Наверх
Меню
Меню
Новость
27/10
Онлайн-презентація проєкту Оксани Чепелик “VR Collider” – випробуй віртуальний Колайдер
Poster_VR_Collider.jpg
Poster_VR_Collider.jpg

Онлайн-презентація проєкту Оксани Чепелик “VR Collider” – випробуй віртуальний Колайдер

27 жовтня 2020 о 19:00 відбудеться онлайн презентація проєкту ОКСАНИ ЧЕПЕЛИК “VR Колайдер” на платформі Mozilla Hubs за підтримки програми Стипендії УКФ.

Арт резиденцію в ZK/U - Центрі мистецтва і урбаністики в Берліні, фокусом якого є “місто”, було переформатовано в онлайн VR проєкт що працює з темою “міста і кордони”.

Проєкт "VR Колайдер", що працючи з такими поняттями як часопростір, наука, громадський простір та істрія, досліджує співвідношення між минулим і теперешнім часом та майбутніми трансформаціями суспільства. Проєкт стосується подій, які відбувалися в різних урбаністичних ландшафтах і вплинули на подальший історичний розвиток. В проєкті "Колайдер" схрещується наука фізика, що розвивається галопуючими темпами, і її пошуки, направлені на осягнення всесвіту, з цивілізаційними катаклізмами, які переживає світ. 

"VR Колайдер" це — архітектурна структура, яка складається з 4 платформ, що зависла як космічна стація на орбіті планети Земля, вловлюючи і декодуючи вібраціії нашого часу. 

Платформа атомного міста Прип’ять, що 34 роки тому спорожніло і опинилося в Чорнобильській зоні, демонструє мультимедійний проєкт “Генезис”, що працює з темою генофонду нації, трансформований у VR за участі Mult VR для виставки Artefact+MADATAC за підтримки УКФ. 

Платформа Піраміда – Зворотній Зиккурат об’єднує попередні стадії розвитку проекту, де розглядається Даллас, Лос-Анджелес, Москва і Київ. 

Платформа Подвійного Мьобіусу об’єднала Венецію, Одесу і Цетинє.

Платформа простору Колайдера презентує найбільш драматичні історичні події в урбаністичних просторах Сараєво, Алмати, Києва і дослідження за темою “міста і кордони”, де розглядаються міста: Берлін, що до 1989 року був розділений Берлінським муром, зведеним за наказом державного керівництва СРСР від 13 серпня 1961 року, Слов’янськ і Маріуполь, що знаходяться найближче до “гарячого” кордону на Сході України, а Луцьк та Ужгород – найближче до Західного кордону, що межує з ЄС. 

Часо-простір в проєкті відображається у відео-панорамах, які складаються з 24-60 відео-фрагментів, що рухаючись з прискоренням в арт колайдері, активують механізм аудіо-візуальних стрибків, де певні фрагменти поступово заміщаються архівними кадрами з наступними “трансмутаціями” (термін Марі Кюрі). 

 “VR Колайдер", звертаючись до подій, які сформували наш сьогоднішній світ, піднімає питання: чи люди є елементарними частками в системі прискорювачів глобальних сил, чи енергія взаємодії здатна породити нові значення, нові форми мислення і нові шляхи існування в світі, наполягаючи на тому, що “інший світ можливий”? Він про відповідальність і залученість. 

Всі віртуальні простори 4-х платформ відтворюють певну хронологію та контексти, зануритись у які можна з будь-якої точки світу просто з браузера комп'ютера, смартфона, чи у VR-шоломі. 

Проєкт реалізується і презентується за підтримки: Українського культурного фонду, Sensorama і Carbon Community.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невіддільною частиною політики й визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Оксана Чепелик – художниця, режисерка, архітекторка, провідний фахівець Інституту проблем сучасного мистецтва України і автор численних статей і монографії “Взаємодія архітектурних просторів, сучасного мистецтва і новітніх технологій”. У 2007 вона заснувала Міжнародний фестиваль соціальної скульптури в Києві. 1997, 2007 – Премія ArtsLink та Independent Projects Award, США. 2003, 2010 – Премії Фулбрайта (США). 2013 – Премія Artraker, Лондон, Великобританія. 2018 – Кращий проект року, Тайвань. Її твори демонструвалися на численних фестивалях кіно, відео і нових медіа по всьому світу: у Нью-Йорку, Лондоні, Таллінні, Санкт-Петербурзі, Оснабрюке, Монтекатіні, Лінці, Москві, Парижі, Берліні, Оберхаузені, Ліверпулі, Бело-Орізонте, Карлових Варах (категорія А), Кишиневі, Веймарі, Тель-Авіві, Анкарі, Пезаро, Санта-Фе, Штутгарті, Барселоні, Сараєво, Клермон-Феррані та інших. Вона організувала 15 кураторських виставок (Україна, Франція, США, Канада, Бразилія, Казахстан і Німеччина), 30 персональних виставок в Європі й Америці, і взяла участь у ряді колективних виставок (Росія, Німеччина, Литва, Україна, Франція, США, Швеція, Хорватія, Бразилія, Австрія, Македонія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Тайвань). 1999 A.I.D.O. FilmVideo Award, Італія. 2003 Werklietz Award, Німеччина. 2013 Премія Cinemadamare на МКФ у Венеції, Італія. 

 

 

комментарии
ТОП Новость
28/10

За декілька днів, з 29 по 31 жовтня, ми побачимо найгучніші виставкові події року! Дати подорожі сплановані так, щоб ви змогли охопити всі важливі культурні події. Запрошуємо приєднатися! ПРОГРАМА ТУРУ Перший ...

22/10

Видавництво РОДОВІД за підтримки УКФ створює проєкт «Авангард Олександри Екстер: київський період», в рамках якого готує першу в Україні монографію про найвидатнішу українську авангардистку ...

Календарь
19/10

19 жовтня ЦСМ «Білий Світ» презентує виставку малюнків та об’єктів Сергій Алієва-Ковики «Шио, Заха, Марко».    Сергій Алієв-Ковика, митець з Дніпра, завжди ...

21/10

Dymchuk Gallery представляє проект «OLE!» відомого художника Леся Подерв’янського. До проєкту увійшли 8 живописних робіт з циклу «Корида», написаних автором протягом останнього ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **