Наверх
Меню
Меню
Новость
28/06
Відбір робіт медіа-мистецтва для міжнародного проєкту «Українська мова»
fullsizeoutput_114b.jpeg
fullsizeoutput_114b.jpeg

Відбір робіт медіа-мистецтва для міжнародного проєкту «Українська мова»

Фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України оголошує відбір робіт медіа-мистецтва для спільного міжнародного проєкту «Українська мова».

Проєкт "Українська мова" має на меті об’єднати сучасне покоління з праісторією нашого українського мистецтва. Тож культурний діалог розпочнуть з творчості однієї з найвідоміших українських художниць початку ХХ століття, чий стиль, мова та образи вражають до сьогодні — Марії Примаченко. 

Фонд запрошує долучитись до проєкту митців, що висловлюються мовою медіа-арту, а саме: цифрові та віртуальні технології, комп'ютерна графіка та анімація, 3d mapping тощо

Відбір робіт проводиться з 22 червня по 24 липня 2020 року включно. Виставка відбудеться в рамках мультидисциплінарного проекту «Арт-Пікнік Краків» з 24 по 30 серпня в одному з історичних місць Кракова у Віллі Дец’юша, саме туди прибув з далекого Альзасу видатний німець – Юстус Людвіг Дец’юш і збудував там свою резиденцію.

Прийняти участь:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeb0nput5yZ_l18F0YATMbR5K50kTcRHcSyhA5j7BjzcgXcag/viewform

У фокусі цьогорічного проекту глобальні зміни викликані карантином, думки та ідеї, що формують наші спільні дії. Мистецтво – завжди було способом ідентифікації, способом висловити свої почуття, думки, переживання, протести, це спосіб спілкування. Сьогодні все більше мова митців переходить в онлайн площину. Мистецтво нових медіа присутнє у всіх сферах нашого життя: світлові інсталяції, відео в виставкових галереях, ігри для смартфонів, 3d маски в Instagram – весь цифровий світ, що нас оточує в будь-який момент може стати об’єктом нового медіа-мистецтва.

 «Вперше проєкт відбувся у 2013 році в музеї «Духовні скарби України» в Києві. Але ідея популяризації культури фондом з 2018 року вийшла за рамки країни та стала міжнародною. Через мистецтво нам простіше зрозуміти інші світи, їх культуру, це спосіб зв’язку з зовнішнім світом. Тож проєкт мотивує сучасних авторів до експериментів та має на меті культурно-просвітницькі цілі», коментує куратор Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України «Slava Frolova - Group», громадський діяч Катерина Макухіна.

На виставці Фонд родини Марії Примаченко вперше покаже деякі вибрані роботи мисткині.

«Досі творчість Марії Примаченко залишається неосяжною. А все через її особливе сприйняття і розуміння навколишнього середовища. Арт-пікнік познайомить вас з  Марією Примаченко, але кожен може зрозуміти її по своєму. Окрім творів художниці, ми хочемо познайомити вас ще з одним важливим "твором життя" художниці — з онуком Іваном Примаченко. З самого свого дитинства Іван черпав творчість бабусі, і навіть після її смерті продовжує виплескувати на папір примаченківський дивовижнй світ» — Анастасія Примаченко.

Фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України (Foundation for Development and Support of Maturing Ukrainian Art) - благодійна організація, створена в жовтні 2012 року українською телеведучою, журналістом, режисером Славою Фроловою. Проєкт був організований з метою зміцнення українського сучасного мистецтва, а також для підтримки нового покоління українських художників. Фонд взаємодіє з арт-центрами, музеями, галереями, проектами та культурними подіями як в Україні, так і за її межами, а також самостійно організовує культурні заходи за участю як молодих, так і відомих митців України.

 

Фонд родини Марії Примаченко — це культурна фундація, створена для дослідження, популяризації та збереження спадщини художниці  Марії Примаченко та її учнів, Івана та Федора Примаченків. Фонд засновано членами родини Марії Примаченко, які й володіють авторськими правами на творчу спадщину Марії. 

Фонд Марії Примаченко створює та підтримує проекти пов’язані із творчістю та фігурою художниці. Також фонд активно працює над створенням відкритого онлайн-архіву, присвяченого творчості художниці.

Марія Примаченко народилась 12 січня 1909 року у селі Болотня на Київщині. Почала малювати самостійно, розмальовуючи хати. У 1930-х роках її талант помітила майстриня-ткаля з Києва — Тетяна Флору. Вона запросила Марію до Києва, де художниця отримала певну художню освіту в експериментальних майстернях Київського музею українського мистецтва. У 1936 році відбулась Всеукраїнська виставка народного мистецтва, де експонували її «Звірів з Болотні». Через рік її роботи з’явились на Міжнародній виставці в Парижі. А згодом і в Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Все життя вона малювала у своєму власному стилі, а також вишивала і створювала одяг. Померла 18 серпня 1997 року там, де народилась та прожила все життя. Зараз її роботи зберігаються у багатьох світових музеях.

 

комментарии
ТОП Новость
18/09

18 вересня в ЄрміловЦентр відкривається виставковий проєкт Олександра Животкова "Тримайся коріння".   Такий художник, як Олександр Животков, міг виникнути тільки тут ...

09/09

Art People.Space приглашает прослушать курс онлайн-лекций "Мифологические и библейские сюжеты в живописи". Курс для тех, кто хочет научиться читать произведения искусства, посвященные ...

Календарь
08/10

Виставка Вікторії Адкозалової "FRAGILE" у галереї Ornament Art Space З 8 жовтня в Ornament Art Space буде презентовано арт-проект художниці Вікторії Адкозалової "FRAGILE". Експозиція ...

24/10

Art People. Space приглашает на встречу с известным арт-финансистом и профессиональным управленцем культурными проектами, консультантом по инвестированию и управлению предметами искусства - Денисом ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **