Наверх
Меню
Меню
Музей
23/08
Житомирский областной краеведческий музей, Житомир
Житомирский краеведческий1.JPG
Житомирский краеведческий1.JPG

Житомирский областной краеведческий музей, Житомир

Житомирський обласний краєзнавчий музей

10014 м. Житомир, майдан Замковий, 1; тел. 8(0412)47-49-24

E-mail: kraymuz_zt@ukr.net

http://kraymuz.zt.ua 

 Директор: Грузська Лариса Петрівна

Житомирський обласний краєзнавчий музей - один з найстаріших музейних закладів України. Історія його заснування сягає коріннями у позаминуле століття, коли в жовтні 1865 року під час відкриття у Житомирі російської публічної бібліотеки вперше була виставлена для огляду колекція Волинського губернатора М.І. Черткова з 48 зразків мінералів та гірських порід. Вона була подарована бібліотеці і започаткувала зібрання музею, яке пізніше поповнила колекція монет предводителя житомирського повітового дворянства К.І. Симонича, матеріали Волинського Єпархіального Давньосховища та націоналізовані збірки графів Ілінських-Стецьких (м. Романів) та баронів де Шодуар (м. Житомир). З 1911 року музей отримав окреме приміщення. Значний внесок у розвиток музею, як наукової установи, у поповнення його фонду зробили вчені: геолог П.А. Тутковський, археолог С.С. Гамченко, фольклорист і етнограф В.Г. Кравченко. У 30-х роках при музеї працювала аспірантура з етнографії та геології.

18 квітня 1970 року відбулося відкриття нової експозиції відділу історії та картинної галереї у 2-х поверховому приміщенні колишнього католицького єпископа та його управи, збудованому у 1909 році.

Основними напрямками діяльності музею є науково-дослідна, науково-фондова, науково-експозиційна та масова науково-просвітницька робота.

Сьогодні основний фонд музею складає понад 150 тисяч одиниць збереження. Значну цінність мають таксидермічна колекція, матеріали розкопок Райковецького городища (ХІ-ХІІІ ст.ст.), картини західноєвропейських художників ХVІ- ХІХ ст.

Основними методами сучасного наукового комплектування фондів є проведення наукових розвідок та експедицій.

За останні 15 років відтворено відділ етнографії з експозицією про традиційний народний побут та культури Житомирського Полісся (м. Житомир); Коростенський краєзнавчий музей; відкрито нову експозицію відділу природи (м. Житомир); створено музей-садибу Рильських (с. Романівка Попільнянського району); проведено реекспозицію музею партизанської слави Полісся (с. Словечне Овруцького району); працюють літературно-меморіальні музеї В.Г. Короленка (м. Житомир) та Лесі Українки (м. Новоград-Волинський); картинна галерея (м. Житомир) - відділи Житомирського обласного краєзнавчого музею.

На базі своїх експозицій, виставок та фондових зібрань музей проводить науково-краєзнавчі конференції та різноманітні науково-освітні заходи: творчі зустрічі, тематичні вечори, літературно-мистецькі свята.

Увазі відвідувачів музей пропонує оглядові та тематичні екскурсії з історії та культури Житомирщини, лекторії, краєзнавчі та етнографічні гуртки, науково-освітні програми "Музей - учнівській молоді", різноманітну тематику лекцій краєзнавчого спрямування.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім суботи та понеділка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 6 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 3 гривні. Вартість екскурсійного обслуговування становить: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 30 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 15 гривень.

Безкоштовне відвідування експозицій всіх відділів Житомирського обласного краєзнавчого музею проводиться у такі державні свята: День Перемоги (9 травня), Міжнародний День музеїв (18 травня), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День знань (1 вересня).

 

комментарии
Календарь
21/10

Dymchuk Gallery представляє проект «OLE!» відомого художника Леся Подерв’янського. До проєкту увійшли 8 живописних робіт з циклу «Корида», написаних автором протягом останнього ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **