Наверх
Меню
Меню
Новость
21/02
Презентація видання про Федора Тетянича / Фрипулья у Національному художньому музеї України
00_DSC_2757.jpeg
00_DSC_2757.jpeg

Презентація видання про Федора Тетянича / Фрипулья у Національному художньому музеї України

17 лютого в Національному художньому музеї України відзначили день народження Федора Тетянича / Фрипулья та презентували довгоочікуване видання, присвячене українському художнику-візіонеру, якому цього року мало б виповнитися 80 років.

Книгу було підготовлено дослідницькою групою PinchukArtCentre з нагоди виставки «Федір Тетянич. Канон Фрипулья» під кураторством Валерія Сахарука. Понад три роки видання, упорядковане Тетяною Жмурко та Тетяною Кочубінською, чекало на публікацію, яка здійснилася завдяки ініціативі Арт-фундації «Дукат» та фінансовій підтримці низки колекціонерів: Grynyov Art Collection, Stedley Art Foundation, Галерея Imagine Point, Ірина та Петер Фітце.

«Федір Тетянич / Фрипулья» — перше опубліковане дослідження життя та творчості художника. У книзі подано його детальну біографію та проаналізовано ключові теми та види його мистецьких практик — від монументалістики та перформансів до текстової спадщини. Серед авторів статей: Інна Булкіна, Тетяна Жмурко, Тетяна Кочубінська, Валерій Сахарук. Дизайн видання розробила Альона Соломадіна, яка зазначила, що ідея верстки та стилістичні прийоми перегукуються з каталогом, який змакетував сам Федір Тетянич наприкінці 1990-х – початку 2000-х рр. Видавці висловили окрему подяку родині митця — Ганні, Богдану та Ладі Тетяничам за участь у реалізації дослідження.

Окрім презентації книги, було анонсовано масштабну ретроспективну виставку Фрипулья, яка відбудеться восени 2022 року в залах Національного художнього музею України.

Фото: Дмитро Юрченко

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **