Наверх
Меню
Меню
Событие
30/07
Виставка «СИНТЕЗИ – XX» у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва
Афіша.jpg
Афіша.jpg

Виставка «СИНТЕЗИ – XX» у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

30 липня о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «СИНТЕЗИ – XX», яка презентує роботи чотирьох художників – Петра Бевзи, Марка Гейка, Петра Лебединця та Олексія Литвиненка, створені протягом 80-90-х років XX століття. 

Ідея цього проєкту народилась двадцять п’ять років тому і мала на меті представити широкому загалу твори чотирьох митців «нової хвилі», що сповідують «живописну пластику» та шукають нові форми образотворчого мистецтва.

Своє втілення «Синтези  – XX» отримали тільки сьогодні. Тому картини із приватних колекцій,  презентовані на виставці в музеї, стали уже раритетами, а чотири художники – друзі по життю і творчості, знаними митцями, твори яких добре відомі шанувальникам сучасного українського мистецтва як в Україні, так і далеко за її межами.

Нині за плечима кожного автора –  Петра Бевзи, Олексія Литвиненка, Петра Лебединця і Марка Гейка – велика кількість персональних виставок та  виставкових проєктів, каталогів, заходів, фестивалів. Їхні картини зберігаються у музеях України та світу, а також в багатьох приватних колекціях. Вони дуже близькі по духу, і водночас, дуже різні. Адже кожен митець має свою інтонацію та свої особливі засоби відкривати глядачеві поезією життя та зачаровувати його.

Виставковий проєкт «СИНТЕЗИ –  XX» набув сьогодні свого особливого шарму, адже це погляд на творчість успішних сучасних художників через призму часу у чверть століття та своєрідний спогад про те, як усе починалось…

Виставка триватиме до 6 вересня 2020 року.

Адреса: вул. Лаврська, 9, корпус 2

 

Куратор виставки:    Генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова. 

 

Для довідки:

Петро Бевза народився в 1963 р. у селі Шпитьки на Київщині. У 1985 р. закінчив Київський державний художній інститут (нині – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури).  Член Національної спілки художників України з 1990 р. Живе та працює у Києві. Твори знаходяться в державних та приватних збірках України, Росії, США, Польщі, Франції, Ізраїлю, Фінляндії, Англії та Швейцарії.

Олексій Литвиненко народився 17 січня 1961 р. У Києві 1985 р. закінчив Киівський державний художній інститут. З 1992 р. член Спілки художників України. Живе та працює у Києві. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні, Великобританії, Німеччині, Швейцарії, Швеції, Франції, Росії, США.

Марко Гейко народився 4 червня 1956 р. у с. Станіславчик Київської області. У 1985 р. закінчив Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України з 1989 р. Роботи знаходяться в художніх музеях України (Харків, Суми, Луганськ), приватних збірках України, США, Німеччини, Польщі, Угорщини. Лауреат премії  ім. Башкірцевої (1989 р.). Жив і працював в Києві. Він був серед тих, хто у 1992 році створив у Києві мистецьке об’єднання «Живописний заповідник». Залишив назавжди цей світ 7 грудня 2009 року. 

Петро Лебединець народився 7 грудня 1956 р. у Мелітополі. У 1984 р. закінчив Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України з 1990 р. Живе та працює у Києві. Твори знаходяться в приватних збірках США, Швейцарії, Німеччини, Англії, Австрії, Бельгії, Іспанії, Італії, Нідерландів.

 

 

 

 

 

 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **