Наверх
Меню
Меню
Новость
16/09
На новому бульварі у Дніпрі встановлено 7-метрову скульптуру братів Зігура
119030974_3284922201591786_8831924224791878155_o.jpg
119030974_3284922201591786_8831924224791878155_o.jpg

На новому бульварі у Дніпрі встановлено 7-метрову скульптуру братів Зігура

На новому бульварі у Дніпрі встановлено 7-метрову скульптуру братів Зігура

На вулиці Південній в Дніпрі з'явилася сучасна пішохідна зона. Реалізацією проєкту займається девелопер Alef Estatе, його авторами виступили FILIMONOV & KASHIRINA architects. Він є продовженням популярного Катеринославського бульвару, прозваного «куточком Європи в центрі міста».

У місці зустрічі двох алей розміщено найбільшу в Дніпрі скульптуру з бронзи –  «Атланта». Створенням об’єкту займалися відомі українські автори Єгор і Микита Зігури.

Стилістично скульптура відноситься до серії «AfterToday», розпочатої ще у 2010 році. Незабаром по завершенні освіти в Київській художній академії Єгор Зігура створив невелику, лише півметра заввишки, роботу «Колос, що руйнується», втіливши у ній свій ностальгічний потяг до античної доби – до греко-римської спадщини, яка набуває особливого звучання у поданні нинішньою естетикою постмодерну.

Знахідка виявилась на диво вдалою, започаткувавши подальші її розробки, які розкривають культурно-естетичний вимір історії. «Колоса» стала супроводжувати «Кора», і їхня символічна пара у поданні Єгором, до якого знедавна приєднався брат Микита, набула на світовому арт-ринку реноме влучної ілюстрації нашої сучасності.

Метафорично постать Атланта несе на собі залізні пута. Він звільнився від нестерпного тягаря і здобув свободу у трьох головних аспектах життєдіяльності: свободу фізичну, яку символізують розірвані кайдани на ногах; свободу соціальну – самоідентифікацію – ілюструють розірвані пута на рівні потичкової зони; свободу внутрішню – перемогу над собою, над особистими обмеженнями – відзначають знищені пута на рівні плечей-серця-легенів.

Визволення відбувається у місці зустрічі двох бульварів – «минулого» і «майбутнього» – у публічному просторі, «агорі». На обличчі Атланта – вираз рішучості, з якою він робить свій перший крок, виринувши з самозаглиблення. Погляд Атланта – і зосереджений, і рішучий, і відкритий, і здивований, і, мабуть, найголовніше – допитливий. У цьому погляді, спрямованому на нас із самої вічності, ми повинні побачити себе. 

комментарии
ТОП Новость
30/09

Art People.Space приглашает присоединиться к Базовому курсу по истории искусств: от Античности до Модерна. Искусство является частью любой культуры, но представление об искусстве многогранно и масштабно ...

18/09

18 вересня в ЄрміловЦентр відкривається виставковий проєкт Олександра Животкова "Тримайся коріння".   Такий художник, як Олександр Животков, міг виникнути тільки тут ...

Календарь
22/09

З 22-го вересня до 3-го жовтня в київській галереї Ornament Art Space пройде мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?».  «Про що цей проєкт? Про екологію у широкому сенсі цього ...

22/09

Art People.Space приглашает прослушать онлайн-лекцию "‎История архитектуры Киева​". В Киеве во все периоды творили выдающиеся архитекторы, которые работая в модных для своего времени ...

23/09

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє живописний проект Петра Сметани (Львів) СТЕНОГРАФІЯ   Ця виставка – занотована концентрація образів у пустоті. Матерія ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **