Наверх
Меню
Меню
Статья
20/09
Катерина Свіргуненко. Графіка моменту. Серії “Plantation” “Sketchbook”
16_PlantP_III.jpg
16_PlantP_III.jpg
plantation_IV.jpg
plantation_IV.jpg
plantation_IVa.jpg
plantation_IVa.jpg
plantation_IVb.jpg
plantation_IVb.jpg
16_PlantP_III.jpg
plantation_IV.jpg
plantation_IVa.jpg
plantation_IVb.jpg

Катерина Свіргуненко. Графіка моменту. Серії “Plantation” “Sketchbook”

 

«Захоплення рослинним світом, красою та різноманітністю листя, трав їх графіка, сприяло народженню цих двох серій.

Серія робіт «Плантація» реалізувалась під час художньої резиденції у Фінляндії, включає у себе три кольорових офорта «Plant pattern I», «..II», «..III», та гравюру на картоні – саме «Плантацію» назва якої стала назвою серії . Офортні дошки створені у техніці м,якого лаку та кольорового друку – повністю вкриті флористичною графікою рослин. Як тло землі, але й головний герой робіт – рослина, така складна й проста одночасно, пластична й графічна форма. Поєднання глибокого та високого друків додають нашарування та підкреслюють різні стани у кожному відбитку... У гравюрі «Плантація» - використано бескінечне повторення шаблона квіткового мотива на тлі, та кольорового, майже прозорого прямокутника на поверхні, який підкреслює своєю геометричністю «межі бескінечності» плантації.

Загальна назва серії “Sketchbook”, окрім того що вона відкрита й може доповнюватись, народилась після роботи над друками з «Плантації». Також включає у себе маленькі підсерії «Факсимілє» та «Ad-lib» створені під час резиденції в Іспанії. Ідея виникла через обмежений формат блокноту для ескізів та постійне збирання листочків та листків рослин, які мені траплялись на дорогах і шляхах. Результат сліпий друк з рослинних форм у поєднанні з аркушами з блокнота, геометричними формами – прямокутника, трикутника, квадрата, їх кольорові накладання та перетини. Мій «скетчбук» - це подорожні друки.

 

Катерина Свіргуненко

Художник

Графік

Член Нсху»

Графічні техніки.

Графіка.

Папір.

Відібрана думкою емоція.

Графічне сприйняття побаченого цілком виразне.

Графічне сприйняття неодмінно складається із чистої творчості, підтриманої, відформатованої рамками технології.

Технології, що з одного боку чітко висловлює власні умови походження твору. А з іншого боку, технологічні особливості надихають на динаміку творчого процесу, часом підштовхуючи до сміливих неочікуваних винаходів. Процес творення полонить художніка-графіка, майстерного творця  і захоплює результатом, сповненим чарівного шарму таємничості.

Катерина Свіргуненко експериментує, мандруючи. Мандрує експериментами. Стриманий драматизм відпочиває лінією, мандрує до раптового спалаху кольору, і там блищить чистою пронизливою барвою, яскравим акцентом.

Твори Катерини витончено лаконічні - візуальні образи, зорові думки, невербальні слова.

          

   

   

   

У них графічна філігранна ювелірна точність, грані якої дорогоцінно виблискують для знавця, що гарно розуміється в предметі, і зачаровують непосвяченого глядача.  

Неминуче відбувається емоційний відгук на твір, його безумовність, ідеальне співвідношення техніки, з магічним процесом творення, різним і новим для нового мастерпісу.

Дивовижна можливість повтору, відтворення, друку одного зображення багато разів, надавана саме графічними засобами. При цьому зображення виявляється кожного нового разу новим, як схід сонця над знайомим ландшафтом – не повторюється.

Серії «Plantation» та «Sketchbook» - погляд мандруючої художниці. Твори, статичні на перший погляд, приховують рух, динаміку, рухливе мислення, направлене вектором вперед у просторі і часі.

Кольори м’яко розчиняються у тоні, поступово змінюючись настроєм, непомітно мандруючи з твору у твір, виблискуючи подекуди яскраво, або зтиха споглядаючи, безмовно спостерігають своїх глядачів.

 

Анна Духовична

Художник

Член НСХУ

 

 

 

комментарии

Дійсно, лаконічно та без зайвого. Природа - найкращий творець, нам лишається не шкодити їй та наповнюватися тими ідеями, які вона нам надає!)))

Анюта, як завжди, порадувала нас цікавою статтею. Обожнюю флористичну графіку. Дякую за нове відкриття.

Очень изысканные вещи. Мне кажется, работы Екатерины сочетают в себе черты самостоятельных художественных произведений и стильного графического дизайна.

ТОП Статья
18/10

Текст і фото: Андрій Котлярчук   Знайомство з поліськими язичниками сталося випадково. Я досліджував притоки річки Тетерів на їх фотогенічність. Час від часу ці струмки нагадували мені справжні ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **