Наверх
Меню
Меню
Событие
04/06
ВИСТАВКА МИКОЛИ КРИВЕНКА “РОЖЕВИЙ ТУКАН НА СВІТАНКУ”
101030621_4381191555227897_5846828165040701440_o.jpg
101030621_4381191555227897_5846828165040701440_o.jpg

ВИСТАВКА МИКОЛИ КРИВЕНКА “РОЖЕВИЙ ТУКАН НА СВІТАНКУ”

Щербенко Арт Центр презентує персональний виставковий проєкт майстра абстрактного живопису Миколи Кривенка «Рожевий тукан на світанку», куди увійшла серія його непредметних полотен та бронзова фігуративна скульптура. 

Більшість живописних робіт, що стали основою цього проєкту були створені за останні кілька місяців під час карантинної ізоляції й лише деякі з них — роботи 2018 року. «Шамбала», «Полотно захмарне», «Нагірна проповідь: Святий Іоанн», «Полотно астральне», «…В повітрі» та інші полотна — наче зустріч з іншою реальністю, реальністю власної та водночас вимушеної ззовні самоізоляції, яка привела митця до глибокого занурення у внутрішній світ. Ці роботи також повертають живописця і до притаманного йому раніше заглиблення у східну філософію й перенесення характерних їй легкості та медитативності на полотно. Робота з кольором переходить з площини побудови композиції у дослідження глибинних буттєвих категорій.

Процес створення роботи поступовий та багатошаровий. Полотно може змінюватися до 10 разів, шар за шаром доповнюючи попередньо створений образ, наче рукописний палімпсест. Використання стандартних живописних технік плавно переходить до свободи у розв’язанні візуальних питань. Як митець й сам коментує нову серію: «Рожевий тукан на світанку, це — фрескоподібні палімпсести, як прагнення  творчої свободи і глумління зі здорового глузду…». 

Проте проєкт «Рожевий тукан на світанку» не обмежується лише живописом. Важливою деталлю, яка стала наскрізною лінією практики митця та об’єднала різні періоди та стилі його мистецтва стане фігуративна скульптура «Скок», створена ще у кінці 80-х років. Фігуратив та абстракція, скульптура та полотна, форми та кольори, 80-ті та 2020 — проєкт стає органічним симбіозом довготривалих трансформацій та експериментів митця.

В експозиції може знаходитися не більше 10 людей одночасно. Закликаємо користуватися захисними масками.

 

Микола Кривенко

Закінчив Республіканську художню школу в 1969 р. та графічний факультет Київського державного художнього інституту в 1978 р. Навчався у Григорія Гавриленко. Учасник 1-ї виставки нонконформістів у Києві (1975). Член Спілки художників України, член творчої групи “Живописний заповідник”.

Виставку можна відвідати з 4 червня. Вхід вільний, але без офіційного відкриття.

В експозиції може знаходитися не більше 10 людей одночасно. Закликаємо користуватися захисними масками.

Проект Рожевий тукан на світанку можна побачити до 27 червня у Щербенко Арт Центрі, за адресою вул. Михайлівська, 22-В.

комментарии
Календарь
09/07

Forte-2 – персональний проєкт Василя Бажая, у якому вперше експонуються нові роботи львівського художника, а також частина робіт з проєкту митця «Без назви-2», що проходив у Львівському ...

12/07

12 липня о 17:00 арт-галерея Мануфактура запрошує гостей на вишуканий арт-вечір. Захід відбудеться в рамках виставки «Вибрані твори Олександра Сухоліта».  Олександр Сухоліт - культовий ...

15/07

15 липня в галереї Spivakovska Art:Ego відбудеться виставка робіт молодої художниці Ольги Мельникової під назвою "BRIGHTLIFE. EXPOSURE".  Впродовж виставки будуть представлені твори ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **