01 жовтня о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставковий проєкт «АРТтека», який презентує твори відомої художниці-керамістки Олесі Дворак-Галік.
На виставці представлені роботи мисткині із серії «Бібліотека. Людина в місті». Це панно, скульптури, живопис, керамічні пласти, відеоінсталяції і фотоколажі. Всі авторські роботи пов’язані з книжками, артоб’єктами, інформацією, природою, людиною в природі і місцями, де людина сприймає інформацію.
У своїх творах авторка звертається до вічної теми пізнання світу і вважає, що людина повинна сама черпати знання, читаючи книжки, слухаючи музику, переглядаючи кінострічки і театральні вистави. І не важливо, де саме вона знайде для себе корисну інформацію, головне, щоб у кожної особистості виникало бажання пошуку без примусу і тиску.
Назва проєкту «АРТтека» за визначенням авторки пов’язана з теками – своєрідними «інформаційними коробками», в які люди накопичують корисну для себе інформацію – каталоги, мистецькі книжки, журнали, тощо.
Родзинкою виставкового проєкту стане інтерактивна інсталяція «Книга життя». «Книга складатиметься з окремих сторінок, які самі відвідувачі залишатимуть на виставці за своїм бажанням. Це може бути якась історія, улюблена поезія або просто окремі думки, записані на листку формату А 4. Потім ми зберемо ці матеріали і зробимо інтерактивну книжку. Це буде зріз емоцій окремих людей. Для нас це дуже цікавий досвід», – розповіла художниця.
Виставка триватиме до 26 жовтня 2020 року.
Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корп. 29
Куратор виставки: Бекетова Ірина, зав. відділу НМУНДМ
Для довідки:
Олеся народилася в Ужгороді. Ще в дитинстві батьки віддали доньку до образотворчої студії Золтана Баконія, де значну роль у формуванні особистості відіграли педагоги Людмила Аверкієва, Павло Балла та Надія Дідик. Олеся закінчила Ужгородське училище прикладного мистецтва та Львівську національну академію мистецтв (відділ кераміки).
Улюбленими темами художниці є людина та природа, соціальні та політичні проблеми. Вона є прихильницею просторових композицій, при створенні яких органічно поєднує різні матеріали – кераміку, дерево, метал, текстиль, вторинну сировину тощо. Мисткиня створює арт-об’єкти, що переважно не пов’язані з ужитковістю. Їм притаманна експресія, що досягається завдяки незвичним формам творів та різнофактурність декорування, використовує геометричну та рослинну орнаментику, грає з формою та кольором.
Олеся Дворак-Галік стала співзасновницею фестивалю «Сучасна кераміка в урбаністичному просторі» – першого мистецького українського проєкту, що заклав фундамент щорічного Всеукраїнського фестивалю сучасної кераміки «ЦеГлина» (від 2013 р.).
Значним досягненням Олесі стало створення у 2016 році артпростору галереї «ЦеглинаАрт», під дахом якого мисткиня, як вправний менеджер, кожного року об’єднує українських керамістів у тематичних виставкових проєктах. Ці акції посіли поважне місце в культурному середовищі України та творчості художників-керамістів. Художниця продовжує генерувати ідеї та згуртовувати навколо себе професіоналів-однодумців і шанувальників мистецтва кераміки. У планах мисткині – нові проєкти та міжнародний культурний обмін.
Олеся Дворак-Галік – член Національної спілки художників України, учасниця понад 30 художніх виставок в Україні та за кордоном. Її твори зберігаються в колекціях музеївУкраїни, а також у приватних збірках.