Наверх
Меню
Меню
Событие
20/10
Персональна виставка Ірини Акімової «Музика»
121169142_3336887916346861_8531190208529339977_o.jpg
121169142_3336887916346861_8531190208529339977_o.jpg

Персональна виставка Ірини Акімової «Музика»

20 жовтня 2020 року в Музеї міста Києва відкривається нова персональна виставка «МУЗИКА» київської художниці, члена Національної спілки художників України, Ірини Акімової.
 

Живопис — це німа поезія, стверджував Леонардо да Вінчі. У цьому проєкті авторка показує живопис як динамічний зліпок музики, гармонійно відображає її композицію, стиль, ритм, колорит і образи. Вона намагається дати своє індивідуальне візуальне трактування різних музичних творів. Авторка так описує процес роботи над картинами: «Працюючи над картинами, я спочатку ділю музичний твір на кілька складових (що не завжди збігалися з теоретичною музичною конструкцією). Кожна складова з'являлася як окремий елемент візуальної композиції. Потім я визначаю колірну гамму і композиційну структуру кожного елемента. Мої інструменти-кольори, форми, лінії, які відображають тональність, силу звуку або цілі музичні фрази».

В одних роботах (Перший концерт для фортепіано з оркестром Шопена) колірні композиції різної форми разом з варіаціями складних фігур з численними вигинами мовою абстракції передають музичні фрази, які складаються в єдиний твір, відображаючи його настрій і інтонації. В інших роботах з'являються символічні фігуративні образи (РОМЕО І Джульєтта), які доповнюють абстрактну композицію, дозволяючи точніше передати драматизм музичного твору. А в деяких роботах (ПОРИ РОКУ В Буенос-Айрес) домінують фігуративні композиції, які через асоціації з образами природи або міста допомагають відобразити дух і характер музичного творіння. У більшості робіт символічно присутня головна тема музичного твору і його ритм. Наприклад, в БОЛЕРО музична тема зашифрована в висоті містичних свічок, які грою уяви перетворюються в ноти, а лінії, схожі на нотний стан, стають носіями ритму.

Музика і живопис мають багато спільного. У кожної є свої закони в композиції, ритмі, колірному / звуковому рішенні. Дотримання цих законів важливо для гармонії сприйняття і живопису, і музики. І навіть порушення цих законів теж має свої логіку і правила. Їх важливо зрозуміти для того, щоб візуальний образ зміг увібрати в себе частинку душі музичного твору. Водночас необхідність зберегти цю внутрішню логіку не заперечує, а навпаки дає унікальну можливість пропустити її через свої емоції та життєву філософію. «І тоді на картині з'являється не просто перший концерт для фортепіано з оркестром Шопена, а мій Шопен, такий, яким я його чую, відчуваю і дихаю»...

Проєкт МУЗИКА — це натхненна розповідь про улюблену класичну музику мовою сучасного живопису. У проєкті зібрані картини, анімації та інсталяції, створені на теми музичних творів композиторів різних епох і різних напрямків. Від класики Ф.Шопена, пізнього романтизму С.Прокоф'єва і М.Равеля, експресіонізму і додекафонії А.Шенберга (інсталяція на тему вокального циклу «Місячний П’єро») до танго нуево А. П'яццолли. Сюди також ввійшли інсталяція на тему музичних інструментів симфонічного оркестру та інсталяція «Ритми епох». Частиною виставки стали декілька робіт, зроблених раніше. Усі вони об’єднані темою варіацій. Як в музиці, ці роботи демонструють візуальні варіації на тему краси навколишнього світу.

Виставка пройде з 20 жовтня до 3 листопада 2020 року у Музеї міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).

Партнери виставки: Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA).
 

Інформаційні партнери: UNN, LuckyUkraine, In-Art, ArtLine, ArtsLooker.

комментарии
Календарь
11/08

Art People Space запрошує на ART & WINE: Мистецький вечір з дегустацією вина​. Art & Wine - це новий формат, який об'єднує неординарність лекції про мистецтво i дегустацію вина. Наш ...

11/08

   Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини 11 серпня о 17.00 гостинно відчиняє двері відвідувачам виставки «Я взяла з собою море». У цій виставці органічно поєднується ...

14/08

Art People Space запрошує на Арт-сніданок.  За дві години Ви зможете насолодитися смачним сніданком від шеф-кухаря ресторану, а також прослухати лекцію про життя і творчість видатних митців. Нова ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **