Наверх
Меню
Меню
Событие
23/01
Презентація аудіогіду кримськотатарською мовою в Національному художньому музеї України
fullsizeoutput_1664.jpeg
fullsizeoutput_1664.jpeg

Презентація аудіогіду кримськотатарською мовою в Національному художньому музеї України

23 січня о 16:00 музей разом з партнерами – Міжнародним фондом соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine) та Державним підприємством «Кримський Дім» має приємність презентувати перший музейний аудіогід кримськотатарською мовою.

Свої голоси аудіогіду подарували режисер, директор Кримського дому Ахтем Сеітаблаєв, голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, актриса та журналістка Ельвіна Зейнедінова, кримськотатарська філологиня Мамуре Чабанова, ведуча та філологиня Аліна Бондаренко, а також відомі кримськотатарські актори театру і кіно з півострівної частини України, які користуються заслуженою любов'ю кримськотатарського народу.

Одним із пріоритетних завдань Національного художнього музею України є збереження культурної спадщини, до якої належить і кримськотатарська мова. Кримський півострів є невід’ємною частиною України, а киримли – корінним народом України. Українське суспільство і українська держава мають докладати спільних зусиль для підтримки кримськотатарської мови поруч з українською, адже мова – це фундамент ідентичності. Тож NAMU стане першим серед українських музеїв, який запустить кримськотатарський аудіоігід постійною експозицією. 

«Від початку війни і окупації Криму питання про мову вийшло на новий рівень. Це питання про існування, про безпеку цілого корінного народу України, який багато років зазнає репресій. Створення аудіогіду є нашим внеском в збереження й розвиток кримськотатарської мови», – Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.

«Після анексії Криму наш фонд спрямував свої зусилля, щоб підтримати кримськотатарський народ. Я вважаю, що ніхто не має лишатися байдужим, і за можливості – допомогти не словом, а ділом. Співпраця з Національним художнім музеєм України в цьому проєкті є великою гордістю як для фонду, так і для мене особисто», – Надія Ратке, засновниця Міжнародного фонду соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine).

«Тема Криму повинна залишатися в українському та світовому медіапросторі.  Я про Крим намагаюся нагадати у кожній своїй стрічці. І створення цього аудіогіду – наше спільне досягнення», – Ахтем Сеітаблаєв, український режисер, директор ДП «Кримський дім».

Гостями презентації 23 січня стануть Ахтем Сеітаблаєв, режисер, директор Кримського дому, Аніфе Куртсеітова, голова ГО «Кримська родина», Надія Ратке, засновниця Міжнародного фонду соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine). Музичний супровід заходу здійснюватиме кримськотатарський ансамбль «Мусафір».

 

NAMU – найстаріший музей у Києві, відкритий у 1899 р. Володіє унікальною колекцією творів українського живопису, графіки, скульптури та іконопису від VIII ст. до сьогодення. Музейні фонди налічують близько 40 тисяч одиниць зберігання (живопис, графіка, архівні документи, фотографія тощо). А колекція створювалась завдяки пожертвам відомих родин українських меценатів Ханенків, Терещенків, Вікентія Хвойки, Миколи Біляшівського.

 

Міжнародна організація соціальної справeдливості (IOSJ Ukraine) – благодійний фонд, який ініціює реформи у судовій системі та у галузі економіки, реалізація яких формує стабільність соціального та фінансового сектору України. Також здійснює проєкти у сферах культури, освіти, охорони здоров'я. Мета фонду – забезпечити соціальний захист українців, вдосконалити функції у правовій, економічній та культурній галузі, опираючись на успішно реалізований досвід за кордоном, а також поширити знання про історію та популяризувати українську культуру у різних куточках світу. Будує міжнародну співпрацю з іншими країнами у Європі, регіоні Близького Сходу, Латинської Америки та США.

 

Кримський Дім – платформа, культурний простір, який об'єднує зусилля суспільно-культурних організацій, які займаються кримською тематикою, у культурній, соціальній, правозахисній, освітній та інформаційній сферах в Україні. Має статус державного підприємства.

 

 

 

 

комментарии
Календарь
27/05

27 травня 2022 року галерея Imagine Point відкриває проект «UKRиття» Flora Gatsenko, Антон Тарасюк. До 24 лютого кожен з нас писав власну історію, після 5-ої ранку ми почали писати ...

28/05

28 травня о 14.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «Жива скарбниця київського розпису. Сучасні тенденції», присвячена Дню Києва. Це ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **