Наверх
Меню
Меню
Событие
30/06
Український Фенікс. Васильківська майоліка
_afisha4.jpg
_afisha4.jpg

Український Фенікс. Васильківська майоліка

30 червня 2022 р. о 16:00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «Український фенікс. Васильківська майоліка», здійснена у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності.

Вперше на виставці буде представлено легендарного керамічного півника з Бородянки, що уцілів при бомбардуванні житлових будинків російськими військами у березні 2022 р. 

Поштовхом для створення спільного проєкту стало фото кухонної шафки з декоративною посудиною-півником, який став символом незламності українців. Це фото облетіло світ, а шафку та півника було передано до фондів Національного музею Революції Гідності.  

​Керамічна фігурка Васильківського майолікового заводу зацікавила багатьох не лише його сучасною історією, а і своїм походженням. Звідки походить символ української стійкості, чим особлива васильківська кераміка і хто творив її унікальне обличчя, дізнаються відвідувачі музею, переглянувши виставкову експозицію.

Виставка розповідає про історію Васильківського майолікового заводу (ВМЗ) – успішного художнього підприємства ХХ століття та представляє твори провідних художників, які невпинно експериментували та вдосконалювали техніку та технологію, розвивали виразність та привабливості асортименту майолікового посуду, який широко тиражувався і поширювався у різних країнах світу.

Основні акценти виставки зосереджені на темі образу півня в історії народного мистецтва кераміки; авторства головного героя виставки – «бородянського півника»; образах  птахів та квітів, «добрих звірів», яких створювали провідні художники ВМЗ Надія та Валерій Протор’єви. Також на виставці представлені роботи видатних художників та майстрів українського гончарства Михайла Денисенка, Прокопа Бідасюка та Омеляна Желєзняка.

Виставка триватиме до 31 липня 2022 року.

Адреса:  вул. Лаврська, 9, корпус 2, 2-й поверх

 

 

 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **