Наверх
Меню
Меню
Событие
26/06
«Вічність тане». Персональна виставка Лери Літвінової
social.jpg
social.jpg

«Вічність тане». Персональна виставка Лери Літвінової

Персональна виставка Лери Літвінової «Вічність тане» відкрита з 25 червня у Музеї-майстерні  І. П. Кавалерідзе. 

Ядром виставки є експозиція у великій залі музею, що розкриває центральну ідеєю проекту – ідентифікація людини, усвідомлення себе як частини та водночас цілого у безмежності та вічності буття. «Вічність тане» - назва виставки та абстрактного пейзажу мисткині з циклу робіт «VIRGO», які уособлюють концепцію метафоричного діалогу особистості та безмежного всесвіту. Тема вічності інтригує, адже вічність категорія постійна, в той час як людина існує у реальності швидкоплинного часу, та про те, саме людина досліджує детермінованість та безлімітність часу та простору, осягає вічність як поняття.

 «Пейзаж багатослівний і багатоскладний; на заході або світанку, у серпанку туману або оповитий сутінками, коли немає поруч жодної живої душі здається, що разом з новим днем ​​народжується Всесвіт і ти разом з ним»  - говорить Л. Літвінова.

Друга частина виставки сформована, у тому числі з серії нових абстрактних пейзажів «Шлях додому», що спонукають глядача до емоційного заглиблення та чуттєвого сприйняття. Головна властивість як поняття абстракції так і абстрактного пейзажу полягає у навмисному відокремлені цілого та його складових за для узагальненого сприйняття явища. Так серія робіт «Шлях додому» створювалася авторкою як живописні спогади після подорожей Україною, особливо згадуючи рідний Крим, роботи відображають певні емоційні стани та транслюють концепцію – шлях додому як шлях до себе. 

Директор Музею-майстерні І. П. Кавалерідзе Олександр Олександрович Юнін виділяє кримські пейзажі серії  «Шлях додому: «За допомогою абстракції, наче розчиняються у кольорах та формах «гострі кути» складної теми Криму, яка має особливе значення як для мисткині так і є актуальною для всіх нас. «Шлях додому» Лери Літвнової - це шлях до серця».

Леонора Янко, мистецтвознавець, директорка Lera Litvinova Gallery говорить: «Ще давньогрецькі філософи виділяли здатність людини до абстрактного мислення та пов’язували її із можливістю осягати такі поняття як вічність та нескінченність буття. В рамках цієї виставки, використовуючи експозицію пропонуємо глядачу концепцію, в якій людина опиняється на одинці із собою та всесвітом, прибирає не суттєві побутові деталі існування та розкриває свій ресурсний стан».

Лера Литвинова народилася в 1986 році, у м. Фергана (Узбекистан). Працює у напрямку абстрактного живопису та інсталяції. ​Картини Л. Літвінової знаходяться в приватних колекціях в Україні, Бельгії, Люксембурзі, Німеччині, Китаї, США, ОАЕ та ін. ​У 2014 році її знакову серію «Дощ» придбав у свій фонд знаменитий європейський музей Маuermuseum (м. Берлін), згодом повторюючи цей досвід. У тому ж 2014 році  разом з мистецтвознавцем Леонорою Янко заснувала арт-простір Lera Litvinova Gallery, представляючи молодих авторів і видатних художників на українській та міжнародній арт-арені. ​Окрім власної мистецької діяльності, вона є успішним куратором, вже більш ніж 80 українських та міжнародних проектів. Лера Літвінова підтримує активну позицію у розвитку культури України. ​У 2019 увійшла в рейтинг "Топ 100 успішних українок" за версією видання Ukrainian People. Мисткиня учасник та організатор культурних та соціальних проектів, вона займає активну позицію в реалізації принципу культурної дипломатії. 

​Музеї, які приймали виставкові проекти за участю робіт Лери Літвінової: MAUERMUSEUM - MUSEUM HAUS AM CHECKPOINT CHARLIE, м. Берлін; Музей історії міста Київ; Національний музей "Київська картинна галерея"; Музей "Золоті Ворота", м. Київ; Музей українського живопису, м. Дніпро; Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе, м. Київ.

25 червня – 10 липня 2020 р.

Адреса: м. Київ, вул. Андріївський узвіз, буд. 21.

Відвідування виставки відбуватиметься згідно із усіма вимогами під час карантину. 

комментарии
Календарь
09/07

Forte-2 – персональний проєкт Василя Бажая, у якому вперше експонуються нові роботи львівського художника, а також частина робіт з проєкту митця «Без назви-2», що проходив у Львівському ...

12/07

12 липня о 17:00 арт-галерея Мануфактура запрошує гостей на вишуканий арт-вечір. Захід відбудеться в рамках виставки «Вибрані твори Олександра Сухоліта».  Олександр Сухоліт - культовий ...

15/07

15 липня в галереї Spivakovska Art:Ego відбудеться виставка робіт молодої художниці Ольги Мельникової під назвою "BRIGHTLIFE. EXPOSURE".  Впродовж виставки будуть представлені твори ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **