Наверх
Меню
Меню
Новость
21/11
В Українському домі стартувала виставка «Медіазалежність. Українська версія»
mediazalezhnist1.jpeg
mediazalezhnist1.jpeg

В Українському домі стартувала виставка «Медіазалежність. Українська версія»

20 листопада у Національному центрі «Український дім» відкрилася виставка «Медіазалежність. Українська версія».

Виставка присвячена темі постмедійності в українському мистецтві від 80-х років до сьогодні.Кураторка та мистецтвознавиця Вікторія Бурлака провела глибоке дослідження цього аспекту,результатом чого стала книга «Постмедійна оптика. Українська версія», що буде презентована 26 листопада в межах програми виставки.

— Медіазалежність — це хвороба часу. Все і всі зараз до неї схильні — у тому числі, і мистецтво, — пояснила Бурлака. — Років десять я спостерігала за оптичними трансформаціями сучасного мистецтва, писала, аналізувала. На перший погляд, досить дивний вийшов у нас мікс — я ретельно намагалася перемішати вчора і сьогодні постмедійного мистецтва — класиків і початківців. Деякі з них — студенти моєї Школи сучасного мистецтва і предмет особливої гордості. Це теж стало величезним викликом для мене — просування молодих і талановитих на велику арт-сцену.

Виставка охоплює другий та третій поверхи Українського дому. Представлені роботи знакових для сучасності та історії українського мистецтва художників: Арсена Савадова, Олега Тістола, Василя Цаголова, Олега Голосія, Олександра Гнилицького. Своє бачення постмедійності представили художники Ксенія Гнилицька, Ігор Гусєв, Олексій Сай, Іван Сай, Марго Рєзнік, Анна Легенька, Ксенія Оксінь, Ave Libertatemaveamor, Rými art group, Стан Квітко, Юлія Савенко, Юлія Кисіль, Юлія Лебедь, Ольга Дрозд, Юрій Сивирин, Андрій Сидоренко, Катя Березницька, Альона Гром та Борис Кашапов.

У центральній залі вздовж ярусів поверхів розташована унікальна медіа-інсталяція, що прямо заявляє тематику виставки та занурює у контекст: мультимедійна робота «Електронні вітри» Степана Рябченка, яка являє собою матеріалізацію античних міфічних вітрів: Нота, Евра, Борея та Зефіра. Інсталяція захоплює увагу з першого погляду. Аудіосупровід допомагає глибше відчути цю атмосферу: музику для «Електронних вітрів» написав Сергій Рябченко. Це цифрова музика, що співзвучна роботі і має однойменну назву.

Для Українського дому виставковий проєкт «Медіазалежність. Українська версія» є стартом довгострокової програми "Культурні ініціативи - освіта, діалоги, комунікації", що здійснюється за підтримки Посольства США в Україні. У жовтні 2019 року національний центр оголосив перезавантаження та зміни саме з культурницького напрямку. Про це розповіла директорка Українського дому Ольга Вієру.

— Для нас дуже важливо, що наше перезавантаження ми починаємо з культурної програми і проєкту, що представляє сучасне мистецтво, адже впевнені, що культура є основою нашого буття, а підтримка сучасного мистецтво і розвиток його сприйняття є ознакою цивілізованого суспільства, — зазначила Вієру. — Сучасне мистецтво — це не вигаданий ілюзорний світ, а реальність. Ми живемо в часи стрімких змін і проект Медіазалежність — про зміни, зміни фокусу, про новий погляд художника.

Менеджерка з розвитку Українського дому та керівниця проєкту Аліса Гришанова зазначила, що це важливий старт для інституції і запросила всіх гостей відкриття звернути увагу на супутні події.

Серед них:
- кураторські екскурсії від Вікторії Бурлаки (23 листопада, 30 листопада та 7 грудня);
- презентація книги Вікторії Бурлаки «Постмедійна оптика. Українська версія» (26 листопада);- дискусійна панель «Мистецтво та бізнес. Пошук синергетичної взаємодії» (29 листопада);
- освітній проєкт «Знайомство з українською арт-сценою: класики та сучасники»: зустріч з художниками-учасниками виставки (10 грудня).

Виставка «Медіазалежність. Українська версія» триватиме до 12 грудня і працюватиме з 12:00 до 20:00 (крім 5, 6 та 11 грудня).

Фотограф: Євген Чорний.

комментарии
ТОП Новость
28/06

Фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України оголошує відбір робіт медіа-мистецтва для спільного міжнародного проєкту «Українська мова». Проєкт "Українська мова" має на ...

24/06

Дослідницька платформа PinchukArtCentre розпочинає цикл онлайн-лекцій про анатомію в мистецтві Дослідницька платформа PinchukArtCentre розпочинає новий цикл онлайн-лекцій «Академія о сьомій», ...

Календарь
03/07

  Галерея 83 представляє персональну виставку молодої української художниці Елізи Мамардашвілі «Далеко-Далеко. Сімейні хроніки». Експозиція буде відкрита для перегляду з 3 липня по ...

04/07

Подарите себе идеальный выходной, получив новые знания и познакомившись с близкими по духу людьми. ArtPeople Space приглашает на новый образовательный формат своего проекта - Арт-пикник. Арт-пикник ...

07/07

«Перший Сон» художника Ярослава Валієва. Відкриття виставки 7 липня. Виставка «Перший Сон» відкриється в столичній галереї Spivakovska ART: EGO gallery 7 липня. ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **