Наверх
Меню
Меню
Новость
14/12
Виставка Олександра Бабака, Володимира Буднікова та Влади Ралко "Т. Г." в Національному музеї Т. Г. Шевченка
TG 13.jpg
TG 13.jpg

Виставка Олександра Бабака, Володимира Буднікова та Влади Ралко "Т. Г." в Національному музеї Т. Г. Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка

Олександр Бабак. Володимир Будніков. Влада Ралко


9 грудня 2014 року в Національному музеї Т. Г. Шевченка розпочалася виставка відомих київських художників: Олександра Бабака, Володимира Буднікова та Влади Ралко "Т. Г.".

Куратор проекту — Валерій Сахарук.

2014 рік — це рік, протягом якого було багато змін в житті країни. І цей рік дуже особливий також і для музею. У 2014 році святкується 200-літній ювілей від дня народження Т. Г. Шевченко.

Валерій Сахарук, куратор проекту, розповів про історію виникнення ідеї проекту та про працю над ним. Ідея проекту народилася два роки тому на Чернечій горі у Каневі. Авторами ідеї є Олександр Бабак, Володимир Будніков та Влада Ралко.

Валерій Сахарук підкреслив, що  виникнення сьогодні такого проекту — це дуже показово в тому сенсі, що в продовж більш ніж 20 років представники сучасного мистецтва уникали тем, пов'язаних з політикою чи державою.
"Те, що ми бачимо сьогодні на цій виставці — це злам свідомості, який відбувається не тільки в нації, а і у представників українського мистецтва. Це символічно".

Галина Браіловська і Тамара Бабак

Майже всі роботи проекту створені впродовж двох років в рамках резиденції Великий Перевіз. Організаторами резиденції являються Тамара Бабак та Юрій Осламовський, без активної участі яких проект би не відбувся.

Кожен з художників представив свій текст для демонстрації в центральному залі музею, в якому написано, заради чого вони взяли участь у проекті.

Юрій Осламовський, співзасновник резиденції Великий Перевіз, розповів, як саме функціонує резиденція. Де факто, резиденція Великий Перевіз розпочала своє існування ще наприкінці 80-х років, коли подружжя Бабак запрошували до свого заміського будинку в Полтавській області своїх друзів-художників. Ще в той час склалася виїздна форма роботи художника, коли він занурюється в якесь нове середовище і під його впливом творить, працює з натурою. Юрій Осламовський долучився до цього процесу в 2010 році.

Юрій Осламовський підкреслив, що ця виставка особлива тим, що відбувається в непростий для нашої країни час. Все це заставляє кожного з нас бути більш відповідальними за те, що він робить. Дуже важлива і особлива тема для кожного, хто вважає себе українцем. Закінчив свою промову Юрій словами: "Всі ми: глядачі, організатори, художники — всі ми робимо свій внесок в розвиток культури, в розвиток нашого мистецтва, а як відомо, все, що зміцнює культуру під час війни, працює на перемогу!"

Влада Ралко і Юрий Вакуленко

Влада Ралко подякувала за надану можливість представити проект про Шевченка. Вона зауважила: " В нашому задумі було зробити проект про Шевченка, але по-перше: уникнути офіційності, а по-друге: уникнути іронічної лінії, але наблизитись і проаналізувати постать Шевченка. В результаті все відбулося дуже природно: тема, музей, події, які сьогодні відбуваються в Україні — це теми, які виросли з самого життя. Проживаючи ці два роки з Шевченко, ми з'ясували, як саме він визначає наше життя, і що саме він є для нас. В цьому проекті ми зосередились на тому, щоб визначити, яку частину в нашому житті він являє".

Олександр Бабак

Олександр Бабак, як завжди, висловив свою думку коротко і влучно: "Є гарні слова, які  за цей рік набули свого першопричинного значення. Це слова, які всім відомі: "Слава Україні! Героям слава!" І дуже добре, що в нас є Тарас Григорович Шевченко".

Виставка триватиме з 10.12 до 24.12. 2014 року.

 

Тамара Бабак, Галина Скляренко і Георгій Браіловський

Іван Марчук

Галина Скляренко і Тіберій Сільваші

Влада Ралко і Володимир Будніков

Олена Придувалова

Петро Лебединець і Микола Журавель

Олександр Дяченко і Георгій Браіловський

Тіберій Сільваші

Олександр Бабак

Володимир Будніков

Влада Ралко

 

 

комментарии
ТОП Новость
15/12

15 грудня в київському аукціонному домі «Золотое Сечение» відбудуться ювілейні торги колекційного класичного та сучасного мистецтва.   Передаукціонна виставка та тихий аукціон CLASSIC ...

10/12

У Києві відкриється проект Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло"​. Міждисциплінарний проект із трьох виставок покажуть у різних локаціях міста. Перша частина стартує ...

Календарь
09/12

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт Сергія Петлюка під назвою «Індекс». Кураторка виставки – Оксана Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної інсталяції, ...

09/12

9 грудня 2021 року о 17. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».  Олексій ...

10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **