Наверх
Меню
Меню
Событие
06/08
Персональний проєкт Марії Прошковської під назвою «Невидима праця»
116384091_4656085854405131_6063241545551932690_o.jpg
116384091_4656085854405131_6063241545551932690_o.jpg

Персональний проєкт Марії Прошковської під назвою «Невидима праця»

НЕВИДИМА ПРАЦЯ
МАРІЯ ПРОШКОВСЬКА
06.08.20 - 05.09.20


З 6-го серпня у Щербенко Арт Центрі розпочинається персональний проєкт Марії Прошковської під назвою «Невидима праця», кураторкою якого є Марина Щербенко. В основі проєкту – відеодокументація багатогодинного перформансу мисткині. Працювати над проєктом мисткиня почала влітку 2019 року під час міжнародної резиденції SoundID у Карпатах та продовжила вже у Києві. Тоді Марія почала проводити перформанс, під час якого вишивала традиційний весільний рушник. Кристалізуючи фіктивність зони видимості, у якій знаходиться щоденна жіноча праця, Марія упродовж декількох місяців вишиває рушник за чіткою схемою і підсилює цю ідею відсутністю ниток.

Вишитий рушник, що є основою конструювання ідентичності в українській культурі, здавна вважається виключно жіночою справою. Година за годиною, день за днем на вишивку красного весільного рушника жінка витрачає близько чотирьох місяців роботи. У перформансі мисткині цей довготривалий, безсенсовий процес вишивання без ниток набуває протестних конотацій. Невидимі нитка і малюнок на полотні натомість роблять видимою щоденну рутину жіночої праці, підкреслюють та спонукають до пошуків її справжньої сутності/природи.

У процесі роботи над проєктом Марія також звертається до таких звичних нашій культурі матеріалів як саман та каміння і створює інсталяцію, розмірковуючи про важкий тягар жіночих обов'язків та необхідність проживати “своє призначення” на побутовому рівні.

Домоткана тканина, використана при створенні об’єктів-п’ялець була вручну зіткана різними жінками в різний час – є полотно майже столітньої давнини, а є і цілком сучасне. Фактично об’єкти створені у співавторстві з усіма тими жінками, що власноруч створювали ці полотна. Це акт жіночого сестринства, а також переосмислення суто утилітарних властивостей цього матеріалу. Як коментує Марія: « Полотно тут як доля, яку жінка (не) сама собі створює, ніби пише своє майбутнє. Подібно до вишивки весільного рушника вкладає в роботу мрії і душу та демонструє охочому до упередженого оцінювання соціуму свої здібності та свою готовність іти на такі пожертви ». Крім того п’яльця візуалізують безкінечний руху по колу. І зараз, працюючи з темою невидимої жіночої праці «...важливо одне: зрозуміти, як розірвати коло і почати новий цикл».

Також до експозиції увійшла аудіоробота з фрагментами українських жіночих співів в обробці сучасної композиторки Катерини Гривул (Краків, Польща), доповнена текстом авторства дослідниці Устини Стефанчук (Едмонтон, Канада) у прочитанні Марії.

Експозиція розпочнеться без офіційного відкриття. У просторі галереї може перебувати до 10 людей одночасно.

комментарии
Календарь
26/09

Галерея Portal 11 презентує виставку живопису Івана Турецького «Невідомість кличе» 26.09.2020 - 18.10.2020 Назва виставки «Невідомість кличе» співвідносна з життєвою ...

26/09

26 вересня у новому арт-просторі Imagine Point буде відкрито виставку «Granny. Світ», продовження кураторського проекту Олексія Малих «Ти не Я». Олена Придувалова демонструє ...

27/09

27 вересня в галереї «Митець» відкривається виставка «ФРАГМЕНТИ». На виставці «Фрагменти» експонуються роботи трьох художників - Анни Миронової, Юрія Пшеничного і ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **