Наверх
Меню
Меню
Новость
02/08
ЛЕСЯ ХОМЕНКО: ВИБРАНІ РОБОТИ ІЗ СЕРІЙ МОРЖІ ТА ВЕЛЕТНІ
facebook_ru.jpg
facebook_ru.jpg

ЛЕСЯ ХОМЕНКО: ВИБРАНІ РОБОТИ ІЗ СЕРІЙ МОРЖІ ТА ВЕЛЕТНІ

Voloshyn Gallery з радістю представляє вибрані роботи Лесі Хоменко із серій “Моржі” та “Велетні” у новій онлайн вьювінг рум. 

Онлайн-кімната буде доступна для перегляду у всьому світі вже 2 серпня 2021 року, ексклюзивно на сайті voloshyngallery.art.

«Велетні» – це один з перших проєктів Лесі Хоменко, над яким художниця працювала з 2006по 2012 рік. Це серія широкоформатних картин, на яких звичайні люди – «герої» сучасного світу – представлені з «жаб’ячої точки зору». В своїй практиці художниця звертається до своєї східно-європейської ідентичності, пов’язаної з українською академічною художньою системою. В своїх ранніх роботах Хоменко водночас критикує і переосмислює елементи візуальної мови, що вкорінена в пост-радянській фігуративній школі.

“Вдаючись до субверсивної афірмації (підривного ствердження), я деконструюю зміст епічної картини, виводжу її з поля стародавніх міфів, шукаючи нового героя. Мене також цікавить, наскільки сильним виявився історичний “розлам” в культурі пострадянських країн, коли на початку 90-х на цю територію стрімко ввірвалось все західне мистецтво нараз, без переосмислення його історичної логіки. Моя трансформація “великого стилю” – одна зі спроб повернути культурі історичний вимір”, - Леся Хоменко, 2006 р.

Серія “Моржі” – це продовження “Велетнів”, де авторка розглядає свої роботи як деконструйований інструмент фасаду державної репрезентації. Вона обрала тему спорту, як головного замінника батального міждержавного протистояння. Втім, Спортсмени Хоменко дуже далекі від олімпійських ідеалів, моржі - це навіть не спортсмени, проте їх фізичні тренування не менш серйозні та “героїчні” ніж в канонічних видах спорту. Хоменко зацікавив репрезентативний аспект моржування - момент тріумфу після виходу з крижаної води.

Леся Хоменко – авторка живописних робіт, інсталяцій, перформансів та відео. У своїх роботах художниця деконсруює наративність образу та перетворює картини на об’єкти. Завдяки інтересові до зіставлення та порівняння історії та міфів, авторка виявляє способи візуальної маніпуляції. Як правило, у своїх роботах Леся Хоменко створює складні висловлювання із сильним критичним потенціалом.

Леся Хоменко народилась у 1980 році у Києві, де живе і працює зараз. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у 2004 році. У 2005–2006 рр. брала участь у резиденції Центру сучасного мистецтва при НаУКМА; у 2008 році – у резиденції LIA (Leipzig InternationalArt program) у Лейпцизі, Німеччина. З 2004 року співзасновниця та учасниця групи Р.Е.П., а з 2008 року – кураторського об’єднання ХУДРАДА. Її роботи були експоновані на багатьох персональних та групових виставках, серед яких – головний проект Kyiv Biennale Arsenale 2012 року, а також виставки у Національному художньому музеї України, у нью-йоркській White Box gallery, віденській MUMOK та Zaheta gallery у Варшаві. Леся Хоменко – номінантка премії PinchukArtCentre Prize у 2009, 2011 та 2013 рр. і Future generation art prize у складі групи Р.Е.П. у 2012 році, заснованих Віктором Пінчуком, а також володарка премії Каземира Малевича у 2012 та 2016 роках.

2 серпня – 4 грудня 2021

Адреса: Voloshyn Gallery, 13 Tereshchenkivska St. (at the courtyard side) Kyiv, Ukraine

 

Довідка про галерею Voloshyn Gallery:

Максим і Юлія Волошини відкрили Voloshyn Gallery у жовтні 2016 року. У 2015 році подружжя Волошиних увійшло до списку Forbes 30 Under 30.

Галерея спеціалізується на contemporary art і демонструє широкий спектр різних медіа сучасного мистецтва, проводить персональні та групові виставки.

Одним з основних пріоритетів Voloshyn Gallery є участь у передових ярмарках сучасного мистецтва. Серед міжнародних ярмарків, у яких галерея брала участь протягом останніх двох років: Volta NY, Volta Basel, viennacontemporary, Dallas Art Fair, Pulse Art Fair, Nada Miami, Untitled и EXPO CHICAGO. Cольна презентація Жанни Кадирової від Voloshyn Galleryотримала нагороду Pulse Prize (2018), також проект відзначили куратори Perez Art Museum Miami.

Voloshyn Gallery є членом New Art Dealers Alliance (NADA) з 2020 року.

 

комментарии
ТОП Новость
27/10

З 27 жовтня по 17 листопада вперше в історії України аукціонний дім «Золотое Сечение» представить виставку-продаж робіт всесвітньовідомого французького імпресіоніста Жан-Луї Форена - «За ...

27/10

Voloshyn Gallery (Київ, Україна) та мексиканська галерея сучасного мистецтва Tiro al Blanco (Гвадалахара, Мексика) представляють групову виставку українських художників під назвою “Виходячи ...

Календарь
31/10

Відкриття панно "Вікна"   27 квадратних метрів керамічної плитки.  16 точок України.  17 досвідчених керамістів.  І понад 300 пар рук, що змінюють творче обличчя ...

01/11

Паризька галерея «1831» презентує виставку фотографій київського художника Павла Мазая «VYTOKY». В експозиції представлені обрані роботи, створені в період з 2017 по 2021 рік ...

04/11

 Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва Музею історії міста Києва та Ірина АКІМОВА презентують Артпроєкт «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL»   4 листопада ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **