оголошує володарів першої та спеціальних премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Гран-прі МУХі 2019 отримали Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия - Київ) за проєкт "Присвячується молоді всього світу ІІ". Художники отримають грошову премію 40000 грн і можливість реалізувати свій проєкт в просторі Щербенко Арт Центру в 2020 році.

Також були вручені дві спеціальні премії по 15000 грн, які отримали:

Пьотр Армяновський (Донецьк - Київ) за проєкт "Народний музей Авдіївки"

EtchingRoom 1 (Київ) за проєкт "Альбом".

EtchingRoom 1 (Крістіна  Ярош і Анна Ходькова) також отримали подарунок від українського журналу Huxley - статтю і обкладинку в спеціальному номері в 2020 році.

Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва вручив спеціальний приз Олександру Совтисіку (Івано-Франківськ - Краків) за проєкт "Друзі" - фінансування арт-резиденції в 2020 році.

«Ми прагнемо розвитку сучасного мистецтва в Україні, тому підтримуємо конкурс молодих українських художників МУХі 2019, спрямований на розкриття потенціалу митців на етапі їх становлення. Сподіваємося, що час, проведений в Арт-Резиденції, стане корисної можливістю для реалізації нових проєктів і взаємодії з міжнародними кураторами», – виконавчий директор Клубу Колекціонерів Каріна Качуровська.

Світлана Бєдарєва з проєктом "Морфологія війни" отримала Приз глядацьких симпатій - можливість реалізації персонального проєкту в Щербенко Арт Центрі у 2020-2021 роках. 


До 10 листопада включно в просторі Національного музею Тараса Шевченка проходить виставка фіналістів сьомого незалежного конкурсу молодих українських художників МУХі 2019. Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів.

Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів.

Учасники: Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ), Світлана Бєдарєва (Київ / Мехіко), Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань), Оксана Казьміна (Київ), Поліна Карпова (Харків / Київ), Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ), Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків), Станіслав Холодних (Донецьк / Київ), Антон Шебетко (Київ / Амстердам), Аліна Якубенко (Київ), EtchingRoom1 (Київ), fantastic little splash (Дніпро).

Кураторка виставки - Марина Щербенко.

Виставку доповнено паралельною освітньою програмою «Випробування меж», що складатиметься із лекцій та майстер-класів експертів та партнерів конкурсу, спеціалістки від партнера проєкту AEQUO (8.11), а також лекціями від молодих українських мистецтвознавиць - лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу (9.11).


Склад експертної комісії:

Брайан Геттон (Brian Hatton) -  викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard. 

Олександра Гоменюк - директор Hales Gallery, Лондон - Нью Йорк

Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) - соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів) 

Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) - директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 - 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 - 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років.

Марія Куліковська - художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010. Серед останніх проєктів художниці - численні перформанси, акції, геппенінги, скульптурні та відео-об'єкти, такі як 254 (перформанс в Ермітажі, Санкт-Петербург, 2014 року), White (перформанс під Кримським мостом, Москва, 2015), #onvacation (перформанс, Венеційська бієнале, 2015), Happy Birthday (перформанс, Галерея Саатчі, 2016), War and Pea $ e (перформанс, замінований пляж, Маріуполь, 2016) і The Migrant Parliament of the Displaced: The Raft CrimeA (перформанс, Київ-Вилкове 2016 , Барселона 2017, Ліверпуль 2017, Відень весна 2018 і під час Тижня біженців, літо 2018 у Лондоні), вона виступала і виставлялася в між виставках у низці європейських країн.

Рорі Макбет (Rory Macbeth) - художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus,  Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds

Катерина Носко - мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, що спеціалізується на публікації критичних текстів про сучасну культуру та мистецтво. Спікураторка таких виставкових проєктів, як «Тіні забутих предків. Виставка» (Мистецький Арсенал (Київ), Палац Мистецтв (Львів), 2016), «Дитинство художника» (Мистецький Арсенал (Київ), 2017). З 2016 року курує освітню програму фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, протягом 2017 – 2018 була кураторкою галереї сучасного мистецтва у Хмельницькому MASLO. У 2017 році у співавторстві видала книжку «Де кураторство».

Анастасія Платонова - культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка. Писала для таких ключових українських видань як «Українська правда», Lb.ua, «Фокус», Platfor.ma, KORYDOR, ART Ukraine та ін. Спеціалізується на критиці сучасної візуальної культури та на культурних політиках. Також має досвід співпраці з ключовими українськими культурними інституціями.

Катерина Філюк - кураторка, художня критикиня. Її недавні кураторські проєкти включають в себе: Одного разу в житті, Мультимедіа Простір для сучасної культури Nástupište 1-12, Топольчани, Словаччина; Rien ne va plus? Faites vos jeux!, De Appel art centre, Амстердам, Нідерланди; Суспільна угода, ІЗОЛЯЦІЯ, Київ, Україна; Фестиваль молодих українських художників, Мистецький Арсенал, Київ, Україна; I Lied in Visa Center, GalleriaPiù, Болонья, Італія; Революціонуймо, Мистецький Арсенал, Київ.

Дарина Якимова - мистецтвознавиця, менеджерка культурних проєктів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ - ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка.

APL315 - сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011. Працює як графіті-райтер у всьому світі з 2002 року і як художник з 2005 року. У 2012 році він був відзначений Forbes як один з найбільш перспективних молодих художників України. У 2011 і 2012 роках увійшов до 100 найвпливовіших діячів і феноменів сучасного українського мистецтва згідно журналу Art Ukraine 1 (20), 6-1 (25-26). За більш ніж 10-річну кар'єру він мав численні персональні та групові виставки в Україні і за кордоном.

Проєкт МУХі 2019 реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Інформація про конкурс

МУХі – це поліфункціональний проєкт, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.

Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Перша виставка МУХі була презентована в 2009 році в Боттега Галереї. У 2019 році проєкт буде реалізовано всьоме.

В основі проєкту – конкурс, що проводиться за такими правилами:

- участь беруть молоді українські художники віком від 21 року;

- учасником може бути тільки громадянин або громадянка України;

- фіналістів і переможців конкурсу обирає (з 2015 року – міжнародна) комісія експертів, до складу якої входять куратори, директори музеїв, арт-центрів, галерей, мистецтвознавці та художники, що мають високий авторитет у професійному художньому середовищі;

- художник може потрапити до складу фіналістів МУХі лише один раз.

 

Засновниця проєкту МУХі - кураторка і галеристка Марина Щербенко.

 

 

комментарии
ТОП Новость
28/06

Фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України оголошує відбір робіт медіа-мистецтва для спільного міжнародного проєкту «Українська мова». Проєкт "Українська мова" має на ...

24/06

Дослідницька платформа PinchukArtCentre розпочинає цикл онлайн-лекцій про анатомію в мистецтві Дослідницька платформа PinchukArtCentre розпочинає новий цикл онлайн-лекцій «Академія о сьомій», ...

Календарь
03/07

  Галерея 83 представляє персональну виставку молодої української художниці Елізи Мамардашвілі «Далеко-Далеко. Сімейні хроніки». Експозиція буде відкрита для перегляду з 3 липня по ...

04/07

Подарите себе идеальный выходной, получив новые знания и познакомившись с близкими по духу людьми. ArtPeople Space приглашает на новый образовательный формат своего проекта - Арт-пикник. Арт-пикник ...

07/07

«Перший Сон» художника Ярослава Валієва. Відкриття виставки 7 липня. Виставка «Перший Сон» відкриється в столичній галереї Spivakovska ART: EGO gallery 7 липня. ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **