Наверх
Меню
Меню
Новость
11/12
Виставка-перформанс Анатоля Галицького "ЖИВОПИС ПРИСТРАСНОГО ЖЕСТУ" в галереї М-17
М-17 2.jpg
М-17 2.jpg
М-17 1.jpg
М-17 1.jpg
М-17 4.jpg
М-17 4.jpg
М-17 6.jpg
М-17 6.jpg
М-17 8.jpg
М-17 8.jpg
М-17 14.jpg
М-17 14.jpg
М-17 2.jpg
М-17 1.jpg
М-17 4.jpg
М-17 6.jpg
М-17 8.jpg
М-17 14.jpg

Виставка-перформанс Анатоля Галицького "ЖИВОПИС ПРИСТРАСНОГО ЖЕСТУ" в галереї М-17

З 9 до 17 грудня 2014 року в Центрі сучасного мистецтва М17 проходить виставка відомого художника-абстракціоніста Анатолія Галицького "Живопис пристрасного жесту". 

На відкритті виставки професор, відомий український мистецтвознавець Дмитро Горбачов у своїй вступній промові зізнався, що він є давнім прихильником живопису А. Галицького. 

Дмитро Горбачов зауважив, що історія українського абстракціонізму має вже  100 років. У 1910 році з'явився перший абстрактний твір художника  Кандинського, з того часу абстракціонізм набув великого поширення . Перша персональна виставка Кандінського відбулася в Одесі, в Україні.

 Анатолій Галицький отримав театральну освіту, за фахом він — актор і режисер. Може тому в його творах завжди присутня режисура, причому ця режисура ірраціональна. Анатолій Галицький малює імпульсивно, він виплескує свою енергію на полотно. Його картини часто розділені навпіл, тому вони сприймаються як такий своєрідний диптих.

Порівняно з іншими абстракціоністами, в творчості Анатолія Галицького присутній надзвичайний темперамент і шаленство. Якщо французьким абстракціоністами притаманний своєрідний шарм і вишуканість, то у Галицького — відкриті емоції, шаленство і тремтіння...

Якщо порівнювати Галицького і Малевича, то Малевич більш заспокійливий, заглибливий, іноді раціональний, чого нема у Галицького. Малевич був земляком Анатолія – він сформувався як юнак і як художник саме на Поділлі.

"Коли я дивлюся на посмуговані роботи Галицькго, я згадую Малевича: у нього буквально друковані подільські рядна... Це спогади з дитинства. У Галицького це не просто рядна. Тут присутня експресія".

Від всіх абстракціоністів Анатолій відрізняється ще тим, що в нього домінуючий колір — білий. Білий, який не заспокоює, як зазвичай годиться (в лікарні, наприклад), а в нього він, навпаки, — надає колосальну напругу. Колись у древніх греків білий був кольором вогню. Інколи Галицький любить пустувати. Це, очевидно, в нього така авторська вдача. Колись він на картині поставив дату  і замість "0" вийшло "1". Він вирішив: " Чому б ні?" Тепер в нього дати передбачливі: 2112, 2113 і т. д. То він вже мусить бути вічним...

"Те, що мене здивувало сьогодні — це те, що він взагалі відмовився від назв. Тут він навіть перещеголяв свого улюбленого львівського художника Бажая, який називає свої картини "350 на 270" (тобто за розміром). Галицький вирішив, що навіть це — занадто розкішно і балакуче. Він взагалі відмовився від назв.

Галицького світ має відкрити. В нього велике майбутнє" – таким майже пророцтвом закінчив свій виступ Дмитро Горбачов

 

Анатоль Галицький (нар. 1973 р.,  с. Вишнівчик Хмельницької обл.) — маляр, письменник.

Навчався у Кам'янець-Подільському училищі культури (1988 — 1992, за фахом музикант) та Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого (1996 — 2000, актор театру і кіно). Служба в армії (1092 — 1994).

Малярством займається з дитинства. Перший вчитель з живопису — Анатолій Фесенко. Своїм вчителем вважає також Дмитра Горбачова.

Живе і працює у Києві.

2012 — персональна виставка "Абстрактний експресіонізм. Живопис", Art Republic Gallery, Київ

2011 — персональна виставка "Живопис, інсталяція", Музей сучасного мистецтва України, Київ

2010 — 2011 — стипендіат Музею сучасного мистецтва України

2007 — персональний проект "Треш. Інсталяція", Вальдорфська школа, Київ

2007 — персональна виставка, галерея "Сонце"

2007 — ГогольFest 2007, Київ

 

Фотографии: Галина Браиловская, Александр Кольцов

  

 

комментарии
ТОП Новость
29/10

Art People.Space приглашает прослушать онлайн-курс "Современное искусство: как понимать и разбираться?​" Онлайн-курс посвящен двенадцати главным художникам, скульпторам и фотографам современности, ...

18/10

8 жовтня в галереї Ornament Art Space відбулась презентація виставки живопису Вікторії Адкозалової під назвою "Fragile", що в перекладі означає "крихкість". На виставці представлені ...

Календарь
20/10

З 20 жовтня по 3 листопада в ЦСМ «Білий Світ» відбудеться персональна виставка художника Євгена Лісняка. Її тема – сполучення повсякденного буття з яскравою діджитальною реальністю і ...

20/10

20 жовтня 2020 року в Музеї міста Києва відкривається нова персональна виставка «МУЗИКА» київської художниці, члена Національної спілки художників України, Ірини Акімової.   Живопис ...

20/10

Art People. Space приглашает на встречу с известным арт-финансистом и профессиональным управленцем культурными проектами, консультантом по инвестированию и управлению предметами искусства - Денисом ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **