Наверх
Меню
Меню
Событие
03/12
Виставка "Хованки"
image.jpeg
image.jpeg

3 грудня, о 15.00 в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальному комплексі відкриється виставка "Хованки"(перший поверх, виставковий зал).

Хованки… Для більшості – це захоплива гра, цікава пригода, коли тебе можуть знайти і… розвага триватиме, як триває і безпечне, сповнене щасливих моментів життя. Під час війни ця дитяча забава трансформується в сувору й нещадну гру на виживання, де сховком, а отже, засобом порятунку від небезпеки, стає підвал домівки чи вимушене переселення. Досвід участі в такій грі мають діти, які опинилися в умовах сучасної російсько-української війни. Для більшості з них стійкою є асоціація: хованки – це не гра, а єдиний можливий спосіб продовження життя.
Нова виставка має на меті привернути увагу до проблеми хлопчиків та дівчаток, які змушені грати за правилами дорослих. Вона унаочнює масштаби негативного впливу явищ війни на внутрішній світ дітей, їхню дальшу соціалізацію та вибір життєвих орієнтирів.

Центральним елементом експозиції став полісемантичний образ дому, втілений в інсталяції художника Антона Логова. Він є уособленням внутрішнього простору дитини, її прагнення знайти емоційний захист, спокій, тепло й затишок. Але із цього дому пішло життя. Порожній, продутий вітрами війни, він уже не прихистить від небезпеки. Його сховки, де панує відчуття тривоги й невпевненості, наповнені таким безкраїм дитячим болем, який витримає не кожне доросле серце.
У просторі виставки – оригінальні дитячі речі та іграшки зі зруйнованих сиротинців, дитячих садочків і майданчиків. Емоційним акцентом стали малюнки, світлини та відеосвідчення з війни. Наймасштабнішим експозитом видається піаніно із символічною назвою «Україна». У зруйнованому дитячому садку селища Піски Донецької області уціліло тільки воно. Нині в селищі зосталося шестеро мешканців. Особисті історії конкретних постраждалих родин нікого не залишать байдужими.
Виставка «Хованки» – це простір, де кожен повинен себе запитати: «Що зробили ми, щоб повернути нашому майбутньому вкрадене війною дитинство?». Понад 20 тис. українських дітей досі перебувають під обстрілами на Донбасі.
В експозиції представлено:
– матеріали, зібрані науковцями музею Богданом Гальчинським, Іриною Коцаб’юк, воєнними кореспондентами Олексієм Годзенком, Євгенією Китаєвою, Наталією Нагорною, Євгенією Цвєтанською під час відряджень у зону ООС
– фото та відео Віктора Гурняка, Андрія Дубчака, Антона Кіреєва, Сергія Ніколаєва, Макса Рокотанського, Анатолія Степанова, Миколи Тихонова, Владислава Якушева
– малюнки з проекту тижневика «Дзеркало тижня» «Війна очима дітей», реалізованого Аллою Котляр

У презентації візьмуть участь родини переселенців, волонтери, журналісти.

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 27

комментарии
Календарь
09/07

Forte-2 – персональний проєкт Василя Бажая, у якому вперше експонуються нові роботи львівського художника, а також частина робіт з проєкту митця «Без назви-2», що проходив у Львівському ...

12/07

12 липня о 17:00 арт-галерея Мануфактура запрошує гостей на вишуканий арт- вечір. Захід відбудеться в рамках виставки «Вибрані твори Олександра Сухоліта».  Олександр Сухоліт - культовий ...

15/07

15 липня в галереї Spivakovska Art:Ego відбудеться виставка робіт молодої художниці Ольги Мельникової під назвою "BRIGHTLIFE. EXPOSURE".  Впродовж виставки будуть представлені твори ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **