Наверх
Меню
Меню
Новость
15/02
Проєкт Оксани Чепелик “Рефракція реальності” в Музеї Корсаків
???????_300 0х2400мм.jpg
???????_300 0х2400мм.jpg

Проєкт Оксани Чепелик “Рефракція реальності” в Музеї Корсаків

12 лютого відбулося відкриття проєкту Оксани Чепелик “Рефракція реальності” в МСУМК – Музеї Сучасного Українського Мистецтва Корсаків в Луцьку.

МСУМК в Луцьку виконує інституційну функцію, з якою не ладна впоратися Україна за відсутності державного музею cучасного українського мистецтва. Якщо звернутися до практики сусідніх країн, таких як Польща, Чехія, чи Німеччина, то своїм митцям, що вийшли на міжнародну мистецьку сцену ще в 90-х роках, організовуються виставки-ретроспективи та видаються каталоги, тож Музеї Сучасного Українського Мистецтва Корсаків заповнює ці лакуни державної культурної політики. 

Проєкт Оксани Чепелик “Рефракція реальності” продовжує авторські візуальні експерименти, започатковані в проєктах “Колайдер” та “Мета-фізичний Часо-простір”, де схрещується наука фізика і її пошуки, направлені на осягнення всесвіту, з цивілізаційними катаклізмами, які переживає світ сьогодні, порушуючи питання: чи люди є елементарними частками в системі прискорювачів і впливів глобальних сил, чи енергія взаємодії здатна породити нові значення, нові форми мислення і нові шляхи існування в світі? Взаємодія між мікро- і макросистемами, між фізичними і соціальними світами досліджує різноманітність сучасних та історичних явищ. 

Проєкт об’єднує просторові структури, відео-арт і постмедійний живопис.

Рефракція у фізиці — заломлення променів світла, що проявляється в уявному зміщенні віддалених предметів, а іноді в уявному зміненні їх форми та/або поступова зміна напрямку звукових коливань із поширенням хвилі в середовищі зі змінними в просторі фізичними характеристиками.

Рефракція в астрономії — уявне зміщення небесного світила, що відбувається внаслідок заломлення променів, світла в земній атмосфері.

Рефракція у фізіології — здатність оптичної системи ока заломлювати світлові промені, змінювати їх напрям.

Проєкт досліджує рефракцію реальності vs соціальній міопії, де міопія — той тип рефракції, що свідчить про короткозорість. До соціальної міопії у проєкті відсилає як зображення двох Фемід, як уособлення двох типів правосуддя, які за зовнішніми ознаками і атрибутами не розрізнити, так і образ Лаокоона, попередження якого троянці не прийняли. 

Термінова потреба прослідкувати за вирішальними мутаціями, обумовленими зміною уявлень про сучасний світ, вимагає звернення до контексту критичного мислення ХХІ століття. Проєкт «Рефракція реальності» опрацьовує проблематику «плинної сучасності» (Зиґмунд Бауман) в епоху алгоритму. Він ставить запитання які сигнали надходять від сучасного суспільства, що б'ється в судомах пологів свого майбутнього, і як світ вловлює вібрації часу в умовах сьогоднішнього політичного і технологічного ладу — цього «прекрасного нового світу»?

Проєкт представляє мультимедійну виставку-трилогію з просторовими інсталяціями, яка в трьох фазах досліджує суспільство в контексті науки, технології та cучасних викликів, осмислюючи нову парадигму існування людства на Землі. 

Виставка працює з 12 лютого до 14 березня 2021 року.

Оксана Чепелик – художниця, режисерка, архітекторка, провідний фахівець Інституту проблем сучасного мистецтва України і автор численних статей і монографії “Взаємодія архітектурних просторів, сучасного мистецтва і новітніх технологій”. У 2007 вона заснувала Міжнародний фестиваль соціальної скульптури в Києві. 1997, 2007 – Премія ArtsLink та Independent Projects Award, США. 2003, 2010 – Премії Фулбрайта (США). 2013 – Премії Artraker, Лондон, Великобританія. 2018 – Кращий проект року, Тайвань. Її твори демонструвалися на численних фестивалях кіно, відео і нових медіа по всьому світу: у Нью-Йорку, Лондоні, Таллінні, Санкт-Петербурзі, Оснабрюке, Монтекатіні, Лінці, Москві, Парижі, Берліні, Оберхаузені, Ліверпулі, Бело-Орізонте, Карлових Варах (категорія А), Кишиневі, Веймарі, Тель-Авіві, Анкарі, Пезаро, Санта-Фе, Штутгарті, Барселоні, Сараєво, Клермон-Феррані та інших. Вона організувала 15 кураторських виставок (Україна, Франція, США, Канада, Бразилія, Казахстан і Німеччина), 30 персональних виставок в Європі й Америці, і взяла участь у ряді колективних виставок (Росія, Німеччина, Литва, Україна, Франція, США, Швеція, Хорватія, Бразилія, Австрія, Македонія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Тайвань, Великобританія, Мальта). 1999 A.I.D.O. FilmVideo Award, Італія. 2003 Werklietz Award, Німеччина. 2013 Премія Cinemadamare на МКФ у Венеції, Італія.

комментарии
ТОП Новость
27/05

Музей історії міста Києва у співпраці з благодійним фондом «КУЛЬТАУРА» готує національний проєкт «ВЕЛИКА СІМКА», присвячений творчості художників: ОЛЕКСАНДРА АРХИПЕНКА МИХАЙЛА ...

17/04

Національний музей українського народного декоративного мистецтва запрошує відвідати онлайн-виставку «Авангард і модерн у народному мистецтві 1910-1930-х років». Виставка знайомить ...

Календарь
14/05

Оксана Четверикова - художник чарівник, творець мрійливого ​​живопису, власник і головний художник торгової марки Chetverikova Art, представить нову виставку «Абсолютна любов» в Spivakovska ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **