Наверх
Меню
Меню
Новость
26/04
В центрі Токіо відкрився традиційний щорічний фестиваль прапорів у вигляді коропів - Коіноборі
177483910_284126449978909_3553266035364921481_n (1).jpg
177483910_284126449978909_3553266035364921481_n (1).jpg

В центрі Токіо відкрився традиційний щорічний фестиваль прапорів у вигляді коропів - Коіноборі

23 квітня 2021 року в центрі Токіо в парку Мідтаун відкрився традиційний щорічний фестиваль прапорів у вигляді коропів - Коіноборі. Цього року робота “Інтелектуальний пейзаж” української сучасної художниці Зої Скоропаденко стала частиною цього міжнародного проекту 

КОІНОБОРІ - це щорічний фестиваль прапорів у вигляді коропів, який проходить наприкінці квітня по всій Японії. Коропи вважаються символом стійкості і наполегливості. За легендою, коли короп піднімається вверх проти сильної течії, він перетворюється на дракона. Таким чином, хлопчикам бажають бути мужніми і не здаватися перед перепонами. Раніше цей день святкувався як День хлопчиків, сьогодні цей фестиваль присвячено Дню дітей, який проходить в Японії п”ятого травня.

За сприянням Посольства України в Японії та на запрошення від Мідтаун Токіо українська сучасна художниця Зоя Скоропаденко створила спеціальний парпор коіноборі з її всесвітньовідомої серії живопису “Інтелектуальний пейзаж”.

Інтелектуальні пейзажі - це серія, створена під час нескінченних подорожей Скоропаденко і відображає красу світу, про яку ми інколи забуваємо.

“Люди настільки зайняті побутовими проблемами, що рідко бачать красиві краєвиди навколо себе, - каже художниця - Також сьогодні наші пейзажі зазвичай “забруднені” конструкціями чи рекламою і дуже складно знайти в них красу. Це і є моє завдання, як художника, показати світ навколо без деталей, вдосконалюючи суть пейзажу”. Зоя не лише зображує пейзаж, але й надає своїй аудиторії простір для власного внутрішнього ока, щоб побачити і уявити свій власний пейзаж. 

Її краєвид для Коіноборі був створений під впливом японських та європейських майстрів. Натхненням для Скоропаденко були роботи таких метрів, як Юкі Огура, Хокусай та кольорова палітра Поля Сезана. Зоя охоплює японську мистецьку філософію чіткого бачення, чітких ліній, сміливих форм та європейську палітру кольорів.  

 

Про Зою Скоропаденко - провідна у світі українська сучасна художниця. Вона відома завдяки своїй серії TORSO,  персональні виставки цієї контроверсійної, як вважають деякі світові медіа, серії пройшли з великим резонансом  у Лондоні, Парижі, в Раді Європи у Стразбурзі, в Брюсселі, Монако та на Tokyo Art Fair у 2019 році. У 2013 році Скоропаденко представила велику персональну виставку в Раді Європи у Страсбурзі.

В 2019 році Скоропаденко разом з Посольством України в Японії організувала і стара куратором виставки українських сучасних художників “New Ukraine Art. The Best of” в найбільшому арт центрі Токіо.  

На початку своєї мистецької кар’єри Скоропаденко працювала екологічним журналістом. Її ранні розслідування по Чорнобилю, а також спогади про 1986 рік призвели  до створення скульптури для місцевої японської влади у префектурі Фукусіма після великого землетрусу 2011року. Скульптура “The Hope” (“Надія”) була відкрита в місті Сома в 2016 році. Минулого року подібна “The Hope” була встановлена перед Національним музеєм Чорнобиля в Києві.

ПРОЕКТ проходить за сприянням Посольства України в Японії.

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ПОДІЇ 

https://www.tokyo-midtown.com/jp/event/openthepark/koinoboricollection

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **