Наверх
Меню
Меню
Событие
04/11
Артпроєкт «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL»
fullsizeoutput_14eb.jpeg
fullsizeoutput_14eb.jpeg

Артпроєкт «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL»

 Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва Музею історії міста Києва та Ірина АКІМОВА презентують Артпроєкт «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL»

 

4 листопада 2021 року відбудеться відкриття артпроєкту художниці Ірини АКІМОВОЇ «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL»

Артпроєкт «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL» представляє ретроспективну виставку сучасної київської художниці Ірини АКІМОВОЇ, в якому зібрані її роботи з кількох проєктів останніх п'яти років. Це роки активного творчого пошуку і становлення власного почерку. «Фарби та образи в її картинах розвиваються так само динамічно, як і сама художниця. Ірина пропонує глядачеві цікаві теми, оригінальний погляд на світ, підіймає соціальні питання, які народжують різні інтерпретації та суперечки», - зазначає народний художник України Олег Пінчук.

 

Художниця вкладає в роботи частинку своєї життєвої філософії. Це принципи неприйнятності насильства, пошуку конструктивного компромісу й толерантності до іншої думки (проєкти МАДОННА, ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ, РИТМИ ЕПОХИ), співпереживання чужого болю (проєкти П'ЯНИЦЯ, ВІКНА), аналізу суперечностей нашого внутрішнього світу (ЗА ЛАШТУНКАМИ), індивідуальності вираження та сприйняття базових людських емоцій (МУЗИКА). «Тож і її картини – втілення та віддзеркалення нашого нервозного, розхристаного, непередбачуваного та «прекрасного» часу, тимчасові проблеми якого помітніші, аніж довготривалі здобутки та явні переваги», - каже мистецтвознавець Олег Сидор-Гібелинда.

 

Для Ірини АКІМОВОЇ характерний «exercices de style» - вона сміливо експериментує з різними напрямками та стилями. В її проєктах безпосередня імпресія сусідить з експресіонізмом і стилізованим кубізмом (ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ), а незвичайні абстракції (МУЗИКА, ПОРИ РОКУ) змінюються сюрреалістичними мотивами (КВІТКОВЕ ЛІБРЕТО). І кожна робота - це оригінальний авторський погляд, пронизаний неспокоєм, пошуком і запереченням того, що ще вчора видавалося безумовним. «Кожен мій проект - це відбиток реального світу, що пройшов крізь мою душу і залишив там назавжди свій слід. Це нова частинка мого внутрішнього Я, маленький крок у вічному пошуку незвичайного у звичайному...», - зазначає мисткиня.

Ірина використовує широкий набір жанрово-видового інструментарію. В її проєктах різні форми гармонійно поєднуються і доповнюють один одного. Персональною родзинкою авторки є поєднання візуального мистецтва з музикою та поезією. Тому в проєктах часто живопис, інсталяції, перформанс постають перед глядачем разом з її власними віршами (МАДОННА, МАСКИ). Глядач бачить і одночасно чує звернення до нього. А у проєкті МУЗИКА живопис народжувався з музики, прагнучи передати лінією і кольором гармонію музичних історій.

 

За плечима мисткині дев’ять персональних та майже 40 колективних виставок в Україні та за кордоном, успішна участь в престижних міжнародних аукціонах сучасного мистецтва (Філліпс в Лондоні, Тimaxart). Вона веде активну кураторську діяльність в рамках Української асоціації жіночих досліджень у мистецтві, де вона виступає лідеркою.

 

Запрошуємо зазирнути у світ створених нею образів. Вони можуть сподобатися чи не сподобатися, але не залишать байдужими.

 

Партнери виставки: Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA).

Інформаційні партнери: UNN, InArt, ArtsLooker, ArtLine.

 

Виставка прийматиме відвідувачів з 4 по 22 листопада 2021 року.

 

Про авторку:

Ірина Михайлівна Акімова - київська художниця, представниця сучасного мистецтва. Народилася в Харкові, закінчила Харківський державний університет, кандидат економічних наук, доцент. Директор громадської організації Аналітичний і культурний центр «Нова соціально-економічна політика» (АЦ НОСЕП). Викладала в українських і зарубіжних університетах, займалася наукою. Має великий досвід роботи як політика і державного діяча.

Член Національної спілки художників України. Займається живописом і інсталяціями. Учасниця численних виставок в Україні та за кордоном. Провела п'ять персональних виставок. Її роботи знаходяться в Музеї художніх колекцій в м. Шанхай (Китай), Музеї української культури в м. Свидник, (Словаччина, філія Національного музею Словаччини), а також в українських і європейських приватних колекціях. Організатор і куратор виставок сучасного мистецтва в Україні і за кордоном.

Ірина Акімова є засновником і лідером громадської організації «Української Асоціації Жіночих Досліджень в Мистецтві» (Ukrainian Association for Feminine Research in Arts/UAFRA), яка з 2017 року працює в складі Аналітичного та культурного центру «Нова соціально-економічна політика» (АЦ НОСЕП). 

 

Адреса виставки: МВЦ сучасного мистецтва Музею історії міста Києва, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7.

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **