Наверх
Меню
Меню
Интервью
01/06
Вино і мистецтво
image_6487327.JPG
image_6487327.JPG

29 травня 2021 року в Миколаєві відбувся Перший фестиваль Причорноморських вин, на якому представники Асоціаціації крафтових виноробів Причорномор’я представили свої найкращі зразки. 

Оскільки вино і мистецтво нерозривно пов’язані між собою віками, винороби запросили на фестиваль і митців.

Інформаційно-аналітичний портал In-Art поспілкувався з виноробами і митцями.

 

Що собою являє Асоціація крафтових виноробів Причорномор’я?

В 2019 році малі винороби з Миколаївської, Херсонської та Одеської областей офіційно об’єдналися в “Асоціацію крафтових виноробів Причорномор’я”. Наша мета – розвиток на півдні України малого сімейного виробництва вина, популяризація крафтового теруарного виноробства. Ми хочемо, щоб український споживач мав змогу пити якісне натуральне українське вино. Тому, робимо все задля того, щоб створити краще вино з винограду, вирощеного на півдні України. 

Цього разу ми вирішили поєднати виноробство та мистецтво. 

 

З Павлом Мазаєм і Володимиром Бахтовим In-Art знайомий не перший рік. Володимир Бахтов приймав участь в нашому міжмузейному проекті «Чумацький шлях», з Павлом Мазаєм нещодавно записали інтерв'ютому наш вібір пав саме на них.

Паша, чому Миколаїв?

До війни я часто їздив на Тарханкут. До друзів, на базу дайверів. Проводив там іноді місяці. На півдорозі між Києвом та Тарханкутом завжди був Миколаїв. З тих пір почав обростати тут друзями. Тарханкуту не стало - друзі залишилися. Де б потім не подорожував від улюбленої Нормандії до В'єтнаму, Тарханкут залишається для мене особливим. Сумую за ним. 

Нещодавно ми записували інтерв'ю з тобою і виноробами Борисом і Вікторією Пекер про вашу колаборацію. Сьогодні одна з твоїх робіт тут на фестивалі. 

Так, це був цікавий досвід роботи над лімітованою серією "Home Wine from Boris inspired Pavlo Mazai" Merlo 2020. Захоплююче спостерігати, коли твоя робота живе іншим життям. Не у стінах галереї, не в каталозі, а на пляшці вина. У планах маю продовжити з ними роботу в цьому напрямку.

Повторюся, що вино і мистецтво віддавна нероздільні. Багато хто знає, з якою повагою ставлюся до цього напою, до культури його споживання. Виноробство вважаю одним з видів мистецтва. Знайомий з багатьма виноробами - вони теж художники. Радує відродження виноробства в Україні. Багато крафтових виноробів здобули, на мій погляд, гідних результатів. Це вино може спокійно конкурувати з імпортними винами. Хоча, з законодавчого боку, знаю - виноробам нелегко. Упевнений, держава повинна підтримувати виноробство.  Власне, як і мистецтво. Але я відношу себе не до тих, хто скаржиться, а хто робить. 

Зовсім недавно перечитав роздуми Katerina Vozianova - підпишуся під кожним її словом.

“Если бы меня спросили, что нужно нашей стране и людям, чтобы процветать, первое, что я бы ответила: рассчитывать на себя. 

И это не потому, что страна плохая, правительство глупое и тд. Это потому, что так элементарно надежнее и более предсказуемо.

Никто не придумает за вас бизнес идею, никто не найдёт любимую работу никто не сделает так, чтобы вы ее полюбили. 

Никто не сделает вас богатым, никто не сделает вас успешным и, уж точно, никто не сделает вас счастливым. Никто, кроме вас.

В любой стране есть глупые чиновники, в любой организации - недобросовестные сотрудники. То, какие эти люди, не должно кардинально влиять на вашу жизнь. И это возможно только тогда, когда ответственность за нее вы берёте только на себя”.

 Чому саме ця робота?

Лімітована серія "Vogue”. тираж десять екземплярів. 2018.
 

Коли надійшла пропозиція від “Асоціації крафтових виноробів Причорномор'я”, перша робота, про яку згадав, була "Vogue”. Вона з цієї серії перша поїхала до Парижу. Була представлена ​​галереєю. Триптих-Арт на ARTSY (міжнародна платформа по продажу сучасного мистецтва) - обрана обкладинкою для календаря СК "Арсенал Страхування". І, звичайно, тема виноробства. Хоча, ця робота не характерна для мене, в ній, на мій погляд, багато драматургії. Люблю її.

 

Володимир, Ваші ландшафтні реконструкції відтворюють історію. Як народилася ідея Геліографіті Ольвії?

 “Дім Бахтових” знаходиться в охоронній зоні Ольвії на одній з її північних доріг. Їх було сім і вони зв'язували греків з материковими племенами. Головна ж дорога  пролягала морем. Саме цим шляхом дісталися  сюди перші амфори з божественним напоєм – вином. Багато  років я займаюсь художньою реконструкцією Ольвії. Перманентний проект розпочався більше як чверть століття потому  та  продовжується по сьогодення. І мова сьогодні про виноробство.

 

Володимир Бахтов

 

Південно західна дорога-проходила через приміські вілли ольвіополітів, на місці  яких в свою чергу  в 19 столітті з'явився  маєток  графа Кушелєва - Безбородко з  виноградними садами, а сьогодні тут знаходиться  крафтова виноробня Павла Магаляса “Ольвія Нуво”, члена “Асоціації крафтових виноробів України”. Він по суті співучастник великого  проекту відродження простору Ольвії та її  сільської хори.  Традиції та пошук, знання  та любов, праця та радощі – така триада філософія  виноробства.

Навесні в Ольвії оживали боги і сприяли  цьому Діонісійські календарні свята. Один з них “Ленеї” - так м'ягко и красиво лунала назва цього свята молодого вина в Ольвії. Привезли цей звичай в Північне Причорномор'я переселенці з Мілету - метрополії багатьох античних поселень на берегах Понта Евксінського. Термін “культура” (в буквальному перекладі означає  “оброблення “) з'явився не так вже й давно - пару сотен років потому. Але культу  вина тисячі років і це привід для виноробів півдня України вважати  себе нащадками античних традицій. І одного разу  буде започатковано “Ольвійські Ленеї” в пам'ять діонісійських свят античних греків.

 

Винороби Миколаївської області:

виноробня “Сливино”, с.Сливине

виноробня “Beykush Winery”, Очаківський р-н, с.Черноморка

виноробня “Home Wine from Boris”, м.Миколаїв

виноробня “Ankossi Winery”, м.Нова Одеса

виноробня “Ольвія Нуво”, с.Парутіно

виноробня “Babchuk Winery”, м.Южноукраїнськ

виноробня “III Syzons”, м.Миколаїв

виноробня “Falcon Winery”, c.Галіциново

 

Винороби Херсонської області:

виноробня “Hand Made Wine”, Голопристанський р-н, с.Приморське

 

Винороби Одеської області:

виноробня “Виноград Одеса”, м.Одеса

 

Винороби Черкаської області:

виноробня  “Умань Вайнері”, м.Умань

 

Винороби Київської області:

виноробня  “Кулініченко”, м.Кагарлик

 

Головне фото: Павло Мазай. Автопортрет.

комментарии
ТОП Интервью
17/09

Митці Микола та Марина Соколови.  Інтервюер: Дана Пінчевська   Д. П.: Вітаю вас з майстерні відомих київських митців, — художника Миколи Соколова та його дружини, Марини.  М. ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **