Наверх
Меню
Меню
Событие
27/07
Саяк-Седе: Велике серце Ади Рибачук та Володимира Мельніченка
Саяк-Седе. Мельніченко і Рибачук.jpeg
Саяк-Седе. Мельніченко і Рибачук.jpeg

Саяк-Седе: Велике серце Ади Рибачук та Володимира Мельніченка

Саяк-Седе: Велике серце Ади Рибачук та Володимира Мельніченка

 

27 липня в Dymchuk Gallery відкривається виставка “Саяк-Седе: Велике серце Ади Рибачук та Володимира Мельніченка”. На ній будуть представлені живопис, скульптурні роботи, графіка та фотографії Ади Рибачук та Володимира Мельніченка, створені ними у 50-х — 60-х роках під час подорожі в Арктику на побережжя Баренцового моря. 

 

У 1954 році Ада Рибачук та Володимир Мельніченко, тоді ще студенти Київського державного художнього інституту (нині — Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури) їдуть на переддипломну практику до Арктики — на побережжя Баренцевого моря. Північ справила на митців велике враження та суттєво вплинула на їхню творчість. На півночі Ада Рибачук та Володимир Мельніченко створювали роботи про життя, філософію та цивілізацію ненців. Вони працювали як живописці та графіки, фіксуючи оточуючий світ, досліджуючи життя і побут корінного народу. Ці роботи стали важливими антропологічними матеріалами про історію ненців. Там, на березі моря Баренця, Ада та Володимир провели майже 7 років свого життя. 

 

Цю виставку Володимир присвячує Аді, якій цьогоріч могло б виповнитися 90 років.

 

Володимир Мельніченко народився 25 лютого 1932 у Києві. Український художник, скульптор, архітектор, заслужений художник України, член Національної спілки художників України, член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», почесний член Національної спілки кінематографістів України, почесний член Народної академії культури та людських цінностей (США), почесний громадянин міста Нар'ян-Мар.

Працює в архітектурі, скульптурі, малярстві, графіці, монументальному мистецтві: мозаїка, кераміка, метал, дизайн, пластичне моделювання. Автор кіносценаріїв документальних фільмів та художніх фотографій.

 

Ада Рибачук народилась 27 липня 1931 у місті Київ. Українська художниця, монументальна художниця, архітекторка, авторка графіки. Членкиня НСХУ. Почесна членкиня Спілки кінематографістів України. Померла 21 вересня 2010 року у місті Київ.

 

Творчий спадок Ади Рибачук та Володимира Мельніченка — архітектурні об’єкти та мозаїки, графічні роботи та скульптури. Їхній творчий добуток став частиною образу сучасного Києва та його історії.

 

До найвідоміших робіт Ади Рибачук та Володимира Мельніченка відносять:

  • Київський автовокзал — оформлення інтер’єрів.
  • Палац піонерів та школярів (нині Київський палац дітей та юнацтва) — оформлення інтер’єрів, створення мозаїчного басейну «Сонце, зорі і сузір’я».
  • Меморіально-Поховальний комплекс Парк Пам’яті на Байковій горі — автори концепції парку, творці залів прощання київського крематорію, автори Стіни Пам’яті, яку було знищено у 1982 році радянською владою після 13 років роботи майстрів.

 

Термін виставки: 27.07 — 22.08

Адреса: Dymchuk Gallery (Київ, Ярославська, 21)

комментарии
Календарь
23/10

Галерея сучасного мистецтва Триптих Арт представляє виставку емалей Олексія Коваля НА ДАЛЕКИХ ОСТРОВАХ   Я з легкістю насолоджуюся найкращим. Вінстон Черчилль     Мандруюючи ...

11/11

МУХі 2021 Організатор: Щербенко Арт Центр.   Проєкт МУХі 2021 – восьма виставка фіналістів та фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **