Наверх
Меню
Меню
Событие
25/02
Персональний проєкт Олексія Сая
1squerukr.jpg
1squerukr.jpg

Персональний проєкт Олексія Сая

Voloshyn Gallery презентує персональну виставку Олексія Сая.

На виставці будуть представлені роботи художника із серії “Bombed”, доповненої серії ранніх робіт автора, що являють собою зображення розбомблених пейзажів України з висоти пташиного польоту, зроблені на роботах із серії «Excel-Art».

“Олексій Сай працює з різними медіа, та в першу чергу знаний як автор Excel-art. Послуговуючись офісною програмою для роботи з електронними таблицями Microsoft Excel, художник створює цифрові роботи, які показує у формі принтів на пластику чи папері на металевій основі. Саме попередні Excel-art принти Сая лежать в основі всіх робіт на його новій виставці у Voloshyn Gallery. Втім, на них не вдасться розпізнати характерні фрагменти таблиць і діаграм чи звичні для художника мотиви — будівництво, заміські пейзажі або сценки з офісного життя.

Серія “Bombed” — зображення з висоти пташиного польоту ландшафтів східної України зі слідами-кратерами від вибухів, залишеними війною. За допомогою болгарки, дрелі та абразиву Сай майже повністю знищує поверхню своїх попередніх робіт, перетворюючи їх на фактурні мапи руйнувань.Поступово втрачаючи чіткість початкового зображення, роботи стають майже абстрактними, але при цьому наповнені цілком конкретним змістом.

Серія була розпочата художником ще 2015 року як реакція на поточні події в країні. Своєрідна терапія, яка допомагала “зайняти руки і голову” та через виснажливу монотонну дію віддати матеріалу бодай частку складних емоцій, пов’язаних із переживанням поточних подій. Не маючи наміру безпосередньо закарбувати тривогу чи біль, художник радше прагнув через сам медитативно-мазохістський процес одночасного творення і деструкції “налаштуватися на
одну хвилю з оточуючою дійсністю”. Він почав із поодиноких робіт і окремих отворів, поступово нарощуючи кількість і перших, і останніх. Під абразив потрапляли твори з різних серій, різних років і розмірів. 2018 року роботи акумулювалися вже в повноцінну серію, а отвори на них із відокремлених пробоїн поступово трансформуються на масований абстрактний візерунок, де початкове зображення вже не розпізнати. На одній із останніх робіт, створених безпосередньо перед виставкою, можна нарахувати близько 7 000 отворів. Одноманітний мотив перфорації без жодних домінант позбавляє глядача відчуття опори — візуальної та емоційної. Серія продовжується, доки тривають обстріли, доки ллється інформаційний потік. Автоматизм механічної дії постає і терапевтичним інструментом, і метафорою в ситуації, коли раціо зазвичай безсиле.

Документаліст Харун Фарокі у своєму фільмі “Картини світу і підписи війни” фокусувався на “сліпих плямах” в інтерпретації аерофотознімків ландшафту, зроблених під час американського бомбардування німецького заводу в 1944 році. Лише в 70-х, внаслідок здійсненого ЦРУ аналізу архівів Другої світової, з’ясувалося, що ці знімки були одними з перших фото-доказів існування Освенціма, які не були своєчасно розпізнані. Ландшафт і його рельєф тут поставали як свідки та учасники історичного процесу, де кожна ритвина, вибоїна чи опуклість – доказ та елемент пам’яті. Подібною є роль ландшафту у проєкті Сая. Та він не просто фіксує фізичні руйнування та ефемерні тривоги й біль (особистий і колективний) у матеріальності перфорованого металу.


Художник поміщає власний доробок у символічну зв’язку з конкретною територією та її долею, поверхню своїх робіт – із понівеченою земною поверхнею. Цей жест єднає індивідуальне зі спільним, розмиваючи межі, а ландшафт стає основою для цього єднання. Бачення його “з повітря”, в масштабі, створює ту дистанцію, котрої так бракує, коли йдеться про поточні події, від яких неможливо абстрагуватися”.

Текст: Наталія Маценко

 

Олексій Сай народився у 1975 році у Києві, де живе та працює. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум за спеціальністю графічний дизайн у 1993 році та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури – у 2001 році (відділ станкової графіки).
Номінант премії PinchukArtCentre 2009 року. Автор веде активну виставкову діяльність.
Олексій Сай брав участь у багатьох групових та персональних проектах в Україні та закордоном. Так роботи художника експонувались у Black Square Gallery (Маямі, США), Saatchi Gallery (Лондон, Велика Британія), Bunsen Goertz Gallery (Нюрнберг, Німеччина) тощо.

 

 

25.02.2022 - 24.03.2022
Відкриття: 25 лютого з 17:00 до 20:00 (у зв’язку з COVID19)
Адреса: Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківська, 13

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **