Сьогодні перед Україною, на 24-му році її незалежності, постає доленосна дилема: бути чи не бути? Анексія Криму, окупація частини східних областей, що відбулися внаслідок прихованої "гібридної" війни путінської Росії проти українського народу, невизнання кремлівськими керманичами України як держави ставлять перед нами головне завдання: звільнити свою землю від окупантів, дбати про єдність і патріотизм наших громадян і будувати нове життя за законами європейської цивілізації. Про патріотичну місію українського мистецтва у цьому процесі – «Слово редактора», матеріали про події Майдану.
До 45-річчя від часу заснування Київської організації Національної спілки художників України як окремої складової НСХУ – найбільшої за чисельністю, творчим потенціалом, внеском у творчу скарбницю національного мистецтва – статті про київських художників минулого і сучасності, зокрема спадщину О. Богомазова, І. Бурячка, О. Романова, Г. Світлицького, Г. Синиці, М. Холодної, листи М. Прахова до українського художника Р. Мельничука, творчість В. Чепелика, М. Гуйди, Л. Іванової, Л.Семикіної, Г. Севрук, П. Ганжі, М. Кочубея, О. Литвиненка, А. Логова, Є.Матвєєва, Б. Микитенка, Ю. Соломка, щемливі спогади про О. Івахненка.
Вміщено матеріали про VI Трієнале скульптури, IV Трієнале художнього текстилю, Всеукраїнську виставку-конкурс ім. Г. Якутовича, розвиток київської художньої кераміки на межі тисячоліть. Продовжуються публікації до 200-річчя від дня пародження Т. Шевченка – про Шевченкіану О. Саєнка, монументальну Шевченкіану, Шевченкіану київських художників-графіків 1980-х рр. Варто згадати також статті про спадщину художника-експериментатора М. Жука, мистця української діаспори Ю. Буцманюка, художника-педагога з Європи Ш. Голлоші, творчість львів’янина Л. Медвідя, ужгородця Б.Кузьми, херсонської художниці О. Гоноболіної, спогади Л. Міляєвої про Б. Возницького та ін. Цікаві подробиці про манеру одягатися та смаки українських художників знайдемо у дещо гумористичному дослідженні О. Сидора-Гібелинди. Є в журналі також традиційні рубрики – презентації художників, мистецька хроніка, анонси нових видань, зокрема альбому графічних творів В. Г. Кричевського у колекції Музею книги і друкарства України.
Про все це читайте в «Образотворчому мистецтві» No 3 за 2014 рік.