Наверх
Меню
Меню
Событие
15/02
Сучасні українські митці інтерпретують «Божественну комедію» Данте Аліг'єрі
inv.jpeg
inv.jpeg

Сучасні українські митці інтерпретують «Божественну комедію» Данте Аліг'єрі

15 лютого Професор Джорджіо Грегоріо Грассо презентує у Києві міжнародний проєкт італійсько-українську виставку «Бачення «Божественної комедії»» Данте Аліг'єрі Україна.

 

Наприкінці минулого року проф. Дж. Грассо оголосив конкурс серед італійських та українських митців та мисткинь для участі у спільній виставці присвяченій Божественній комедії, з яких відібрав найкращі роботи та запрошує глядачів поринути у світ Данте Аліг'єрі, через погляд сучасного митця.

В експозиції проєкту живопис, скульптура, фотографія та відео-арт.

Історія проєкту: у 2021 році виповнилося 700 років з дня смерті Данте Аліг'єрі й на згадку про видатного поета по всій Італії було проведено ряд заходів присвячених пам'яті одного з найвідоміших представників італійської літератури світового масштабу.

Упродовж минулого року проф. Дж. Грассо організував цикл виставок в Італії та відібрав 333 роботи сучасних художників/скульпторів/фотографів і пов'язав їх з триплетом «Божественної комедії» в один цілісний та послідовний твір.

Враховуючи велич події, а саме річниці «Божественної комедії» після численних виставок в Італії проєкт продовжується вже за її межами із залученням більшої кількості митців з різних країн світу.

 

Перший етап закордонного циклу відкриває Київ, Україна 15-го лютого в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України.

Мета виставки «Бачення Данте» полягає у тому, аби зібрати перші плоди цього визнання, заохочуючи до переосмислення епізодів та героїв Божественної комедії сучасними українськими митцями.

У цьому і полягає інноваційність виставки: митці не мають ілюструвати твір у стилі старої іконографічної традиції, а, навпаки, інтерпретують його через призму свого бачення, чим актуалізують, наближають "Божественну комедію" до сучасності.

Проведення даної виставки на думку кураторів передбачає готовність до неочікуваних і "не класичних" інтерпретацій. Таким чином вона не лише заохочує поглянути на комедію під іншим кутом, а й допомагає уявити «Данте в Києві» (де він уже присутній у вигляді скульптури, а незабаром буде споглядати з муралу), та ініціює діалог поета з міським простором столиці та геополітичним контекстом країни загалом.

 

Урочисте відкриття виставки проведуть: Олена Ямпольська Президент “ВІТАУКР”, Ганна Манако – Артдиректор “ВІТАУКР”, Професор Джорджіо Грегоріо Грассо - історик та мистецтвознавець, професор Мікеле Вангі – Київський національний лінгвістичний університет; Ольга Петрова - українська художниця (живопис, графіка), кандидатка мистецтвознавства, докторка філософії, членкиня Національної спілки художників, заслужена діячка мистецтв України.

 

Урочисте відкриття відбудеться: 15 лютого, вівторок, 18.30

З 16 лютого: відкриття для публіки.

Адреса: Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України.

Організатор: ГО “ВІТАУКР”, Fondazione Arte Contemporanea, Associazione culturale Chiacchiere italiane.

Куратори: Оксана Давидова, Ганна Манако.

Керівник проєкту: професор Джорджо Грегоріо Грассо.

Партнери проєкту: UAFRA, Інститут проблем сучасного мистецтва, Movimento uniti per unire, Il quotidiano dell"arte, Іn-Art інформаційно аналітичний портал.​

За підтримки Італійського інституту культури у Києві, Посольства Італії в Україні.

Виставка триватиме до 01 березня 2022 року.

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **