Наверх
Меню
Меню
Событие
25/09
Презентація проєкту «Обійми» Моніки Дрожинської і Лади Наконечної у NAMU
fullsizeoutput_148b.jpeg
fullsizeoutput_148b.jpeg

Презентація проєкту «Обійми» Моніки Дрожинської і Лади Наконечної у NAMU

Презентація проєкту «Обійми» Моніки Дрожинської і Лади Наконечної у NAMU в рамках виставки «Україна. Інші погляди на взаємини»

 

«Україна. Інші погляди на взаємини» – українсько-польський виставковий проєкт, що відкрився 17 вересня у Кракові, організований Національним художнім музеєм України спільно з Міжнародним центром культури в Кракові.

У рамках виставки сучасні мисткині Моніка Дрожинська (Польща) і Лада Наконечна (Україна) отримали запрошення до рефлексії над близькістю України і Польщі, їхньою історією і сучасністю в перспективі сусідства та нинішніх можливостей комунікації. Вже цієї суботи, 25 вересня, мисткині презентують проєкт «Обійми» у просторі Національного художнього музею України.

Творчі практики Наконечної і Дрожинської, хоч є своєрідними, циркулюють навкруги спостережень за суспільним досвідом України, Польщі та Європи крізь фільтри глобальної економіки, національності, мови, тіла. «Обійми» – це інсталяція з елементом перформативності. Обидві мисткині, залишаючись у Польщі та в Україні відповідно, сконструювали інсталяцію, узгодивши лише колір і розміри матеріалів. Проєкт «Обійми» в Національному художньому музеї України буде включено в експозицію Міжнародного центру культури в Кракові.

 

Кураторки виставки «Україна. Інші погляди на взаємини»: Оксана Баршинова та Жанна Комар, кураторська співпраця – Анна Лазар.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. 

Презентація проєкту розпочнеться 25 вересня (субота) о 17:30.

Адреса: вул. М. Грушевського, 6.

 

 

Моніка Дрожинська

(1979, Новий Сонч)

вишивальниця, активістка, мисткиня у галузі візуального мистецтва. Випускниця і докторантка Академії мистецтв у Кракові. Цікавиться нетрадиційними техніками, які досліджує за допомогою ручної вишивки на тканині. Співпрацювала, зокрема, з Національною художньою галереєю «Захента», Центром сучасного мистецтва «Уяздовський замок», Музеєм сучасного мистецтва у Відні, Центром мистецтв BOZAR у Брюсселі. Її роботи зберігаються у зібраннях Національного музею в Кракові, Музею сучасного мистецтва MOCAK у Кракові, колекції Дойче Банку та в мистецькій колекції Дорона Себаґа. Стипендіатка Міністерства культури та учасниця Вишеградської програми арт-резиденцій; засновниця Школи вишивання для жінок і чоловіків «Золоті ручки».

 

Лада Наконечна

(1981, Дніпропетровськ, тепер – Дніпро)

візуальна мисткиня. Її роботи – часто виконані у формі інсталяцій із використанням рисунку, фотографії і тексту – звертають увагу на принципи пізнання та виявляють зафіксовані аспекти візуальних і вербальних структур. Співредакторка присвяченого мистецтву, літературі та політиці інтернет-видання Prostory. Від 2008 року – членкиня кураторського об’єднання Худрада, а від 2005 – членкиня групи Р.Е.П. Виставляла роботи, зокрема, у Музеї сучасного мистецтва у Варшаві, Музеї сучасного мистецтва MOCAK у Кракові, Національному художньому музеї України, Художньому музеї Вольфсбурга Її роботи зберігаються у зібраннях Національного музею в Україні, колекції Дойче Банку, Музе́й мисте́цтв Філаде́льфії   

Живе і працює в Києві.

 

комментарии
Календарь
20/05

ЦСМ "Білий Світ" повертається до виконання своїх планів, перерваних війною. 20 травня у ньому відкриється довгоочікувана виставка левкасних мініатюр – художніх робіт, створених учасниками ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **