Наверх
Меню
Меню
Статья
22/09
Світлана Бердник-Мальована. Дослідження портрету.
56b169a707e7ccadbf10084f950a9c873bff3b35.jpg
56b169a707e7ccadbf10084f950a9c873bff3b35.jpg
unnamed (7).jpg
unnamed (7).jpg
unnamed (3).jpg
unnamed (3).jpg
56b169a707e7ccadbf10084f950a9c873bff3b35.jpg
unnamed (7).jpg
unnamed (3).jpg

Світлана Бердник-Мальована. Дослідження портрету.

Світлана Бердник-Мальована надзвичайна, чарівна, світла особистіть. Красива і життєрадісна, тендітна і делікатна – художник.

Спеціальність «художник» непроста, тому є багато причин. Серед них технологічні особливості виконання кожного окремого твору у тій своєрідній техниці, що її обрав творець для втілення свого задуму.

Однак, у сучасному образотворчому мистецтві, на відміну від «тодішнього» (Ренесансу, Барокко і всіх інших фантастично романтичних епох минулого), головним питанням все ж таки є не тонкощі технологій і можливостей. Мистецтво, в творенні якого, спогляданні (дехто і в споживанні) знаходяться всі, так чи інакше, залучені до процесу, діючи персонажі, задає питання философії і естетики, етики і психології - змісту буття.

Світлана, обравши темою мистецьких досліджень сучасників, у портретному їх відображенні, непомітно для себе виявилась психологом, перекладачем невловимих людських почуттів, станів, у художню форму. Ця форма має вражаючу глибину і гостроту, неочікувану адресатом, тобто глядачем, через тендітний образ самої художниці, немов самого уособлення жіночності і краси…

Раптово виявляється, що погляд художниці сягає глибоко, пірнає у саме серце моделі.

На полотні виникає експресивний образ – реалістичний, ліричний, сповнений життям і подихом неповторності, конкретної індивідуальності.

Надзвичайна естетика, делікатність надає картинам теплоти і людяності. Портрети випромінюють любов, цікавість із повагою, серйозність із посмішкою.

Композиція картин виважена і разом з тим експресивна, спокійна і одночасно драматична.

Взагалі, портретний жанр чи не найскладніший. Відчути людську особистість, індивідуальність, шарм, оформити відчуття у цілком конкретний образ на полотні – задача для дослідника, знавця людських почуттів, художника зацікавленого у взаємодії зі світом, у резонансі почуттів свого серця із почуттями близьких і далеких, тих, що поруч і десь.

На портретах пензля Світлани Бердник-Мальованої люди одухотворені і сповнені життям, здається варто відвести погляд на мить, і щось невимовно змінилося там, на картині, може легким рухом змінилося положення руки, може густішою стала тінь від вій, або погляд очей з полотна відобразив нову думку…

 Анна Духовична
художник

Член НСХУ

комментарии

Портрет всегда был самым сложным жанром в живописи. Известно, что Шишкин людей не мог писать и даже медведей на известной его картине для него писал другой художник. Передача образа человека, его характера, его внутреннего мира всегда будет признаком не только высокого уровня технического мастерства, но и способности мастера к психологическому анализу.

ТОП Статья
18/10

Текст і фото: Андрій Котлярчук   Знайомство з поліськими язичниками сталося випадково. Я досліджував притоки річки Тетерів на їх фотогенічність. Час від часу ці струмки нагадували мені справжні ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **