Наверх
Меню
Меню
Событие
20/01
Виставка Ірини Вештак-Остроменської «Carte e terre. Папери та глини»
banner.jpg
banner.jpg

Виставка Ірини Вештак-Остроменської «Carte e terre. Папери та глини»

20 січня у ЦСМ «Білий Світ» відкривається виставка київської мисткині Ірини Вештак-Остроменської, де будуть представлені експериментальні роботи в різних техніках кераміки та черпаного паперу.

 

Виставковий простір «Білого Світу», де Ірина Вештак-Остроменська проводить експозиції вже не вперше, завжди сприймався нею як площина для експериментів. Черпаний папір, один з двох головних матеріалів нової виставки, вперше був використаний Іриною на Третій Всеукраїнській Трієнале Графіки – і приніс їй тоді першу премію. З того часу вона не поверталася до цієї техніки, але тепер помітила її спорідненість, її сестринство з іншим улюбленим матеріалом, глиною, – і це остаточно визначило зміст майбутнього проекту в «Білому Світі».

У чому ж полягає сестринство глини та паперу? У першому випадку витягнута, перемелена, вимішана з водою земля після випалу вогнем набуває життя об'ємного предмета, у другому – рослина, що виросла з тієї ж землі, перемелюється, розмочена водою, і виливається в плоский лист, висушується на гарячому сонці. Навіть складнощі роботи з ними однакові – в обох техніках після висихання різко висвітлюється тон.

Завітавши до ЦСМ «Білий Світ» цього січня, глядач побачить нові способи взаємодії з давно відомими матеріалами. Новаторським є рішення мисткині працювати з папером як із глиною і навпаки. Розкачати глину-порцеляну в плоскі листи і написати на них тексти, ставити абстрактні знаки та збирати картину, плоску за своєю суттю. У роботі з папером використовувати прийоми роботи з глиною – отримувати об’єми у заготовлених формах, глибокі фактури, перетворюючи площину на рельєфи, тобто скульптуру. Є у цій серії і спроби з'єднати кераміку та ручний папір безпосередньо – це керамічні вставки у композицію паперового листа.

Непередбачуваність та норовливість глини та паперу перетворюють кожен акт творення на експеримент, навіть при наявності добре знаної технології, та давньої, багато разів повторюваної техніки. А еклектичне поєднання простих і пересічних матеріалів із вишуканими і дорогоцінними несподівано та влучно підкреслює сучасність художнього підходу Ірини Вештак-Остроменської.

Увага: з огляду на карантинні обмеження ЦСМ "Білий Світ" просить усіх відвідувачів виставки мати з собою COVID-сертифікати або негативні ПЛР-тести.

 

Відкриття виставки відбудеться 20 січня з 11:00 до 19:00

Експозиція триватиме до лютого

Адреса: Київ, вул. Пушкінська, 21а

Інформаційні партнери: https://teletype.in/@whiteworldgallery/info.partners

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **