Наверх
Меню
Меню
Событие
22/10
Відкриття виставкового проєкту BIOMEGA Multiverso
120891390_883479259136746_927511094424152829_o.jpg
120891390_883479259136746_927511094424152829_o.jpg

Відкриття виставкового проєкту BIOMEGA Multiverso

22 жовтня у резиденції Радіус відбудеться відкриття міжнародного проєкту BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) італійського митця Косімо Венеціано (Cosimo Veneziano) під кураторством Лізи Парола (Lisa Parola)

Це продовження проекту BIOMEGA., «Першопроект»  був задуманий і презентований  митцем в 2018 році, а вже другий його етап здійснюється за підтримки мистецької фундації «Сарді», Турин (Fondazione Sardi per l’Arte, Torino) і координується організацією «Артеко», Турин (Arteco, Torino) у співробітництві з низкою інституцій. Реалізації проекту сприяла  підтримка Генеральної дирекції сучасної творчості (Direzione Generale Creatività Contemporanea) при  Міністерстві культурної спадщини та культурної діяльності і туризму (Ministero per i Beni e le Attività Culturali e per il Turismo) в рамках сьомого випуску програми «Італійська рада», 2019 (Italian Council), спрямованої на популяризацію і розповсюдження сучасного італійського мистецтва в Італії та за кордоном. Художник, у співробітництві з [лабораторією] «Брейн Лаб» (Brain Lab.) факультету нейронаук міланського університету IULM («Міжнародний університет лінгвістики і комунікації»), протягом трьох років вивчав застосування біотехнологій в сільськогосподарському виробництві з метою дослідити їхній вплив на вибір споживачів при купівлі продуктів. Тобто займався тим, чим зазвичай займається нейромаркетинг. Але цього разу дослідження має міждисциплінарний характер, і на основі його результатів Венеціано реалізував BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) – інсталяцію, яка, за допомогою техніки трафаретного друку та вишивки на тканині, розкриває геометрію переміщення погляду [споживача]. 

Цей твір є спробою зрозуміти «логіку» візуального сприйняття: він змушує глядача замислитися над тим, наскільки потужним є вплив візуального сприйняття на наш вибір у повсякденному житті.

З кожним послідуючим етапом проекту навколо основної, центральної роботи розміщувались все нові об’єкти, підсилюючи її ідейне послання – про те, наскільки складним і неоднозначним є, здавалося б, простий акт споглядання. 

 

Київ став черговим місцем проведення виставки BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) невипадково: митець обрав саме його тому, що українські чорноземи і по цей день мають славу найродючіших – здатних  прогодувати не тільки самих українців. Недарма Україну в багатьох країнах називають «житницею Європи» – з усіма геополітичними наслідками, що випливають з цієї назви.      

Для фінальної виставки проекту художник підготував – у співробітництві з , арт-резиденцією «Радіус» та центром сучасного мистецтва М17 (M17 Foundation)Італійським інститутом культури в Києві – нову серію робіт, які, тісно переплітаючись з первинним проектом, з новою силою наголошують на плинності і складності акту споглядання.  

Разом з творами, які народилися в рамках проекту BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) і виставлялися у чисельних італійських установах (а зрештою будуть придбані Музеєм сучасної фотографії в Мілані (MUFOCO), художник представляє цикл робіт «Сноркелінг» (Snorkelling): виконані в техніці трафаретного друку, вони об’єднані назвою популярного водного спорту. Ця назва – алюзія на споглядання морських глибин, які ніколи не бувають прозорими. Так само непрозорими є й пам’ятники – їхня історія та пов’язана з ними пам'ять. Непрозорість пам’ятників – гаряча тема останніх місяців – є предметом дослідження Косімо Венеціано вже давно, а в даному проекті отримала нове дихання  після відвідування музею П’єтро Каноніка у Віллі Борґезе в Римі в 2018 році. Ці нові роботи вперше виставляються в Києві і є відсиланням до творчої спадщини скульптора П’єтро Каноніка, автора пам’ятника Мколаю Миколаєвічу Романову 1912 року, встановленого на Манежній площі в Санкт-Петербурзі і знищеного у 1917-му.  

«Сноркелінг» – це серія робіт в техніці трафаретного друку, із зображенням пам’ятників – частково прихованих за нашаруваннями червоної та жовтої фарби.

Відштовхуючись від об'єкту споглядання, пам’ятаючи про те, наскільки акт споглядання впливає на наше прочитання Історії, митець знову повертається до дослідження контексту. Як і в BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіті Біомега), в «Сноркелінгу» Косімо Венеціано підкреслює, наскільки важливим є те, як саме наш погляд впаде на об’єкт. Торкаючись болючої теми про знищення історії, про яку нам розказують пам’ятники і скульптури. Досліджуючи нові способи приховування історії та нові форми її неприйняття.

 

Ліза Парола (куратор) 

 

Козімо Венеціано (Монкальєрі, 1983) живе і  працює в Турині, де він заснував в 2007 році, разом з іншими співзасновниками, міжнародну резиденцію «Проект Діоген» (Progetto Diogene). Діяльність митця характеризується широким колом інтенсивних досліджень і практичних семінарів, і пов’язана з копіткою роботою в архівах. Головна тема – еволюція/розвиток скульптури і малюнку, і той вплив, який здійснюють місця, що надихнули митців на створення відповідних робіт. 

 

З персональних виставок художника варто згадати наступні: 

 

- «Розбий вікно і вкради скалки!», AlbumArte, Рим, 2018 (Rompi la finestra e ruba i frammenti!, AlbumArte, Roma, 2018); 

- «Нафта», Музей Етторе Фіко, Турин, 2016 (Petrolio, MEF - Museo Ettore Fico, Torino, 2016);

- «На захід спрямовує імперія свій біг», галерея Альберто Пеола, Турин, 2014 (Verso occidente l’impero dirige il suo corso, Galleria Alberto Peola, Torino, 2014);

- «Монохромія», вілла Страулі, Вінтертур, Швейцарія, 2015 (Monochrome, Villa Strauli, Winterthur, 2015); 

- «Контрабандисти скопіювали дорогоцінну скульптуру. Місце для сумнівів», Калі, Колумбія, 2013 (Los contrabandistas copiaron una escultura de mucho valor, Lugar a Dudas, Cali (Colombia), 2013; 

- «Собор», за підтримки DOCVA, Мілан, 2013 (Cattedrale, Careof DOCVA, Milano, 2013; 

- «Епоха сумних пристрастей», Тиранський інститут сучасного мистецтва, Тирана, 2011 (L’epoca delle passioni tristi, Tirana Institute for Contemporary Art, Tirana, 2011)

 

Radius - некомерційна організація, що займається дослідженнями в області сучасного тривимірного мистецтва. Простір “Radius” орієнтований на міжкультурний діалог, тому в його структурі основними є: відкрита резиденція та виставковий простір, що дають можливість художникам жити, працювати та презентувати свої дослідження одночасно. 

Головна ідея простору в тому, щоб митець мав змогу шукати нові форми художніх висловлювань в тісному діалозі із культурним середовищем Києва та України в цілому. Це місце для відтворення та репрезентацій альтернативних мистецьких рішень, головна ціль котрих - дослідження нових ролей та форм сучасного тривимірного мистецтва. 

 

Реєстрація на оффлайн подію обов’язкова (Напишіть в особистому повідомленні на сторінку івенту)

https://www.facebook.com/events/1636503863220952/ 

 

 

комментарии
Календарь
29/10

Мистецтво без кордонів: Український Арт проєкт «RE:CREATION» в Салоніках З 29 жовтня по 14 листопада виставка Українського Арт проєкту «RE:CREATION» відбудеться в галереї «Govedarou ...

29/10

З 29 жовтня по 12 листопада в Spivakovska ART: EGO gallery буде проходити виставка «ПОП-project» фотохудожниці Ніни Тарашкевич. Ніна почала свою арт-кар'єру в 2015 році. Тоді вона ще ...

29/10

Національний музей українського народного декоративного мистецтва 29 жовтня 2020 року о 16 годині запрошує на відкриття виставки творів Олександра Петровича Міловзорова «Дарунки музею». В експозиції ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **