Антон Логов переміг в конкурсі молодих митців «OBJECTS art prize 2020»
21 березня стало відомо, що український художник Антон Логов переміг в конкурсі молодих митців «OBJECTS art prize 2020», заснованому U:Curators спільно з Національним музеєм «Київська картинна галерея» з метою створення особливого середовища комунікації, обміну досвідом та співпраці художників, кураторів, артспільноти та глядачів.
Митець зайняв перше місце в категорії живопис за роботу із серії “Geo”, а також в загальному конкурсі з 15ти фіналістів.
«Geo» - це розчинена чиста природа, абстрактні зображення перших стихій, які ще не стали мапами із нанесеними на них лініями. Сонце, яке ще не має чіткого кругу, у зеніті чистої дії зароджує Всесвіт зі світла й кольору. У корені слова «Geo» закладено значення слова "земля" і слова "геометрія" одночасно. Кути та кордони, без яких складно набути форми, замикаються на собі: так само, як пейзаж, стаючи урбаністичним, робиться нехитро самодостатнім. Десь рано вранці Ікар прокинувся, аби вперше злетіти в небо. Надягаючи крила, батько казав йому про свободу, що чекала на них в інших землях. Полон під час службі у Міноса мав назавжди залишитись у спогадах про критський лабіринт. Проте свобода для юного Ікара була ширшою та наївнішою. Розпочинаючи шлях із точки Geo у точку Gelio, він цілеспрямовано рухав кінцівками, аби перетворити лінійно-кутову механіку необхідності на чисте сяйво споглядання. І маневр майже вдався...
Вже восени, планується виставка Антона Логова в одній з провідних галерей Берліна.
Про митця
Антон Логов народився 26 квітня 1984 року в місті Роздільна Одеської області. Живе та працює в Києві. У 2004 році закінчив Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова, 2010 року – Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Із 2008 року бере активну участь у групових виставках в Україні та за кордоном. Після ряду соціально свідомих проєктів, реалізованих здебільшого в співавторстві з іншими художниками, Антон Логов 2011 року презентував в артцентрі «Я Галерея» перший персональний проєкт під назвою «Адаптація», у якому повернувся до роботи в майстерні й теми авангарду. Того ж року художник взяв участь у кураторських проєктах Олександра Соловйова «Незалежні» й «Космічна Одіссея 2011» (НКММК «Мистецький Арсенал») та проєкті «Doctrine-light» куратора Олільги Мілентій (у рамках паралельної програми Венеціанської бієнале). У співпраці з Ігорем Яновичем, класиком українського абстрактного живопису, представив проєкт «Лоботомія», в артцентрі «Я Галерея» в Києві. У рамках паралельної програми Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 відбувся ще один персональний проєкт художника "Geo", що досліджує землю як частину геометрії в сучасному погляді на урбаністику та людську природу. Того ж 2012 року в артцентрі «Я Галерея» в Дніпрі відбувся персональний проєкт художника «Синхронія», а наступного року – «Ребрендінг» у «Я Галереї» Києва.
Мета конкурсу – дати можливість молодим художникам зорієнтуватись у творчому та комерційному середовищі українського арт-ринку, а також привернути увагу широкої аудиторії до сучасного мистецтва.
Серед усіх заявок організатори конкурсу OBJECTS art prize 2020 обрали 15 робіт фіналістів, по п’ять робіт у категоріях: живопис, графіка та скульптура.
2 місце посів - Петро Грицюк (скульптура), 3 місце - Олександр Бугай (графіка).
Жюрі конкурсу: Юрій Вакуленко (голова жюрі), Віктор Сидоренко, Вячеслав Балбек, Анна Вовк, Олег Соснов, Сюзанна Гарден, Степан Рябченко.
Команда: Світлана Давиденко, Наталія Врублевська, Олександр Кухар, Юлія Степанок.