Наверх
Меню
Меню
Новость
22/09
BIRUCHIY PRIMORSK 021
biruchiy-021-zaporizhiya-tic.jpg
biruchiy-021-zaporizhiya-tic.jpg
IMAGE 2021-09-17 19:48:43.jpg
IMAGE 2021-09-17 19:48:43.jpg
IMAGE 2021-09-17 19:49:09.jpg
IMAGE 2021-09-17 19:49:09.jpg
biruchiy-021-zaporizhiya-tic.jpg
IMAGE 2021-09-17 19:48:43.jpg
IMAGE 2021-09-17 19:49:09.jpg

«ЧАС, ЩО НЕ ВТРАЧЕНО» ВИСТАВКА СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА В ТІЦ ЗАПОРІЖЖЯ BIRUCHIY PRIMORSK 021

22 вересня в Туристичному інформаційному центрі міста Запоріжжя відкриється виставка сучасного мистецтва “Час, що не втрачено» міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») організованого Спілкою дослідників сучасного мистецтва (Запоріжжя).

Напередодні святкування 200-річчя міста Приморськ на території туристичного комплексу «Райдуга» на Азовському узбережжі протягом двох тижнів 24 митця з України, Білорусі та Іспанії працювали над проєктом під кураторством Костянтина Дорошенка (Київ). 17 вересня проєкт в будинку культури міста Приморськ було відкрито виставку, на якій містяни та запрошені на урочистості гості мали змогу побачити роботи, створені на мистецькій резиденції.

Володимир Гуліч, «Молодий Чарлі» з серії «Серйозні люди», полотно, акрил, 120 х 120 см, 2021

За словами куратора Костянтина Дорошенка – «Запоріжжя та область мають особливе значення в українській історії та державницькій традиції. Осердя козацької держави й ідеї, воно повсякчас озивається в нашому сьогоденні. Тут поряд знаходилися й землі Кримського ханату, на яких згодом постали Мелітополь та Приморськ, місце нашої резиденції. Тут переплетені шляхи і долі різних народів, кожен з яких формував наш, український, світ. Азовське, Чорне море та Крим – формуючі складові багатонаціонального українського менталітету в координатах світу. Саме як реальність, а не ідея або бажання, море присутнє в найдавніших наших письмових пам’ятках, народних казках, легендах, літописах. Ці землі несуть пам’ять різних народів, релігій, державних утворень, існуваня яких врешті вилилося в факт незалежної України. Міграції, війни, депортації, окупації відбувалися в цьому регіоні століттями. Проте корінні народи поверталися на рідну землю, міжкультурний діалог та пам’ять про віки сусідства і взаємодії відновлювала життя. Імперіалістичне насильство не триває вічно, а поразки та горе дають поштовх переосмислити кроки, що до них призвели. Шоби рухатися далі, вибудовувати життєздатне майбутнє. Якщо ти не опускаєш рук, час не буває втрачено». 

Приморськ став новою локацією на мапі резиденцій BIRUCHIY. Тут симпозіум оновився і дев’ятьма резидентами різних поколінь, що взяли у ньому участь уперше. Серед них лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та Призу Hasselblad Олександр Глядєлов (Київ), один з творців ініціативи Babylon’13 кінорежисер Іван Сауткін (Київ), білоруський акціоніст Олексій Кузьміч (Мінськ), молоді художники та художниці з Мелітополя, Запоріжжя, Києва.

Олексій Зінченко, з проєкту «19», фотодрук на склі, 130 х 100 см, 2020

В основу афіші проєкту лягла робота мелітопольської мисткині Аксани Власенко “Чумацький шлях”. Шлях чумаків – один із символів української історії та економіки в її розвитку, а манера, в котрій написана картина, відсилає водночас до народної вишивки і до пікселя, як унаочнення цифрової епохи, котра розгортається на наших очах. Створює алегорію самого часу, який проживається Україною.

Місто Приморськ та особлива умиротворена атмосфера туристичного комплексу “Райдуга” знайшли відображення в роботах учасників резиденції. “Обеліск”, “Піднесення”, “На згадку” та “Зірка” Влади Ралко (Київ) створені під враженням меморіальної алеї міста, де зафіксовані героїчні і трагічні моменти минулого: громадянська війна та визвольна боротьба після краху Російської імперії, перемога над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні, Чорнобильська трагедія, жертва воїнів-афганців, звитяга наших сучасників, що протистояють російській агресії сьогодні. 

Володимир Будніков (Київ), крім трьох масштабних полотен «Рельєф», виконаних у властивій йому манері експресивної абстракції та символізуючих вплив часу на природу і світ, повернувся до фігуративних прийомів в серії малюнків «Пансіонат «Радуга». 

Віктор Покиданець (Миколаїв) у об'єкті та живописних роботах серії «Ping pong time» перетворив ракетку для малого тенісу на код нашої взаємодії із часом, де щось повертається з минулого, потребуючи вирішення, а щось, ніби м'ячик, ми закидаємо у майбутнє, очікуючи на його втілення. 

Віктор Покиданець, «Пінг-Понг тайм», фанера, резина, картон, мішана техніка, 202

Роботи Світлани Ратошнюк (Київ), стилізовані під примітивну вишивку з удавано дитячими образами безтурботного відпочинку на пляжі також підштовхує до розуміння, що певні питання особистого світосприйняття, досвіду, психології виникають в нашому розумі навіть в години розслаблення і так чи інакше ми маємо давати на них собі відповіді. 

Світлана Ратошнюк, «56 годин», тканина, вишивка,  110 х 110 см, 202

Олексій Кузьміч (Мінськ) надав симпозіуму відео своєї акції  «Батьківщина-BDSM», присвяченій змінам до закону Республіки Білорусь “Про протидію екстремізму”. “Під виглядом боротьби з екстремізмом в моїй країні, Білорусі, відбувається пригнічення громадянських свобод, і виправдання репресій”, – говорить митець. 

Анастасія Буднікова (Київ) у циклі малюнків звертається до практик повсякденності, побутових деталей життя, котрим ми не надаємо значення, не помічаючи, що автоматизм взаємодії з буденним займає більшу частину часу нашого перебування на землі. 

«Першу виставку за ініціативи голови департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергія Білова ми робили в туристичному інформаційному центрі ще у 2018 році з проєктом «Неошаманізм. Сила ритуалу» кураторки Наталії Філоненко (Ванкувер, Канада) і це був досі позитивний досвід як для нас, так і міської влади – коментує організатор резиденції BIRUCHIY та президент ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва» Геннадій Козуб (Запоріжжя) – на цей і наступний рік в нас заплановано низка виставок сучасного мистецтва з виступами художників в Запоріжжі, тож ми розпочинаємо цією виставкою плідну співпрацю з департаментом культури». 

Ніна Мурашкіна, «Наташа або Мадонна Азовського моря», полотно, акрил, золота поталь, Ø 90 см, 2021

Учасники проєкту:

 

Київ, Україна: Віра Бланш, Анастасія Буднікова, Володимир Будніков, Олександр Глядєлов, Ілля Ісупов, Олексій Зінченко, Жанна Кадирова, Влада Ралко, Світлана Ратошнюк, Олексій Сай, Іван Сауткін, Поліна Щербина

 

Харків, Україна: Артем Волокітін, Тетяна Маліновська 

 

Запоріжжя, Україна: Володимир Гуліч, Віталій Красносельський, Настя Лойко 

 

Мелітополь, Україна: Аксана Власенко 

 

Миколаїв, Україна: Віктор Покиданець 

 

Львів, Україна: Юрій Коваль 

 

Барселона, Іспанія: Хавв’єр Ескала, Ніна Мурашкіна 

 

Мінськ, Республіка Білорусь: Олексій Кузьміч, Олексій Луньов 

 

 

 

ПРО BIRUCHIY

 

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») є наймасштабнішою художньою резиденцією України, що засновано 2006 року. За 16 років існування в резиденціях «Бірючого» прийняли участь майже 300 авторів і 14 арт-груп з 19 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Чорногорії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, Республіки Білорусь, Австралії, Канади, Ізраїлю, Боснії і Герцеговини, Сербії та Казахстану. 

 

комментарии
ТОП Новость
16/05

Минулого року було проведено восьмий конкурс для молодих українських художників та художниць (МУХі), який супроводжувався паралельною програмою, форумом – Середовище. В рамках форуму команда ...

25/04

23 квітня 2022 року на 59-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва в Українському павільйоні було представлено мистецький проєкт «Фонтан виснаження. Висока вода».   Проєкт "Фонтан ...

Календарь
20/05

ЦСМ "Білий Світ" повертається до виконання своїх планів, перерваних війною. 20 травня у ньому відкриється довгоочікувана виставка левкасних мініатюр – художніх робіт, створених учасниками ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **