Наверх
Меню
Меню
Событие
05/10
Павло Мазай. Дерть
243508104_196606792575385_2010496763092463748_n.jpg
243508104_196606792575385_2010496763092463748_n.jpg

5 жовтня в арт-просторі "Ornament Art Space" відкриється виставка київського художника Павла Мазая "Дерть". Юлія П'ятецька присвятила творчості цього художника статтю, яку ми пропонуємо вашій увазі.

 

Павло Мазай народився і виріс в Києві, де й досі мешкає, він городянин, і це вкрай важливо для сприйняття його особистості і творчості. Тим цікавіші природні і тваринні серії Мазая, які вражають насамперед відчуттям несамовитої свободи, справжності, щирості і краси. 

Найкращі роботи Павла, на мою особисту думку, народжувалися саме за міськими мурами і метушнею загачених вулиць. Там, де на тебе не тиснуть нескінченні стіни, не розчиняє натовп, не травмує сучасний архітектурний безлад, де ти залишаєшся сам на сам, без щохвилинних обмежень мегаполісу, з чистою і чесною стихією природи. 

Це дуже потужний виклик - опинятися на самоті поміж небом і землею, власне, творчий пошук Мазая відбувається в місцях, де відступають стіни і мури. “Заїдь в село, спитай, хто ти”, - сказав якось Павло. Він мав на увазі дещо інше, але природна стихія, яка нагадує про свої права, ледь місто закінчується, робить людину більш свідомою і розкутою, це безцінний досвід, і Мазай використовує його як митець. І “Дерть” народжувалася саме так.

Коли дивишся в обличчя його коней, саме - в обличчя, я не помилилась, відчуття жахливої роздробленості і розірваності цього світу відступає. І декілька автопортретів цієї експозиції звісно не випадковість. 

Серія "Дерть" лімітована серія 15 екземплярів, 2021

Павло багато їздить, мандрує, і його портрети - будь то людина, кінь, корова, метелик - це теж пошук себе, спосіб самопізнання, подолання існуючих рамок, вічний перетин кордонів. Кожна його робота в якомусь сенсі ще й автопортрет. І кожна свідчить про єдність всього живого.

Дерть – це неочищене подрібнене зерно, що йде на корм худобі. Дерть може бути назвою якогось українського села. Я не питала Павла, чому він так назвав свою серію. Я вважаю, глядачу треба залишати порожній простір, який він заповнить змістом самотужки, без авторських вказівок і натяків. Свобода висловлювання передбачає свободу сприйняття. Це важливо – бачити і думати своє. 

Павло завжди залишає розкішний простір для тлумачень – дивитися в обличчя його коней і не думати про все на світі не можливо. Для мене “Дерть” Мазая – це споконвічне зерно світобудови, свідоцтво міцного вселенського взаємозв`язку, що існував задовго до того, як людина визнала себе вінцем творіння. Це природна свідомість, вселенська безмеж. Дерть - це досконалість всього неочищеного.  

Текст: Юлія П`ятецька

Фото: Павло Мазай

Головне фото: self-portrait, серія "Дерть" лімітована серія 5 екземплярів, 2021

 

Довідка про митця:

Мазай Павло Pavlo Mazai український художник. Народився у 1980 році в Києві. У 2004 році закінчив Київський університет туризму, економіки і права. Юрист за освітою.

Види мистецтва: фотографія, перформанс, колаж, кераміка.

Жанри: автопортрет, колаж, фігуративізм, ню.

Персональні виставки: 

"Обличчя" Asia 2016

"Обличчя" France 2016

"Vacas" 2017

"Метрика" 2018

"Послання Павлу" 2018

"Mar Adentro" 2019

"Айета" 2019

"Три крапки" 2019

"Поклик безсловесних" 2020

"Дерть" 2021

 

Також матеріали про художника: http://www.be-inart.com/post/view/3845

 

Виставка триватиме з 5 по 25 жовтня (5 жовтня вхід за запрошеннями)

Адреса: Василя Тютюнника, 53, Київ.

 

комментарии
Календарь
20/05

ЦСМ "Білий Світ" повертається до виконання своїх планів, перерваних війною. 20 травня у ньому відкриється довгоочікувана виставка левкасних мініатюр – художніх робіт, створених учасниками ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **