Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Буханчука представляє проект до дня космонавтики Київського художника Олега Харча під назвою “Ласкаво просимо Ілон Маск!”.
Це проект запрошення. Проект прийняття гостя і проект спогадів епохи космічних змагань між країнами, що боролися за світову першість. В наш час ми звикли до думки що космічний простір може бути доступний кожному, якщо ви достатньо багатий і фізично здоровий. Відомий на весь світ підприємець Ілон Маск , який створює електромобілі, розвиває нові технології та весь світ рухає в майбутнє, нагадує нам, що ми всі можемо мріяти, і які б не були наші мрії неосяжні, вони можуть здійснитися! Ми хотіли б, особисто подякувати Ілону за можливість бачити як втілюються в життя його мрії в реальності, це надихає нас на нащі прагненя творити, і користуючи можливістю запрошуємо відвідати музей. Кмитівський музей стане на деякий час домівкою, яка приймає в себе гостей з космоса. В компанії зореплавців астронавти: Алан Б. Шепард – молодший, Нейл Амстронг, Джон Глен молодший, Доктор Саллі Райд, Доктор Гіон С. Блуфорд – молодший, та космонавти: Юрій Гагарін, Валєнтіна Тєрєшкова, Гєрман Тітов,Алєксєй Лєонов, Леонід Каденюк. Кожен з них пройшов тяжкий та довгий шлях, від мрійника у дитинстві до справжнього героя – підкорювача Всесвіту. Ми будемо зустрічати гостя за українською традицією з відкритою душею та хлібом. Доповнить подорож у космічний світ мистецтва серія аудіо скульптур, що занурить відвідувачів виставки в атмосферу польоту і підкорення незвіданих просторів неосяжного всесвіту.
Маємо надію, що Ілон Маск можлвиво буде проїздом в нашому регіоні та по можливості завітає на гостину.
Ідея створення проекту належить художнику Олегу Харчу. – “Ще будучі у ранньому підлітковому віці до мене прийшло прагнення до пізнання астрономії та космосу . Зірки, місяць,чорні дірки в далеких туманностях притягали мою увагу. Ну й звісно ж надлюди – космонавти. Вони були важливими та героїчними, бо простягали руки до космосу. Мені прийшла думка, що я став вже давно дорослим, а так і не наблизив себе до тієї дитячої мрії. І вже не побачу зоряне небо зблизька. Тому вирішив наблизити їх до себе інакше – запросити всіх космонавтів в гості. Зараз Ілон Маск постав таким собі місточком до омріяного з дитинства. Коли, простий хлопчик з невідомого краю стає успішним підкорювачем Космосу в далекій та близькій нам Америці. Невідомо. Чи він почує це моє запрошення - “Wellcome Elon Musk! Ласкаво просимо Ілон Маск! ”. Але я хочу згадати підкорювачів безкрайніх просторів Всесвіту. Ми про них не маємо права забувати.
Запланована виставка відтерміновується у зв’язку з карантинними обмеженнями. Відвідати експозицію в просторі музею глядачі зможуть після завершення обмежень «червоної» карантинної зони Житомирської області.
Р.S. Бажаючі долучитися до обговорення виставки (онлайн) 12.04.2021р о 14.00 годині пишіть у приватні повідомлення Вальдемару Клюзко (facebook.com/waldemart.klyuzko) - куратор виставки.