Наверх
Меню
Меню
Новость
17/02
Українська хустка. Філософія привабливості
????? ????? ??  варіант 1.jpg
????? ????? ??  варіант 1.jpg

Українська хустка. Філософія привабливості

17 лютого 2022 р. о 16.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Українська хустка. Філософія привабливості», яка презентує 20 автентичних хусток та фрагментів кінця XVIII – ХХ ст. з музейних фондів. Музей вперше представить виставку хусткових виробів як самобутніх творів мистецтва.

Виставковий проєкт демонструє хусткові вироби домашнього та фабричного виробництва, що стали невіддільною складовою традиційного вбрання українок кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Це хустки виконані з льону, бавовни, вовни та шовку, оздоблені тканими та вибійчаними візерунками. 

Один із цікавих розділів експозиції присвячений роботам видатних українських художників – Олександра Пащенка, Павлини Вовченко (Київська хусткова фабрика) та Зої Вишневської (Дарницький шовковий комбінат), які працювали на провідних текстильних підприємствах України ХХ ст.

Відеоряд з репродукцій жіночих портретів українських художників ХVIII–XX століть органічно доповнює та ілюструє розповідь про українську хустку.

 

Виставка триватиме до 31 березня 2022 року.

Куратор виставки: Людмила Тихонова, провідний науковий співробітник НМУНДМ

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 2

 

 

Для довідки:

За уявленнями українок хустина – «берегиня вроди», предмет, який поряд з обрядовими рушниками виконував важливу роль у житті української родини, маркер соціального стану, яскравий образ українського фольклору. 

Перші згадки про хустку зафіксовані з кінця XVI ст., а найбільш інтенсивне її поширення відбувалося в другій половині XIX ст. Особливістю цього виробу є те, що і в ХХІ ст. він не втрачає актуальності, захоплення та уваги як серед вузькопрофільних фахівців, так і серед широкого загалу.

Збірка хусток у колекції ткацтва, килимарства та вибійки НМУНДМ налічує 172 музейних предметів ХVIII – середини XX ст. Перше надходження відбулося 1907 року від комісії по влаштуванню Першої південно-руської кустарної виставки.

Найдавніші у музейному зібранні є доморобні (домоткані) хустки. Полотняні хустки ще називали «старовіцька хустка». Використовувалися вони по всій території України як стародавній рушниковий головний убір, так і у календарній, та сімейній обрядовості. В колекції домоткані хустки представлені поліським регіоном.

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **