Наверх
Меню
Меню
Событие
24/09
Виставка творів клаптикового шитва «Символ. Традиція. Печворк»
Афiша.jpeg
Афiша.jpeg

Виставка творів клаптикового шитва «Символ. Традиція. Печворк»

24 вересня о 16.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів, виконаних в техніці клаптикового шитва – печворку.

Виставка презентує авторські роботи шести київських майстринь – Інни та Наталії Бондар, Марії Макаревич, Анни Максименко, Олени Присяжнюк й Наталії Шепель.

В основі представлених робіт – збільшений символ української народної вишивки. За допомогою кольору і фактури різних матеріалів авторки створюють власну інтерпретацію давніх знаків, що надає текстильним панно надзвичайної сили впливу, теплоту та емоційність. Призначення цих панно – прикрашати житлові та громадські інтер'єри, зберігаючи і адаптуючи до сучасних умов традиційні духовні цінності українського народу.

Виставка здійснюється в рамках проєкту «Клаптикове шитво України», реалізованого під керівництвом заслуженого художника України Мамута Чурлу, який має багатий досвід роботи з кримськотатарським орнаментом у проєкті «Кримський стиль». 

Важливою складовою виставкового проєкту «Символ. Традиція. Печворк» є збереження смислів древніх символів як магічних знаків продовження роду та його захисту. Одна з основних цілей проєкту – поєднати минуле із сьогоденням і майбутнім.

«Роботи, представлені на виставці, не тільки мають народне підґрунтя, але й культивують і розвивають українське народне мистецтво, тим самим зберігаючи і продовжуючи традиції наших предків», – зазначив куратор проєкту Мамут Чурлу. 

Виставка триватиме до 7 листопада.

Куратор виставки: Ксенія Башуцька, завідувачка науково-експозиційного відділу НМУНДМ.

 

 

Для довідки:

Печворк – текстильна творчість в техніці мозаїки та аплікації із клаптиків тканини стає все більш популярною нині у світовій практиці як серед аматорів, так і професіоналів. Цей вид рукоділля існував у тюркських народів на Сході з прадавніх часів як окремий вид магічного мистецтва, а в Європі та Америці набув популярності в XIX ст. як самодіяльна творчість жінок, котрі стали використовувати вцілілі фрагменти тканини від зношених речей для створення одягу і предметів побуту. Привабливість цієї техніки полягає в надзвичайному різноманітті текстильних фактур з уже нанесеними на них візерунками, створеними професійними дизайнерами. 

Проєкт «Клаптикове шитво України» стартував у 2017 році. Гурт художників, захоплених технікою клаптикового шиття, розпочав цілеспрямований творчий експеримент: старовинні традиційні елементи-знаки українських вишивок і килимів, котрі несуть соціально значущу інформацію про продовження роду і захисту сім’ї, мали бути представлені в сучасному звучанні.

«Одного разу мене запросили до Києва організатори курсів клаптикового шиття для занять з кольорознавства і композиції з самодіяльними художниками, які захоплюються цією текстильною технікою. На цих заняттях я провів експеримент по колірній інтерпретації народного мотиву. Тоді у мене народилася ідея справжнього проєкту по роботі з українськими народними мотивами.

Відгукнулася невелика група художників за невеликим винятком без спеціальної освіти. З їх допомогою були організовані кілька моїх занять в Києві, на яких нами були проведені відбори традиційних орнаментів, створені ескізи майбутніх робіт і були визначені розміри не менше 1 м2, щоб мати можливість брати участь у Всеукраїнському триєнале текстилю. Ми створили в фейсбуці закриту групу «Клаптиковое шитво України», – розповів автор проєкту Мамут Чурлу

 

комментарии
Календарь
11/11

МУХі 2021 Організатор: Щербенко Арт Центр.   Проєкт МУХі 2021 – восьма виставка фіналістів та фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **