Наверх
Меню
Меню
Событие
20/05
Виставка Антона Логова "Вода" у львівській Я Галереї
fullsizeoutput_10da.jpeg
fullsizeoutput_10da.jpeg

Виставка Антона Логова "Вода" у львівській Я Галереї

20 травня у львівській Я Галереї відомий український художник Антон Логов представить персональну виставку "Вода" ( виставка працює з 10 години ранку без офіційного вернісажу).

Куратор - Павло Гудімов

 

Ідея зробити живописну серію "Вода" виникла як потреба висловитись про неоднозначну природу нашого сьогодення. Про час, який спливає, як вода, про людські цінності й норми, які постійно змінюються. Вода — це метафоричний образ "зброї" за мир. Водою ми можемо "затушити" воєнні конфлікти. Для мене вода — це постійна територія для роздумів.

Спочатку я почав шукати форму на маленьких форматах, працюючи кольором через безліч нашарувань фарби. Хотілось передати глибину і загадковість води. Адже вода — це міра Всесвіту, вона сама створює умови й порушує кордони. Вона пристосовується до певних обставин і зникає. Вона ледь помітна і прозора, вона — іржа та болото. Вона — нафта, або сніг.

Брудний бордовий, гарячий жовтий, бірюзовий зелений, синьо-чорний, фіолетовий, рожевий — все це кольори води — природної, хімічної й космічної. Я використовую колір як інструмент. Він здатен ввести глядача у психодраматичний стан, щоб він відчув красу зникнення водної стихії. У кольорі води я створюю досить аморфні форми, які нібито розпливаються. І в деяких роботах поруч з ними є чіткі, майже геометричні конструкції. Ця геометрія — умовний образ хибкої стабільності, яку теж згодом змиває вода.

Я створюю метафізичне поле, яке рефлексує тайнами та глибинами.

І приходжу до розуміння, що вода — це всі ми.

Антон Логов

Вода — стихія життєдайна і, водночас, руйнівна. Тема води — її відсутності, браку, наявності, надлишку — актуальна для всіх вимірів людського буття — від хімії до герменевтики, від культурології до економіки. Вода в людській уяві має множинний, але цілком конкретний образ, що завжди зав'язаний на процесі наповнення та споглядання. Медитативна властивість води тепер набуває форми живопису в галерейному просторі.

Згадуючи роботи Хокусая, Вільяма Тернера, Олафура Еліасона або Ігоря Яновича, Антон Логов серед багатьох візуальних висловлювань про воду зумів створити новий. Глобальність наміру художника та багатошаровість концепції проєкту оформлена у парадоксальний спосіб. Колір — єдиний необхідний і абсолютно вичерпний інструмент для того, аби виразити всі метафори, якими людство (і сам автор) наділяє цю стихію. Колір не тільки передає предмет зображуваного, який тут точно видимий і точно упізнаний. Колір також слугує медіатором між знаком і множинністю його символів. Достатньо кольорової плями на полотні, аби глядач відчув, почув, побачив воду в її глибині, стихійності й таїнстві.

Серії Антона Логова останніх років присвячені метафізиці першоелементів. Колір, фактура, динаміка і їхні сутності — серія “Вода" не просто продовжує ці пошуки, але об'єднує їх універсальною темою. “Живопис в цьому проєкті — лише ілюзія про відчуття, сни й проникнення в природу води", — стверджує Логов, інтерпретуючи цю природу по-своєму. Художник визнає воду за автономний суб'єкт, що “проживає" в його власній історії безліч форм. Зрештою, у чистому підсумку на полотні, вода у Логова керується не силою фізичних законів, але власною волею. “А чи потрібен воді світ?" — питання, що перестає бути риторичним у контексті серії.

Виставка “Вода" — універсальна. Для всіх культур, для всіх контекстів, для кожного глядача вона працюватиме саме так, як задумав автор — працюватиме по-різному. Бо вода є скрізь, вода є всесвіт. Вода є ми. І медитуючи на воду, рефлексуючи про мистецтво, перебуваючи тут, на виставці — ми є частиною всесвіту, елементом круговороту води у природі.

Марина Богуш

Виставка буде відкрита з 10 ранку (без офіційного відкриття) 20 травня і по 14 червня 2020 року за адресою: м. Львів, вул. Шота Руставелі, 8.

комментарии
Календарь
28/01

ЩЕРБЕНКО АРТ ЦЕНТР ПРЕЗЕНТУЄ ВИСТАВКОВИЙ ПРОЄКТ ПЬОТРА АРМЯНОВСЬКОГО «ТОЧКА І КРАЄВИД: НАРОДНИЙ МУЗЕЙ АВДІЇВКИ» 28.01.2021 — 20.02.2021 «Точка і краєвид: Народний музей ...

29/01

Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького відкриває новий виставковий рік яскравим та довгоочікуваним проєктом «Портретація» Бориса Фірцака.   Серед низки феноменів ...

30/01

Voloshyn Gallery презентує персональну виставку Миколи Рідного під назвою «Розкопки з майбутнього».  На виставці будуть представлені як нові, так і ранні роботи художника, які не були ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **