Наверх
Меню
Меню
Новость
07/07
Птахи в зображувальному мистецтві
FB.jpg
FB.jpg

Національний музей «Київська картинна галерея» відновлює свою роботу для відвідувачів! До 31 липня в експозиційних залах буде презентовано два проекти: «Автопортрет. Світ художника. Живопис, графіка, скульптура другої половини ХІХ-ХХ ст. з колекції музею» та «Aves. Народжені літати». З 7 липня для відвідувачів працюватимуть зали постійної експозиції, де представлено мистецтво XVІII-XIX ст.

Юрій Вакуленко, генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея»: «У час, коли музей не міг приймати відвідувачів через пандемію, ми не забували про наших відданих музейних шанувальників, і продовжували готувати виставкові проекти та презентували їх в онлайн-форматі. Так, за час карантину ми представили на сторінках музею у соцмережах виставки «Автопортрет. Світ художника. Живопис, графіка, скульптура другої половини ХІХ-ХХ ст. з колекції музею» та «Aves. Народжені літати». Тепер, коли музей відновив свою роботу для відвідувачів, всі бажаючі мають змогу побачити ці проекти вже безпосередньо в музейних залах».

Виставка присвячена темі «Птахи в зображувальному мистецтві». Окрім робіт з колекції НМ ККГ будуть представлені твори з приватних зібрань міста Києва: живописні, графічні твори та предмети декоративно-ужиткового мистецтва.

Увагу глядачів неодмінно привернуть твори, виконані невідомими художниками кінця XVIII - початку XIX ст., котрі поєднали талант живописця, рисувальника і знання орнітолога. Особливе захоплення викликає дивовижне забарвлення екзотичних птахів: синьої котінги, червоноплечого чорного трупіала, австралійської славки, жовточеревої еуфонії.

Широкої популярності в мистецтві набули композиції із щигликом – символом пристрастей і жертовності. Невеликі роботи «Композиція з трояндами і щиглем на гілці» і «Щиголь на кошику з фруктами і ягодами», виконані в техніці гуаші, відзначені увагою до чарівних дрібниць та майстерністю виконання.

До зображення птахів зверталися не тільки натуралісти або художники-анімалісти, але й майстри пейзажу та натюрморту серед яких такі відомі майстри як В.Котарбінський «Жінка з голубами», «Годування ібісів», «Бій кентаврів з лапіфами», Б.Кустодієв «Омар, фазан», А.Рилов «Чайки», П.Свєдомський «Музиканти», К.Юон «Лебеді».

В експозицію увійде також вітрина з предметами декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема фарфор із зображенням птахів: посуд, скульптура, дрібна пластика. 

Виставка знайомить глядачів як з творами відомими з постійної експозиції, так і з роботами, що нечасто покидають запасники музею.

                              

 

*Правила відвідування музею:
1. Відвідування можливе лише з одягненою санітарною маскою;
2. Перед входом до музею адміністратор зобов’язаний провести температурний скринінг. Якщо температура відвідувача перевищує 37,3 C, музей вимушений відмовити у відвідуванні;
3. Санітайзери для рук знаходяться біля входу, гардеробу та в санітарній кімнаті;
4. Дотримуйтесь дистанції 1,5 м;
5. В експозиції музею можливе перебування з розрахунку один відвідувач на 5 м.кв. Просимо зачекати своєї черги у випадку, якщо в експозиції знаходиться максимальна кількість відвідувачів.

Тривалість виставок: до 31 липня 2020р.

Національний музей «Київська картинна галерея»

м. Київ. Вул. Терещенківська, 9

 

 

комментарии
ТОП Новость
09/06

Ретроспектива Оксани Чепелик в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі. 4 червня 2022 стартувала Ретроспектива Оксани Чепелик в "Залі Слави" в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі, США, в рамках ...

09/06

  Музей Шевченка у Києві відкривається з виставкою творів Примаченко   Поки постійні експонати зняті і сховані, у музеї продовжать експонування творів Марії Примаченко. Виставка «Справдешні ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **