Наверх
Меню
Меню
Событие
22/01
Виставка Анни та Сергія Звягінцевих «Крокі»
ЯГ_Звягінцеви.jpeg
ЯГ_Звягінцеви.jpeg

Виставка Анни та Сергія Звягінцевих «Крокі»

22 січня о 19.00 в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея відбудеться відкриття виставки Анни та Сергія Звягінцевих «Крокі».

 

Крокі — це: 

 1.нашвидку зроблений малюнок,  що загально окреслює задуману композицію.

 2. географічний  начерк  карти місцевості, що містить її найважливіші елементи.

 

Досвід кожного із нас — унікальний. Він про думку, яка нас захоплює, вибір, який видається нам правильним, шлях, який, можливо, приведе нас до цілі. Але те, про що ми думаємо, вже обмірковували десятки поколінь, вибір, який ми робимо сьогодні, був зроблений кимось учора, а стежка, якою ми крокуємо, протоптана не нами. Попри те, що елементи цієї матриці завжди відтворювані, конфігурації їх поєднання роблять наш досвід — нашим.

 

Процес становлення людської ідентичності — це завжди діалог з іншим, становлення довіри до іншого. Я вірю тому, хто, зійшовши із дороги, витоптав стежину, я прямую цією стежиною, я вірю у те, що вона тепер і моя.

 

Виставковий проєкт “Крокі” — це полілог Анни та Сергія Звягінцевих зі своїми чужими стежками, про право повторювати їхні шляхи, про легітимність такого повтору. Кожен із художників використовує свої методи привласнення цих шляхів. Сергій — досліджує фрагменти життєвих історій — уламків істини, які трапляються під ногами на стежках, куди ступає нога його батька, а потім і його. На стежках, які протоптані іншими. Анна Звягінцева збирає свої чужі стежки у карти. Когнітивне мапування власного досвіду проходження протоптаними стежками накладається на достовірний відбиток Подолу, який Анна фіксує у глині разом із картографом.

 

“Крокі” — це пошук істинності через естетику відтворення. Митці відтворюють стежки спочатку у власному фізичному досвіді, далі — у швидкому нарисі, пізніше — вкладають стежку у логіку своїх творів, щоб згодом цю логіку пережив і глядач. Вивищитись над мережею стежок — чиїх стежок? Чи проходив їх автор насправді? Чи доступний нам досвід їх проходження? Чий він, зрештою, цей досвід — тих, хто їх створив, митця, наш власний?

Американський дослідник Фредерік Джеймісон писав: “якщо суб’єктивний досвід достовірний, він не може бути істиною”. Крокуючи чужими стежками ми залишаємось собою — зі своїм поглядом, своєю думкою, своїм вибором і мотивацією обирати саме цей шлях. Карти наших шляхів однакові, але ніколи не схожі, місце універсальної істини залишається порожнім. Йдучи стежкою іншого, ми творимо власний досвід, і він — унікальний.

 

Марина Богуш

комментарии
Календарь
29/09

У ЦСМ «Білий Світ» пройде виставка-дослідження київської літографії за участі 17 митців. Організатори виставки представлять каталог київської літографії, випущений спеціально до цього проєкту. Ідея ...

29/09

“3D. Sculpture Vector” Виставка лауреатів Всеукраїнської трієнале скульптури 2020 29 вересня 2020 року запрошуємо на зустріч зі скульпторами-лауреатами цьогорічної Всеукраїнської трієнале ...

30/09

З 30 вересня по 9 жовтня в Spivakovska ART:EGO gallery буде проходити виставка «У потоці внутрішнього світла» художниці Каті Дудник. Катерина - Член Ізмаїльської Спілки Художників і молодіжного ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **