Наверх
Меню
Меню
Новость
15/08
Виставка творів Бориса Данилова «White Gold Бориса Данилова. Porcellana»
237315570_1942685985891513_6719813045527001530_n.jpg
237315570_1942685985891513_6719813045527001530_n.jpg

Виставка творів Бориса Данилова «White Gold Бориса Данилова. Porcellana»

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва розпочала роботу виставка творів Бориса Данилова «White Gold Бориса Данилова. Porcellana», яка презентує розписи унікальних авторських форм та італійської порцеляни «Ginori 1735».

Борис Данилов півстоліття працює з порцеляною. Сьогодні митець є одним із кращих майстрів сучасного авторського фарфору в Україні. Експериментує з формою та кольором, декорує твори підполив’яним розписом, який, за словами митця, виглядає так, ніби вкритий шаром скла. 

Представлені роботи автора створені спеціально для цього виставкового проєкту. Тому столична публіка та гості міста познайомляться з ними вперше. 

Це авторські вироби з фарфору із циклів «Сфера», «Кокон», декоративні тарелі. Мотиви сакральної геометрії, стародавні символи – улюблені мотиви художника. Зокрема, об’ємна композиція «Сфера» містить близько 1000 символів, які нагадують знаки з алхімічних трактатів. «Цей образ мусить нагадувати світу звідки виникла порцеляна. Адже порцеляна – це спроба людини створити камінь природи власноруч, – зазначає Борис Данилов.

 

На особливу увагу заслуговують розписи чотирьох сервізів, виготовлені з італійської порцеляни «Ginori 1735» високої якості. Кожна річ унікальна, адже розписана автором в одному екземплярі без попередніх ескізів. Та найцікавіше те, що малюнки на предметах сервізу не повторюються, хоча об’єднані одним творчим задумом. 

 

Проєкт створено за підтримки мецената пана Олега Дзюбяка.

 

Виставка триватиме в музеї до 15 вересня 2021 року. 

 

Куратор виставки: Тамара Лі, мистецтвознавиця, членкиня міжнародної асоціації арт-критиків AICA, UNESCO.  

 

 

Для довідки:

Борис Данилов народився 14. серпня 1950 року у місті Львів.

У 1972 році закінчив Львівську Національну Академію Мистецтв. 

Член Національної спілки художників України.

У 1996 році здійснив авторський проєкт з розпису фарфору на Імператорському фарфоровому заводі (м. Санкт-Петербург)

У 1997 році художник був запрошений провести майстер-клас з розпису порцеляни в Австрію на Королівську мануфактуру-музей «Аугартен», який своєю діяльністю строго слідує історичної традиції: від європейського класицизму ХVIII століття до модерну початку XX століття. 

Працював з порцеляною на підприємствах:

Слов’янський керамічний комбінат (1974 – 1990 рр.).

Слов’янський завод високовольтних ізоляторів (1974 – 1990 рр.).

Монументальні роботи Бориса Данилова в Києві:

Київський академічний театр ляльок (кераміка),

Будинок митрополита Національного заповідника «Софія Київська» (три печі, виконані за автентичною технологією).

Кафе «Донецьк» (кераміка).

Авторські роботи художника знаходяться у Національному музеї українського народного мистецтва, Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва в м. Хмельницький, а також у багатьох приватних колекціях України, Росії, Європи, Америки і Японії. 

 

Мануфактура Richard Ginori, яка виготовляє високоякісну порцеляну, існує з 1735 року і настільки відома, що багато італійців називають "джінорі" всі вишукані тарілки та супниці незалежно від їх марки. Виробничий цикл підприємства залишився таким же, як і двісті років тому – від замішування м'якої порцелянової маси до завершального випалу. Головну роль в такому виробництві грає не стільки технічна оснащеність, скільки руки працівників. А працівники кажуть, що фарфор оживає тільки тоді, коли майстер неквапливо і з любов'ю вдихає в нього душу.

 

 

комментарии
ТОП Новость
16/05

Минулого року було проведено восьмий конкурс для молодих українських художників та художниць (МУХі), який супроводжувався паралельною програмою, форумом – Середовище. В рамках форуму команда ...

25/04

23 квітня 2022 року на 59-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва в Українському павільйоні було представлено мистецький проєкт «Фонтан виснаження. Висока вода».   Проєкт "Фонтан ...

Календарь
20/05

ЦСМ "Білий Світ" повертається до виконання своїх планів, перерваних війною. 20 травня у ньому відкриється довгоочікувана виставка левкасних мініатюр – художніх робіт, створених учасниками ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **